Obnovit stránku

Lyžařské helmy a páteřáky Stormred sníží riziko zranění

• Autor: Redakce

Lyžařská sezóna je tady. A jakkoliv je sjíždění bílých svahů hlavně o zábavě, rozhodně se vyplácí myslet i na bezpečnost. Riziko úrazů na sjezdovce totiž není malé, přičemž podle statistik dochází nejčastěji k poraněním páteře a hlavy. S vybavením od společnosti Stormred, které zahrnuje například helmy nebo páteřáky, tomu však lze účinně předejít. Co vše tato značka nabízí?

Lyžování

Lyžařské helmy a páteřáky Stormred – OBSAH

  1. Stormred vás ochrání – na lyžích i snowboardu
  2. Přilby a brýle Stormred: vysoká ochrana a styl
  3. Páteřáky Stormred: pohodlí a vysoká ochrana proti zranění

Stormred vás ochrání – na lyžích i snowboardu

Ve vybavení každého lyžaře či snowboardisty, který to se svým koníčkem myslí opravdu vážně, by rozhodně neměla chybět zejména přilba a tzv. páteřák, tedy vyztužená ochrana zad. Lyžařské vybavení Stormred splňuje vysoké bezpečnostní standardy i nároky na zpracování. Zároveň působí svým jednoduchým designem, který chce být prioritně funkční, ale ostudu si s ním na sjezdovce rozhodně neuděláte.

Přilby a brýle Stormred: vysoká ochrana a styl

Hlava je při lyžování a ostatně i jakémkoliv jiném sportu, kde hraje svou roli rychlost, vyloženě na ráně, a lyžování bez helmy je proto výrazným hazardem. Lyžařské a snowboardové helmy Stormred najdeme pod označením Stormred Visor a je-li za tímto názvem ještě písmeno W, jsou určeny pro ženy. Tuto variantu ostatně poznáte na první pohled – jsou bílé. Ty mužské jsou naopak černé.

Helma StormRed Visor Helma StormRed Visor W

Lyžařské helmy Stormred Visor nabídnou elegantní vzhled i vysoký stupeň ochrany. Všechny modely disponují unikátní in-mold konstrukcí s nízkou hmotností, která perfektně absorbuje nárazy a stará se o bezchybnou ochranu hlavy. Pohodlí i při celodenním nošení zajistí deset větracích otvorů a měkké náušníky. Celková hmotnost je jen 490 gramů. Součástí přilby je i zabudovaný zorník, takže není nutné dokupovat samostatné brýle. Velikost přilby si lze snadno přizpůsobit kolečkem na její zadní straně.

Samostatné lyžařské brýle ale Stormred nabízí rovněž. Série s názvem Stormred SNOW má zrcadlový sférický zorník, který přijde k duhu všude tam, kde celý den svítí slunce. Zakřivení ve všech směrech eliminuje optické zkreslení obrazu, což je nezbytné pro bezpečnou rychlou jízdu. Chlubit se mohou i UV ochranou a povrch je navíc ošetřen speciální vrstvou, která omezuje zamlžení. Brýle jsou unisex a jsou dodávány v univerzální velikosti, kterou si snadno uzpůsobíte pomocí hlavového popruhu. 

Páteřáky Stormred: pohodlí a vysoká ochrana proti zranění

Úlohou páteřáku je pohltit a rozložit okamžitou energii nárazu tak, aby nepůsobil na jedno místo a nezpůsobil tak nevratné škody. Páteřáky Stormred hledejte pod označením Stormred SPIN, k dispozici jsou ve dvou podobách. Jako klasický páteřák, jenž pokrývá zadní část trupu a k tělu se poutá pomocí délkově nastavitelných popruhů, a v podobě vesty (Stormred SPIN VEST), která je uživatelsky velmi příjemná a snadno se používá.

Páteřák StormRed SPIN Páteřák StormRed SPIN VEST

Obě varianty nicméně spojuje kvalita použitých materiálů a vysoká úroveň zpracování. Hlavní ochrannou vrstvou páteřáků Stormred SPIN je speciální SPO materiál v podobě vícevrstvé absorpční pěny, která postupně absorbuje energii nárazu při případném pádu.

Ostatní materiály si zachovávají vysokou prodyšnost a nabídnou pohodlné a příjemné nošení po celý den včetně polstrování v oblasti ramen. Pevné utažení pak zajistí ramenní popruhy a bederní pás. Páteřáky, které jsou vhodné pro obě pohlaví a dostupné v celé škále velikostí, byly testovány dle normy CE EN1621-2 Level 1.

i Mohlo by vás zajímat

Zranění na sjezdovce se dá poměrně snadno předcházet. To nejmenší, co můžete udělat, je investovat do základních ochranných prvků, jako je přilba a páteřák. Ty od Stormred vám nabídnou vysoký stupeň ochrany, příjemné a spolehlivé materiály i vkusný design.

 
P-DC1-WEB24