Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Vytvoření jednotky USB pro obnovení

Pokud se vyskytnou problémy s počítačem, může vám jednotka USB pro obnovení pomoct tyto problémy vyřešit a opravit i v případě, že se počítač nechce spustit.

Váš počítač byl pravděpodobně dodaný s bitovou kopií pro zotavení, která slouží k částečnému obnovení počítače nebo obnovení továrního nastavení. Bitová kopie pro zotavení je uložená na samostatném oddílu pro obnovení v počítači a obvykle má velikost 3–6 GB. Pokud chcete v počítači ušetřit místo, můžete bitovou kopii pro zotavení z počítače odstranit a použít místo ní jednotku pro obnovení. Součástí Windows 8.1 je integrovaný nástroj pro vytvoření jednotky USB pro obnovení. Windows vám oznámí, jak je oddíl pro obnovení velký, a budete potřebovat USB flash disk, který má aspoň takovou velikost.

Upozornění

 • Vytvořením jednotky pro obnovení smažete vše, co už je na USB flash disku uložené. Použijte prázdný USB flash disk nebo před vytvořením jednotky USB pro obnovení nezapomeňte přenést všechna důležitá data z USB flash disku do jiného úložného zařízení.

Vytvoření jednotky USB pro obnovení

 1. Potáhněte prstem směrem od pravého okraje obrazovky a potom klepněte na Hledat.
  (Pokud používáte myš, nastavte ukazatel do pravého spodního rohu obrazovky, vyjeďte nahoru a potom klikněte na Hledat.)

 2. Do vyhledávacího pole zadejte text jednotka pro obnovení a pak klepněte nebo klikněte na Vytvořit jednotku pro obnoveníMůže se po vás chtít, abyste zadali heslo správce nebo potvrdili svoji volbu.

 3. Po otevření nástroje jednotky pro obnovení se ujistěte, jestli je zaškrtnuté políčko Zkopírovat oddíl pro obnovení z počítače na jednotku pro obnovení, a potom klepněte nebo klikněte na Další.

  Poznámka

  • Pokud počítač nemá oddíl pro obnovení, toto zaškrtávací políčko je šedé. Jednotka pro obnovení bude obsahovat jenom nástroje pro zálohování a spustitelnou bitovou kopii, ale ne bitovou kopii pro zotavení, kterou byste mohli použít k obnovení počítače nebo jeho obnovení do továrního nastavení.

 4. Vložte do počítače USB flash disk aspoň tak velký, jaká je velikost udávaná na obrazovce.

 5. Klepněte nebo klikněte na jednotku USB, kterou chcete použít jako jednotku pro obnovení, a potom klepněte nebo klikněte na Další.

 6. Klepněte nebo klikněte na Vytvořit.

  Bitová kopie pro zotavení se společně s nezbytnými nástroji pro obnovení zkopíruje na USB flash disk. Tento proces nějakou dobu potrvá v závislosti na počítači a velikosti bitové kopie pro zotavení.

 7. Po dokončení tohoto procesu udělejte jeden z následujících kroků:

  • Pokud chcete ponechat oddíl pro obnovení na počítači, klepněte nebo klikněte na Dokončit.

  • Pokud chcete oddíl pro obnovení z počítače odebrat, aby se uvolnilo místo na disku, klepněte nebo klikněte na Odstranit oddíl pro obnovení. Potom klepněte nebo klikněte na Odstranit. Uvolní se tak místo na disku, které sloužilo k uložení bitové kopie pro zotavení. Po odebrání klepněte nebo klikněte na Dokončit.

   Poznámka

   • Některé počítače nenabízejí možnost odebrat oddíl pro obnovení. Pokud je to váš případ, počítač nemá oddíl pro obnovení, který by používal další místo na disku.

 8. Vyjměte USB flash disk.

  Toto je teď vaše jednotka pro obnovení Windows 8.1, kterou budete potřebovat v případě, že by bylo nutné částečně obnovit počítač nebo úplně obnovit jeho tovární nastavení. Uložte ji na bezpečném místě a nepoužívejte ji k ukládání jiných souborů nebo dat. 

  Poznámka

  • Pokud jste si počítač pořídili s Windows 8 a pak upgradovali na Windows 8.1, bude jednotka pro obnovení obsahovat Windows 8 a po částečném obnovení počítače nebo obnovení jeho továrního nastavení budete muset upgradovat na Windows 8.1 znovu.

P-DC1-WEB27