Obnovit stránku

Test – Synology DiskStation DS213+

Zásuvky na disky jsou snadno dostupné a vybavené antivibračními podložkami. Ocenili bychom však možnost instalace disků bez šroubováku. Velmi bohatá výbava rozhraní vám umožní připojit hned několik dalších externích disků, tiskáren či kamer a také zálohovat fotografie přímo z SD karty prostřednictvím integrované čtečky. Ochranu dat řeší hardwarové šifrování.

Při čtení dat se rychlost pohybuje kolem 100 MB/s, jejich zápis probíhá přibližně polovičním tempem. To je celkem dobrý výsledek. Na výbornou hodnotíme také ovládací prostředí Synology DSM, ve kterém snadno najdete a nastavíte všechny požadované funkce úložiště.

A těch není rozhodně málo: nastavit si můžete například uživatelské účty s kvótami pro ukládání dat nebo automatické zálohování, ale také můžete svůj NAS proměnit v server na streamování multimédií – a to nejen ve vaší domácí síti, ale i po internetu. Pro přístup k datům jsou k dispozici aplikace proAndroid, iOS a Windows Phone. NAS může sloužit také jako FTP server, mailserver nebo webový server.

TECHNICKÁ DATA
CPU/RAM1,1 GHz dvoujádrový CPU,512 MB DDR3 RAM
KAPACITAmaximálně2× 4TB SATA II HDD
PŘIPOJENÍ1× Gb/s LAN, 2× USB 3.0,1× USB 2.0, čtečka SD karet,1× eSATA
ROZMĚRY A HMOTNOST16,5 × 10,8 × 23,3 cm,1,25 kg
SPOTŘEBA V BĚŽNÉM PROVOZU / MAX.10 W / 22 W
Velmi dobrý 1,6
P-DC1-WEB03