Obnovit stránku

Čtěte a tvořte s dětmi, rozvíjejte psaní, hmat i sluch

Nabídka knih od nakladatelství Svojtka & Co. vychází na přelomu léta a podzimu 2023 vstříc všem předškolákům a začínajícím školákům. A také vám, jejich rodičům. S knihami nakladatelství Svojtka pokryjete jak potřebu vyplnit volný čas dětí hravě a kreativně, tak touhu něčemu novému je naučit (psaní písmen) i odpočinout si při společném čtení kvalitních, léty prověřených pohádkových příběhů, doplněných půvabnými ilustracemi.


Otiskni prstíky: zaměřeno na zvířátka
Tvoření z papíru

VRRRUM! Přijíždí všestranné interaktivní leporelo

Zvukové leporelo Vrrrum! Posuň a poslouchej obsahuje vedle zvuků dopravních prostředků také pohyblivé posuvné prvky v ilustracích. Stačí posunout obrázek lokomotivy na jednu stranu a vlak se rozezní: „Šš-šš-šš!“ Pak zase autobus na druhou stranu a ozve se zatroubení: „Nastupovat, odjíždíme!“

Děti budou tyto hrátky se zvuky v pohyblivých obrázcích bavit. Posunovat dopravní prostředky ze strany na stranu je jen tak neomrzí. Vrrrum! Posuň a poslouchej je hravá knížka plná barev, veselých zvířátek a hlavně hlučných dopravních prostředků. Rozhýbejte s dětmi obrázky sem a tam, zaposlouchejte se a sledujte, jak vozidla postupně ožívají!

Jak se myjí zvířata?: Kouzelná knížka do vody
Leporela

Otiskni prstíky: zaměřeno na zvířátka

S otiskováním prstíků je velká legrace. Obzvlášť, když se můžou prstíky namočit do barevných inkoustů v polštářcích a otisknout přímo na stránku hned vedle. Takovou zábavu nabízí knížka Otiskni prstíky - Aktivity se zvířátky. Na 64 stranách dostanou děti hromadu návodů, jak z barevných otisků prstů vytvořit nejrůznější živočichy a roztodivné tvory ze zvířecí říše.

Knížka vybízí k tomu, aby děti zkoušely otiskovat všechny prstíky a vytvářely z otisků obrázky různých velikostí, které se pak dají hravě dotvořit pomocí fixu. „Umísti do lesa pár ježků, přidej na větve stromů několik koal…“ Další úkoly se na vás z knihy Otiskni prstíky - Aktivity se zvířátky jen valí. Otiskni prstíky je oblíbená edice, ve které vyšlo už několik titulů na podobném principu. Pokud již Aktivity se zvířátky máte, zapátrejte v e-shopu po dalších knihách z řady Otiskni prstíky.

Kouzelné psaní Čísla
Tvoření z papíru

Napiš a smaž a uč se psát písmena

Pro předškoláky a začínající školáky se skvěle hodí kniha Kouzelné psaní Písmena s velkými lesklými listy pro stíratelný fix, na kterých si můžou zkoušet psát písmena. Budou se učit základní tiskací a psací tvary písmen celé abecedy. Počáteční cvičení na uvolnění ruky je postupně provedou stránkami až k nácviku psaní písmen, a to velkých i malých.

Vše funguje na principu „napiš a smaž“. Pokud použijete s dětmi k nácviku smazatelný fix, dá se z lesklých listů lehce setřít hadříkem a nacvičování psaní může začít nanovo. Kouzelné psaní Písmena z dílny nakladatelství Svojtka & Co. je užitečná pomůcka, jež se vám doma bude hodit zejména teď, začátkem školního roku. Vychází zároveň s titulem, který začínající psavce dovede podobnými postupnými kroky k psaní čísel.

Nejkrásnější Andersenovy pohádky
Kniha

Nejkrásnější pohádky od Hanse Christiana Andersena

Statečný cínový vojáček. Malá mořská víla. Sněhová královna. Ošklivé káčátko. Princezna na hrášku… A mnoho, mnoho dalších! Že ve vás tito hrdinové vyvolávají příjemné rozechvění a vzpomínky na dětská léta, kdy jste se zatajeným dechem naslouchali příběhům, které byly sice určeny dětem, ale zároveň nebyly povrchní, byla v nich jakási tajemná hloubka a emoce? Vězte, že v tomto případě se nejedná o tradiční lidová vyprávění, ale o pohádkové příběhy z pera geniálního Dána Hanse Christiana Andersena.

Jistě, příběhy H. Ch. Andersena už u nás vyšly v mnoha vydáních; kniha Nejkrásnější Andersenovy pohádky je však jedinečná tím, že představuje výběr z toho nejlepšího a nejoblíbenějšího z Andresenova díla. Pohádky převyprávěné pro děti od 3 do 6 let jsou doplněny krásnými ilustracemi a celá kniha vyniká kvalitním zpracováním, které zkrátka chcete mít doma v knihovničce. Mají ideální délku pro čtení před spaním. Společné čtení patří rozhodně k těm nejplnohodnotnějším okamžikům s dětmi, tak si je běžte naplno užít s Nejkrásnějšími Andersenovými pohádkami!

Zalistujte knihami od Svojtky a ponořte se do čtení spolu s vašimi předškoláky. Přejeme vám příjemné čtenářské zážitky nejen v tomto babím létě, ale po celý nadcházející školní rok.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB06