Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

WhatsApp dostává tmavý režim. Jak jej aktivovat? (NOVINKA)

Aktualizováno

Tmavý režim je v poslední době velmi populární a dostává se do stále více aplikací. Velkou výhodu má u OLED displejů, neboť černé pixely = vypnuté pixely. Ale i jinde dark mode oceňujeme: černá barva je přívětivější k očím a také šetří baterii. A pochopitelně se této možnosti chytli i výrobci aplikací. Vlastní tmavý režim tak má třeba YouTube, Messenger a nově i WhatsApp s více než 1,5 miliardy uživatelů.

WhatsApp

Možnost zapnout tmavý režim se v aplikaci WhatsApp objevila v nejnovější verzi 2.20.64 pro Android, resp. 2.20.30 pro iOS. Je tedy k dispozici jak pro telefony s operačním systémem Android (k aktivaci tmavého režimu stačí pouze v deváté verzi, Android 10 není nutný), tak pro iPhony. Rozdíly mezi oběma platformami nicméně jsou.

WhatsApp: jak aktivovat tmavý režim na Androidu

K aktivaci tmavého režimu na rozšířenějším ze dvou operačních systémů se dostanete skrze nastavení samotné aplikace WhatsApp. V pravém horním rohu stačí rozkliknout symbol tří teček, jež vás dovedou do Nastavení. Zde je potřeba vybrat záložku Chaty, přičemž přepínač zapnutí/vypnutí tmavého režimu je hned první položkou.

WhatsApp v tmavé verzi WhatsApp v tmavé verzi WhatsApp v tmavé verzi
Tmavý režim na WhatsAppu na Androidu se aktivuje v Nastavení.

WhatsApp: jak aktivovat tmavý režim na iOS

Nová verze aplikace WhatsApp pro iPhony (a iPady) sice přináší některá uživatelská rozšíření, například nové možnosti filtrování uživatelů a vyhledávání, zároveň však nenabízí možnost volby, kdy tmavý režim použít. Jeho aktivace/deaktivace probíhá automaticky podle toho, zda je zapnutý tmavý režim v nastavení telefonu.

i Související

Přidáním tmavého režimu se WhatsApp zařazuje po bok další komunikační aplikaci od Facebooku – Messengeru, který už nějakou dobu dark mode má. Tento trend a snahu vývojářů zasazovat oči šetřící vychytávky do svých aplikací jedině vítáme.

i Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Livemint.com

P-DC1-WEB24