Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Stíny nad zálivem (NOVINKA) – psychothriller na léto

Aktualizováno

Tajemství, lži, podrazy a nečekané zvraty – to vše slibuje knižní novinka od Lucy Clarkeové. Psychologický thriller Stíny nad zálivem sleduje osud dvou matek, které záhadně přijdou o své syny. Sháníte knížku na léto? Nechte se od Clarkeové přenést na bouřlivé pobřeží jižní Anglie.

Stíny nad zálivem

Co si má člověk počít, když všichni kolem lžou?

Dvě protagonistky a zároveň vypravěčky, Sarah a Isla, byly odmala nerozlučnými kamarádkami. Vše dělaly spolu, sdílely plány do budoucna, a dokonce i své syny, Jacoba a Marleyho, porodily v tentýž rok. Z nich se pak (po vzoru jejich matek) stali nejlepší kamarádi. Obě rodiny trávily každé léto v chatkách na pláži Sandbanks, která se nachází na tichém, řídce obydleném poloostrově na jihu Anglie. Idylický život i dlouholeté přátelství mezi Sarah a Islou ovšem utrpí ránu, když si chlapci jdou jednoho dne zaplavat, ale vrátí se jen jeden z nich.

Přesně sedm let po tragickém utonutí Marleyho bez vysvětlení zmizí i druhý chlapec, nyní sedmnáctiletý Jacob. Zoufalá matka Sarah se směle pustí do pátrání. Pídí se po stopách, jež by mohly vést k nalezení jejího syna, a začíná jí docházet, že vše není tak, jak to vypadá. Ba co víc, zdá se, že každý v této navenek harmonické komunitě něco skrývá. Souvisí spolu obě zmizení? Nebo šlo v Marleyho případě skutečně jen o nešťastnou nehodu? Jak je možné, že na místě, kde každý ví, co se kde šustne, si v ten nejkritičtější okamžik nikdo ničeho nevšimne? Kdo a proč tají, co se tehdy doopravdy stalo?

iLucy Clarkeová náruživě cestuje a miluje čerstvý vzduch. Vystudovala anglickou literaturu a ve své chýši na pláži v jižní Anglii už napsala čtyři romány, z nichž tři vyšly i v češtině: Poslední nádech, Modrá a nově také Stíny nad zálivem.

Přátelství, ztráta a žárlivost

Clarkeová mistrně stupňuje napětí. Příběh se rozjíždí velmi pozvolna a čtenář může mít pocit, že v tomto klidném koutku země se nemůže nic neobvyklého stát. Dvě tragédie v rozmezí sedmi let tuto představu roztříští a čtenáře smete vlna lží a tajnůstkářství. Zároveň nejde o pouhý „detektivní“ příběh o hledání ztraceného syna a rozkrývání záhad. Román Stíny nad zálivem je především psychologická sonda, která jde až na dřeň lidské mysli a jejích pohnutek, rodinných a přátelských vztahů tváří v tvář ztrátě a žárlivosti.

i Mohlo by vás zajímat

Čtete rádi napínavé příběhy, které samou zvědavostí ani odložit nemůžete? Pak by vás knižní novinka Lucy Clarkeové neměla minout!

P-DC1-WEB17