Obnovit stránku

SpurTex® Nanorouška VS Premium junior 10 ks

4,8 10 hodnocení
Garance nejlepší ceny
429,-
bez DPH 355,-

SpurTex® Nanorouška VS Premium junior 10 ks

Ústenka SpurTex VS Premium junior od české nanotechnologické firmy Spur je velmi efektivním ochranným prostředkem dýchacích cest pro děti i dospělé s drobnějším obličejem. Třívrstvá rouška v sobě mezi viskózovými vrstvami ukrývá vysoce účinnou filtrační membránu z nanomateriálu, která má ověřený záchyt 96 % pro submikronové částice (NaCl o velikosti 400 nm), což odpovídá filtraci FFP2. Je tak ideální pro zachycení virů (80 - 150 nm), bakterií, smogu nebo alergenů. Má nízký tlakový odpor 40 - 60 Pa při průtoku vzduchu 30 l/min. Díky tomu je ústenka výborně prodyšná a snadno se v ní dýchá. Nano rouška je jednorázová, respektive v případě potřeby je možné ji 1 - 3× sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem. Běžně ji lze nosit po dobu 3 až 8 hodin v závislosti na prostředí, kde je využívána. SpurTex VS Premium junior je vybavena vyztuženým tvarovatelným okrajem, aby se dokonale přizpůsobila každému tvaru obličeje a maximalizovala tak svou filtrační schopnost.

Klíčové vlastnosti nanoroušky SpurTex VS Premium junior 10 ks

  • Vysoce efektivní ochranný prostředek dýchacích cest pro děti
  • Třívrstvá nano rouška SpurTex VS je z viskózy a membrány z nanomateriálu
  • Ověřený záchyt roušky je 96 % pro částice o velikosti 400 nm
  • Odfiltruje viry (80 - 150 nm), bakterie a alergeny
  • Nízký tlakový odpor 40 - 60 Pa umožňuje snadné dýchání
  • Jednorázovou nano roušku lze v případě nutnosti i sterilizovat
  • V závislosti na prostředí používání je nutné roušku po 3 - 8 hodinách vyměnit
  • Ústenka SpurTex VS Premium junior má tvarovatelný okraj pro dokonalé přizpůsobení tvaru obličeje
  • Neobsahuje žádné chemikálie ani borosilikátová mikrovlákna
  • V balení 10 ks roušek

Jedinečná nanovlákna

Nanovlákno je lidskému oku neviditelné. Je až 1000× tenčí než vlas. Díky tomu z něj může být upředena filtrační membrána tak hustá, respektive s tak malými otvory, že jimi neprojdou bakterie, viry ani alergeny. Tato vysoce účinná mechanická bariéra tak umožňuje, že při výrobě nano roušky SpurTEX VS Premium není potřeba používat žádné chemické látky nebo křehká borosilikátová mikrovlákna. Ta se používají ve standardních ochranných prostředcích. Mohou ale mít neblahý vliv na zdraví člověka.

Složení:
Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex VS, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g/m2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli.

Manipulace s rouškou dle doporučení WHO:
Nasazení roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky. Uchopte roušku tak, aby byl ohybatelný okraj nahoře.
Při zavazování na šňůrky - přidržte si roušku na kořenu nosu a zavažte horní šňůrky na temeni hlavy na mašličku. Poté uchopte spodní šňůrky a zavažte je na zátylku. Vytvarujte okraj roušky podle tvaru svého nosu.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu.

Sejmutí roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
Při zavazování na šňůrky - rozvažte mašličky na zátylku, poté na temeni hlavy a roušku v držení pouze za šňůrky sejměte.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte

Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci.

Údržba roušky:
Ústenka SpurTex VS Premium junior je kategorizována jako jednorázový materiál. Její vynikající filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání u ní po 3 - 8 hodinách dochází k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) v nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Sterilizace roušky:
V nutných případech lze roušku 1 - 3× sterilizovat. Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany). Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem, rouška se nesmí ale promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Nedoporučuje se sterilizace párou. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

Kód:  SPUR006
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  640402010
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11