Ubiquiti POE-50-60W
729,-
PoE output Passive
PoE standard 802.3af (PoE)
PoE properties
Performance 60 W
Number of PoE ports 1 ×
Output voltage 50 V
Output current 1.2 mA
LAN port properties
LAN port transmission speed 1 Gbit
Number of LAN ports 1 ×
Features
Power Supply PoE
Minimum operating temperature 0 °C
Maximum operating temperature 40 °C
Dimensions and weight
Width 101 mm
Height 60 mm
Depth 33 mm