Obnovit stránku

SXT ZX-5000B

4.6 29 hodnocení

Služby a příslušenství

Cena s DPH
1 999,-
Cena bez DPH
1 652,-

SXT ZX-5000B

Ozonový generátor SXT ZX-5000B je kompaktní čistič vzduchu, který zcela bezpečně z okolního prostředí odstraní viry, včetně koronavirů, bakterie, plísně či další mikroorganismy. Eliminuje rovněž i nejrůznější alergeny a pachy, jako je cigaretový kouř, benzen nebo toluen. Generátor můžete pomocí časovače nastavit až na 2 hodiny provozu, který je téměř bezhlučný. Se svým vysokým výkonem 5000 mg/h je vhodný k průmyslovému využití, k dezinfekci prostor o rozloze 50-80 m2 nebo prostředků hromadné dopravy s velkým znečištěním. Jeho používání není nebezpečné pro zdraví člověka, vzduch zanechá zcela čistý a dezinfikovaný. Ozonový generátor SXT ZX-5000B má jednoduché ovládání, jeho konstrukce je velice odolná a díky praktickému uchu je snadno přenositelný. Generátor pracuje s keramickou deskou, kterou je nutné po zhruba 5 až 6 000 hodinách provozu vyměnit.

Klíčové vlastnosti generátoru ozonu SXT ZX-5000B

  • Kompaktní čistič vzduchu, jehož provoz je 100% šetrný k přírodě
  • Generátor ozonu SXT ZX-5000B odstraňuje ze vzduchu všechny viry, plísně, bakterie i pachy
  • Funguje na principu vysokonapěťového koronového výboje, který přemění kyslík (O2) na ozon (O3)
  • Ozon díky procesu oxidace na sebe naváže všechny původce znečištění, které postupně zcela eliminuje
  • Po skončení reakce se ozon opět mění na kyslík
  • Vhodný k průmyslovému využití a dezinfekci prostor o rozloze 50-80 m2
  • S časovačem pro nastavení provozu až na 2 hodiny
  • Má nízkou hlučnost a jednoduché ovládání
  • Ozonový generátor SXT ZX-5000B je odolné konstrukce a má ucho pro snadné přenášení
  • Keramickou desku je nutné po 5 až 6 000 hodinách provozu vyměnit

Jak vlastně ozonový generátor funguje?

Princip ozonového generátoru je založen na chemické reakci, kterou je přeměna kyslíku (O2) na ozon (O3). Generátor pomocí vysokonapěťového koronového výboje nasávané molekuly kyslíku rozdělí na jednotlivé atomy, které se poté vážou v 3atomové molekuly ozonu. Přidáním třetího atomu kyslíku dochází díky jeho následné oxidaci k odstranění všech původců znečištění. Nově vzniklý ozon totiž na sebe snadno naváže bakterie, plísně, viry či pachy a začne měnit jejich chemickou strukturu. Při správném postupu a koncentraci ozonu pak dojde k jejich úplné eliminaci. Reakcí se ozon mění opět na kyslík. Používání generátoru je tedy zcela bezpečné a pro životní prostředí 100% šetrné.

Upozornění:
Ozon se sice přirozeně vyskytuje v zemské atmosféře, ale sám o sobě je to toxický plyn s typickým zápachem a zřetelně modrou barvou. Proto při provozu generátoru se v místnosti nesmí nacházet žádné osoby, zvířata ani rostliny. Do vydezinfikované místnosti vstupte nejdříve po hodině od ukončení provozu přístroje. Dezinfekce ozonovým generátorem může při nadměrném používání poškodit povrchy náchylné ke korozi nebo urychlit degradaci plastů či gumy. Proto je doporučeno takové předměty nebo předměty s vyšší či uměleckou hodnotou bezpečně zakrýt, nebo nejlépe z dezinfikovaného prostoru odstranit.

Výkon:
100 W

Rozměry:
225 × 185 × 156 mm

Parametry a specifikace

Materiál

Materiál Kov

Barva

Barva Černá

Typ

Vlastnosti

Výkon generátoru 5 000 mg/h
Vlastnosti Časovač

Rozměry

Výška 225 mm
Šířka 185 mm
Hloubka 156 mm
Kód:  AUPR271995
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  AUPR271995
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17