Obnovit stránku

WowME Kids 4G (RECENZE): Pro děti fajn, pro rodiče ne

WowME Kids 4G

WowME Kids 4G (RECENZE): Pro děti fajn, pro rodiče ne


Snad každý rodič udělá pro své děti maximum. A ve chvíli, kdy nemůžete být poblíž 24 hodin denně, přichází na řadu myšlenka, jak si zachovat přehled o situaci. Dříve takové možnosti nebyly, díky chytrým hodinkám a telefonům už možnosti existují. Více v teoretické rovině jsme téma probírali v jiném článku, ale abyste si mohli udělat konkrétní představu, vybrali jsme na recenzi dětské chytré hodinky WowME Kids 4G, tedy aktuálně druhý nejvyšší model výrobce, který od vrcholu nabídky dělí jen chybějící detekce sundání zařízení z ruky.Recenze

Autor: Michal Maňák

WowME Kids 4G (RECENZE) – OBSAH

 1. Design WowME Kids 4G: Dětské, ale ne infantilní
 2. Funkce hodinek: Co WowME Kids 4G umí?
 3. Funkce pro rodiče: Co zvládne aplikace WowME Tracker?
 4. Mapa je klíčová aplikace dětských chytrých hodinek
 5. Další funkce aplikace WowME Tracker 4G
 6. Závěrečné zhodnocení: Dětské hodinky s bonusem, ale hlavní funkce kulhají
 7. Hodnocení
 8. Co jsme o hodinkách WowME Kids 4 psali dříve

Design WowME Kids 4G: Dětské, ale ne infantilní

Od chytrých hodinek pro děti nečekáte luxusní materiály a WowME Kids nejsou výjimkou. Pořád platí, že je třeba volit mezi funkcemi, cenou a provedením. Proto nepřekvapí, že hlavním materiálem hodinek je plast v případě pouzdra a silikon u řemínku. Je to prostá volba rozumu, řemínek nenasákne vodou a nevyžaduje žádnou péči, hodinky pak jsou zase relativně odolné, ale hmotnost 55 g není nic, co by školáci nezvládli.

Nelze však zamlčet, že hodinky jsou na dětské ručce obrovské. Připnul jsem je na ruku čtyřleté dcerce a vyděsil se. Pravda, počítá se s použitím spíše u dětí školního věku, dcerunce velikost nijak nevadila ani nepřekážela, ale jako rodiče budete zaskočeni. S péčí v rukavičkách se nepočítá, krycí sklíčko displeje je proto kryté ochrannou fólií, přes kterou je po vybalení z krabičky aplikovaná ještě „cestovní“ vrstva folie druhé. Přesto se bojím, že po pár měsících nebo dokonce letech se stopám použití neubráníte – displej není zapuštěný a v zájmu snazšího ovládání dokonce mírně vyčnívá.

Recenze, WowME Kids 4G
WowME Kids 4G jsou určeny pro mladší školní věk. A design tomu odpovídá.

Naopak vítám klasickou kovovou sponu na řemínku. Ta je přeci jen vystavena mnoha tlakům a namáhání, takže plasty by se mohly odporoučet. Že by to vyřešila výměna celého řemínku? WowME Kids neumí zjistit, že nejsou na ruce, takže na funkci by to vliv nemělo, ale přesto to bude vyžadovat trochu manuální zručnosti. Hodinky totiž používají klasický standard 20mm rychloupínací stěžejky, ale na namontovaném pásku chybí posuvná packa, kterou byste řemínek uvolnili.

Z čelního pohledu jsou WowME Kids 4G na pohled levné, ale vzpomínky na vietnamské tržnice z 90. let neprobudí. Jen není moc co vymýšlet. Okolo IPS displeje je široký černý rámeček, jehož plochu narušuje jen očko selfie kamery a stříbrný kroužek reprezentující senzorové tlačítko vracející vás o krok zpět směrem k domácí obrazovce.

Až okolo displeje je růžový rámeček, do kterého je vetknuté tlačítko zapínání. Vypnout ale jde WowME Kids jen z menu hodinek, protože dlouhý stisk vypínače jinak spouští SOS volání. Bohužel však není možné ruční vypnutí zamknout, či ho podřídit aplikaci, aby se nemohl ztratit ze sítě potomek, kdykoli chce.

Proti tlačítku najdete slot na SIM kartu. Asi vás zarazí, že nejde vyjmout bez maličkého šroubováčku, ale není třeba hledat nářadí, vhodný nástroj dostanete už v krabičce s hodinkami. Zda je toto řešení šťastné? Nemusíte se bát vytrousení čísla omylem, ale pokud byste potřebovali, aby dítě přehazovalo kartu mezi hodinkami a telefonem, připravte se na komplikace.

Recenze, WowME Kids 4G
Hodinky dost vydrží.

Dál toho k popisu mnoho není: spodní strana je vyhrazená reproduktoru, kterému dělá parťáka mikrofon vedle šuplíku na SIMku. Překvapivě nenajdete na zadní straně blikající světýlko senzoru tepové frekvence, hodinky měří jen kroky prostřednictvím akcelerometru. Zato zde objevíte kontakty pro magnetickou nabíječku, IMEI a QR kód sloužící pro přidání nového zařízení do aplikace WowME Tracker. Ten samý si ale můžete zobrazit i na displeji hodinek, takže nálepku můžete klidně hned strhnout.

Funkce hodinek: Co WowME Kids 4G umí?

Schopnosti chytrých hodinek určuje operační systém. WowME používá vlastní platformu, ale v mnoha ohledech zjistíte, že má prvky společné s Androidem. Tahem z horního kraje displeje zobrazíte roletku s notifikacemi, pohybem zprava listujete funkcemi a aplikacemi, opačným směrem se pohybujete o krok zpět, pokud byste k tomu nechtěli použít tlačítko. Pro dospělé bude tato struktura přirozená, je proto snazší takové chování přeložit do dětského jazyka. Věřím, že šestiletý školák už nebude mít tendence jen ťukat na displej a nechávat se překvapit, co se stane. Čtyřletý pokusný králík sice dokázal prstem trefovat ikonky, ale jejich smysl ještě nechápal.

Mezi ikonkami v menu hodinek najdete zástupce pro věci jako je telefon, kontakty, fotoaparát, galerie, ale i větší překvapení, jako překladač využívající v podstatě webové rozhraní Google Překladače pro miniaturní displej nebo jednoduchou hru Matematika. Podrobnější průzkum menu vám ale nakreslí první vrásky na čele.

Recenze, WowME Kids 4G
Hodinky WowME 4G myslí na holky i na kluky.

Aplikace jsou totiž velmi neintuitivní a jejich indicie k tomu, jak situaci řešit, se někdy ztrácejí v překladu. Pojďme si to rozebrat podrobněji:

 • Telefon – otevírá klasickou matici čísel, ze kterých můžete vyťukat telefonní číslo. Provázání s kontakty není žádné. A pokud zkusíte vytočit číslo bez vložené SIM karty, chybová hláška sdělí jen obecné „Chyba SIM karty“ místo něčeho výstižnějšího.
 • Contact – nevím, proč tato položka není přeložená, ale aspoň dělá, co má. Prostřednictvím aplikace lze do hodinek uložit několik telefonních čísel, které lze kliknutím vytočit. Zajímavé je, že případné upozornění na nedostupnost sítě graficky odpovídá Androidu Ice Cream Sandwich.
 • Videohovor – jak název napovídá, odtud lze uskutečnit videohovor. Co je ale zvláštní, že si hodinky stáhnou kontakt administrátora zařízení, tedy osoby, které mají přístup z aplikace pro telefon. Ke klasickým kontaktům přístup nemají, což vás nutí vést dva seznamy osob. A co je ještě horší, že videohovor započatý z hodinek se na telefonu nijak neprojeví! Nepípne vám notifikace, neobjeví se vám možnost přijmout videohovor, prostě se na telefonu nestane vůbec nic.
 • Wech – to, co je v aplikaci pojmenované jako Chat najdete v hodinkách pod názvem Wech. Jedná se o jednoduché rozhraní pro posílání textových nebo namluvených zpráv. Směrem z mobilu je psaní jednoduché, opačným směrem můžete reagovat jen záznamem řeči nebo fotkou. Opět ale do aplikace žádné upozornění nedorazí.
 • Přátelé – tuto položku jsem vůbec nepochopil, obsahuje čtyři kreslené portréty, se kterými se však nedá nijak interagovat.
 • Fotoaparát – pokud chcete fotit nebo si jen hrát na špiony, zde jste na správném místě. Foťák fotí, video ale nahrávat neumí.
 • QR Code – umožňuje zobrazit čtverečkový kód sloužící buď k přidání správce zařízení do aplikace nebo pro přístup k aplikaci.
 • Galerie – ukazuje snímky vytvořené Fotoaparátem hodinek. Na rozdíl od telefonu se zde ale nezobrazí obrázky, které jste vytvořili třeba v chatu, nebo které si na dálku vyžádali rodiče z telefonu.
 • Matematika – zábavná hříčka, která vás nutí v krátkém limitu počítat jednoduché matematické příklady, na které odpovídáte, zda jsou správně, či nikoli. Vyšší počet příkladů bez chyb znamená vyšší skóre.
 • Kroky – jednoduché počítadlo kroků. Vyžaduje však aktivaci v appce, kde nastavíte i délku kroku a váhu nositele hodinek. Proč je hned vedle nastavení času (aniž bych věděl, čeho čas nastavuji) netuším.
 • Plán – ačkoli ikonka připomíná kalendář, jedná se o rozvrh hodin. To je dobrý nápad! V appce zadáte, jak jdou v jednotlivých dnech předměty po sobě a dítko pak nemusí tahat papírové tabulky.
 • Alarm – neboli budík. Čas zvonění se však nastavuje pouze v aplikaci, kde ho ale najdete v menu Časové zóny. V hodinkách samotných totiž spatříte jen „Please set the alarm clock in APP.“ Překlad chybí.
 • Stopwatch – naštěstí kromě chybějícího překladu názvu stopky fungují, jak mají.
 • Uložit – opět chyba v překladu, ale podle ikonky neomylně poznáte, že jde zavítali do nastavení hodinek. To se týká primárně komunikace (zejméně konektivity prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth, nebo LTE), ale najdete zde i hlasitost, jas displeje, jazyky nebo vypnutí hodinek.
 • Překladač – Google Překladač v podobě pro mikroskopy. Na 1,4" velké úhlopříčce najdete to samé, co na desktopu. Pozor, včetně takových vychytávek jako vyfocení textu a jeho okamžitý překlad!
Recenze, WowME Kids 4G
Řemínek hodinek WowME Kids 4G lze vyměnit.

Funkce pro rodiče: Co zvládne aplikace WowME Tracker?

U hodinek WowME Kids se na rozdíl od chytrých hodinek pro dospělé počítá s tím, že telefon nositel používat nebude. Celá aplikace WowME Tracker (pro Android i iOS) je proto jakési kontrolní centrum pro dozor nad hodinkami. Opět si ji projdeme podrobněji s výjimkou položek, které už byly zmíněné v předchozí kapitole. Nejdůležitější funkci, mapu, vyjímáme a pojednáváme ji obšírněji, další pouze přehledově v bodech.

WowME Kids 4G, Nokia X30
Pohyb hodinek sledujete v aplikaci WowME Tracker. 

Mapa je klíčová aplikace dětských chytrých hodinek

k čemu by byly dětské chytré hodinky bez geolokace? K přesnému určení polohy hodinky využívají telefonní i Wi-Fi sítě i GPS. Na obrazovce telefonu proto najdete, kde se hodinky právě nacházejí a prostřednictvím ikon po straně můžete s polohou dále pracovat.

Škoda ale, že ikonky nejsou nějak popsané, takže se jejich smysl naučíte jen metodou pokus-omyl. První ikonka s panáčkem ovlivňuje, zda polohu zjistí jen správce zařízení, nebo všichni spárovaní „dozorci“, pravděpodobně rodiče. Ikonka se špendlíkem vyšle žádost o aktualizaci polohy do hodinek. Symbol telefonu slouží k vycentrování mapy na hodinky.

To následující symbol s radarem je zajímavější. Jeho prostřednictvím stavíte virtuální ploty pro své dítě. Překlad je opět tristní, pokud zapomenete vytyčenou zónu pojmenovat, appka hlásí „Obsah připomínek nemůže být prázdný“, ale snadno se dovtípíte, kam zadat jméno oblasti. Samotné oplocení se buduje pomocí středu, okolo kterého vytyčíte bezpečnou vzdálenost. Pokud tedy chcete např. vykolíkovat cestu mezi školou a bydlištěm, budete muset trasu autobusu poskládat z několika kruhů. Preciznost bude vyžadovat i snaha monitorovat třeba silnici, za kterou dítě nesmí. Chybí rovněž možnost k tomuto whitelistu vytvořit i blacklist, pokud byste chtěli naopak vyznačit místa, kam děti nesmí a nechtěli řešit, kam smí. Ikona chodidel překvapivě nemá nic společného s krokoměrem. Jedná se o historii polohy, kdy si můžete snadno na mapě v určeném čase přehrát, kde děti, respektive hodinky trávily čas.

Poslední položka se dvěma čtverci pak slouží k přepínání mezi klasickou Google mapou, satelitním zobrazením a dle aplikace mapou autobusových tras. Ve skutečnosti se ale jedná o mapu provozu opět od Googlu, s veřejnou dopravou žádná spojitost neexistuje.

Recenze, WowME Kids 4G
Nastavení míst, kam dítě nesmí, není úplně intuitivní.

Další funkce aplikace WowME Tracker 4G

 • Rodinní příslušníci – zde najdete profil správce zařízení včetně jeho přihlašovacího mailu a ID.
 • Notifikační centrum – v tomto menu najdete záznam hlášení, kdy z hodinek odešlo SOS, kdy byly opuštěny bezpečné zóny a kdy byla vybitá baterka. Mimochodem, SOS hodinky neumí poslat bez SIM karty, i když jsou připojené přes Wi-Fi, a samotný záznam o tísňovém volání se v logu objeví až se zpožděním.
 • Režim sledování – nastavuje četnost odesílání polohy. Na výběr je jednou za deset minut, jednou za hodinu pro úsporu energie a režim sledování, jehož popis říká „1 minuta / čas“. Pravděpodobně se tím myslí sdílení polohy každou minutu.
 • Nastavení SOS kontaktů – zde se dají vypsat až tři telefonní čísla, na které v nouzi zamíří SMS zpráva.
 • Odměny – zřejmě nejbizarnější funkce hodinek, která zvedne obočí nejen překladem, ale i funkcí. Název Odměna za lásku je všechno, jen ne výstižný, pobídka „Dítě je super, dejte mu nějakou odměnu” rovněž nepomůže pochopení. Celá funkcionalita Odměn spočívá v tom, že naklikáte číslo na telefonu a odešlete ho do hodinek, kde se objeví v rohu ciferníku. Jak to dítě povzbudí nevím.
 • Zákaz používání ve třídě – funkce zámku zařízení, kdy dítě vidí na hodinkách jen čas, ale nemůže používat nic jiného, aby se nerozptylovalo. Funkce SOS je zachovaná, ale jinak se nic používat nedá. Ke škodě funkce však lze definovat jen tři časová období a to pouze hodinami. Nejde proto nastavit třeba zámek po dobu kroužků nebo podlé délky vyučování v konkrétní den.
 • Časové pásmo – opět chyba v překladu, časové pásmo hodinek se nastavuje jinde, zde můžete navolit až tři budíky včetně možností jejich opakování.
 • Vyhledávání zařízení – název hovoří za vše, hlasité vyzvánění lze spustit i přes Wi-Fi.
 • Odposlech – stačí zadat číslo, kam máte potichu zavolat a uslyšíte, co se děje na druhé straně. Je však záhadou, proč nikde v aplikaci nejde uložit číslo hodinek.
 • Režim upozornění – tady není nic jiného než zvukové profily v klasickém formátu pro tichý profil, pouze zvuk, pouze vibrace a vibrace se zvukem.
 • Nastavení SMS upozornění – zde zadáváte číslo, na které by mělo chodit upozornění na podržení SOS tlačítka a vybitou baterii. Jakou souvislost má toto menu s SOS kontakty o pár řádků výše zná zřejmě jen výrobce.
 • Zdraví – v tomto menu najdete jednoduchý krokoměr s přepočtem na spálené kategorie včetně týdenního přehledu. Podrobnější statistiky nehledejte. Zvláštní je pak měření spánku, kde je kvalita hodnocená podle toho, kolikrát se v posteli převalíte. A jak hodinky poznají bez senzoru tepu, že spíte? Inu, nastavíte si čas, od kdy do kdy spíte a aktivujete přepínač. Kvalitu takového měření asi není třeba komentovat.
 • Vzdálená fotografie – pokud si vzdáleně vyžádáte fotografii z kamery hodinek, zde ji v aplikaci najdete, v hodinkách se k ní dostat nedá. Myslím, že to je rozumný přístup, děti by mohly být hodně naštvané, kdyby zjistili, jak často je kontrolujete. A vy byste také neradi asi vysvětlovali, že v 95 % případů nebyl ke kontrole důvod.
 • Rozvrh hodin – jednoduchý přehled předmětů po jednotlivých dnech. Víc než s osmi předměty se nepočítá, s odpoledními kroužky rovněž ne, ale mějme na paměti, že hodinky slouží skutečně pro školáky prvního stupně, kde takové nároky nebývají časté.
 • Jazyk a časové pásmo – základní nastavení jazyku aplikace a časového pásma, ve kterém se vyskytujete, s možností zapnutí letního času.
 • LBS – zkratka, která mi byla zprvu záhadou, ale jedná se jen o možnost geolokace podle BTS a okolních Wi-Fi. Není to tak přesné, jako GPS, takže se může zvýšit četnost falešně pozitivních alarmů, ale zase je určení polohy rychlejší.
 • Dálkové vypnutí – jak název indikuje, hodinky můžete přes internet vypnout. Zapnout už nikoli.
Recenze, WowME Kids 4G
S těmito hodinkami si váš potomek určitě ostudu neutrhne.

Závěrečné zhodnocení: Dětské hodinky s bonusem, ale hlavní funkce kulhají

Popsali jsme si všemožné funkce hodinek WowME Kids 4G a možnosti jejich aplikace WowME Tracker. Určitě jste si všimli, že určitý vzorec chování se opakuje: funkce většinou užitek mají, ale jejich spolehlivost má daleko k plnému počtu hvězdiček. Za cenu pod dva tisíce se možná dá zamhouřit oko i nad velmi špatnou kvalitou překladů, ale důvěra v systém monitoringu polohy a hlavně upozornění na jakékoli podezřelé anomálie je stěžejní. Není možné na jednu stranu mluvit o pomocníkovi s prvními krůčky k samostatnosti a na druhé straně doručovat SOS alarm na mobil potichu a s půlhodinovým zpožděním.

Srovnání WowME Kids 4G a WowME Kids Play

Model WowME Kids 4G
WowME Kids Play
Velikost pouzdra 43,6 mm 40,8 mm
Hmotnost 55 g 19 g
Úhlopříčka displeje 1,4" 1,4"
Sklíčko Chemicky tvrzené Plastové
Typ displeje IPS TFT
Telefonování S vloženou SIM kartou
Zprávy Odpověď na zprávu diktováním
Bezpečnostní funkce Opuštění bezpečné zóny, SOS tlačítko
Zdravotní funkce Monitoring spánku , Připomenutí pohybu Pitný režim , Připomenutí pohybu , Monitoring spánku
Funkce měření sportu Krokoměr, Výpočet kalorií Krokoměr, Tepová frekvence, Výpočet kalorií, Vzdálenosti
Chytré funkce Hry, Režim spánku/nerušit Předpověď počasí, Režim spánku/nerušit, Vlastní ciferníky, Hry
Sledování polohy a trasy Pomocí GPS v hodinkách
Hodinkové funkce Den v týdnu , Stopky , Budík , Datum Budík , Datum , Den v týdnu , Stopky
Max. výdrž baterie 72 h 360 h
Vodotěsnost IP67 IP68
Součást balení Dobíjecí kabel Dobíjecí kabel , Náhradní řemínek
Cena* 1.690 Kč 990 Kč

*Cena se může změnit – aktuální k 23.2.2023.

Hodnocení

Nokia X30; recenze

WowME Kids 4G

Chytré hodinky

Pokud uvažujete nad WowME Kids 4G jen jako hodinkami, jejich chytré funkce jsou pro vás jen legráckou, zábavnými prvky a o bezpečnost vám vlastně ani nejde, dokážu koupi pochopit – děti mají elektroniku rády, potěší je, když budou něčím drobným výjimeční. Jako prostředek dohledu vás tyto hodinky zklamou.

Klady

 • Design je jednoduchý, ale pokryje prvních pár let školní docházky
 • Wi-Fi usnadňuje posílání obrázků nebo práci s překladačem
 • Počítá se s více rodiči napárovanými k jedněm hodinkám i více hodinkami na rodinu

Zápory

 • Nespolehlivá komunikace mezi hodinkami a telefonem
 • Lokalizace do češtiny je nejen špatná, ale někdy i zavádějící
 • Prostředí hodinek je nelogické a zmatené
i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky WowME Kids 4G jsou určeny pro školáky z prvního stupně. Jako takové jim určitě udělají radost. Bohužel poněkud selhávají v těch pro rodiče zásadních funkcích, tristní je zejména komunikace s telefonem a celá řada nedomyšlených prvků, které užívání hodinek rozhodně neulehčují.

Co jsme o hodinkách WowME Kids 4 psali dříve

Aktualizováno • Autor: Václav Švec

Chytré hodinky nemusí sloužit jen jako prodloužená ruka vašeho smartphonu či jako fitness tracker. Na trhu je i řada modelů určených pro děti – nebo spíše jejich rodiče, aby se svými ratolestmi mohli být v neustálém kontaktu a zároveň měli přehled o tom, kde se nachází. Navíc takovéto hodinky nemusí stát hotové jmění, ale stačit na ně může i tisícovka či dvě. Stejně jako v případě hodinek WowME Kids Smile a WowME Kids 4G.

WowME Kids

Dětské chytré hodinky WowME Kids – OBSAH

 1. Bezpečnostní funkce hodinek WowME Kids
 2. Odolná konstrukce
 3. WowME Kids Smile
 4. WowME Kids 4G
 5. Srovnání WowME Kids Smile a WowME Kids 4G
 6. WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

S hodinkami WowME Kids budete mít přehled kde vaše děti jsou

U dětských hodinek budou pro většinu rodičů těmi zřejmě nejdůležitější částmi výbavy vestavěná GPS a slot na SIM kartu. Právě ty totiž umožňují zjišťování polohy vašeho dítěte. GPS lokalizace může probíhat celkem ve třech režimech. Jednotlivé režimy se od sebe liší intervalem aktualizace polohy. Ten může být každou minutu, deset minut či hodinu.

Hodinky také podporují takzvané „bezpečnostní zóny“. V jejich případě rodič na mapě nadefinuje konkrétní oblast a hodinky jej skrze aplikaci WowME Tracker v telefonu upozorní, že jeho potomek tuto oblast opustil.  Oba modely WowME Kids jsou pak vybaveny SOS tlačítkem, ke kterému lze přiřadit až 3 čísla. Po podržení tlačítka po dobu 5 sekund hodinky postupně vytočí první číslo a v případě, že hovor nepřijme, budou pokračovat ve vytáčení dalších čísel. Nastavit lze také odeslání SMS o nouzovém volání. 

WowME Kids 4G, dětské hodinky
V případě obou typů dětských hodinek využijete aplikaci WowME Tracker.

Bezpečnostní funkce dětských hodinek mohou najít své uplatnění v řadě situací.

 1. Chytré dětské hodinky WowME Kids můžete používat například k hlídání cesty dítěte ze školy. Pokud se dítě opozdí, stačí jen zkontrolovat jeho pozici v aplikaci WowME Tracker a hned uvidíte, zda se na cestě domů jen zdrželo, nebo se při zkoušení nové zkratky někde ztratilo a vy tak pro něj můžete ihned vyrazit.
 2. Pokud se dítě ztratí, nebo třeba "jen" přejede zastávku kde má vystoupit. Může také použít SOS tlačítko a ihned se telefonicky spojit s některým z rodičů nebo jiným SOS kontaktem.
 3. V neposlední řadě jsou užitečné také bezpečnostní zóny. Ty můžete použít třeba když si jde dítě hrát ven s kamarády, aby se nezatoulalo příliš daleko, či si třeba nehrálo u řeky nebo na jiných potenciálně nebezpečných místech.
 4. Dítě na kole či kolečkových bruslích upadne a zraní se. Stačí aby stisklo SOS tlačítko a ihned se s vámi spojí a vy pro něj můžete vyrazit.

Odolná konstrukce hodinek WowME Kids

Oba modely chytrých hodinek WowME Kids sdílí velmi podobnou konstrukci. Ta je v případě pouzdra tvořena z většiny plastem. Displej ovšem kryje chemicky tvrzené sklo, které je mnohem odolnější vůči poškrábání než v této kategorii běžný plast. Toto sklo se navíc tříští na malé, neostré kousky, a tak při případné nehodě nemusíte mít strach, že by se dítě poranilo. Oboje dětské hodinky WowME pak využívají silikonový pásek a oba modely jsou i přes relativně mohutně působící konstrukci překvapivě lehké. WowME Kids Smile se 40mm pouzdrem váží 42 gramů a WowME Kids 4G se 43,6mm pouzdrem mají hmotnost 55 gramů.

WowME Kids 4G, dětské hodinky
Dětské chytré hodinky WowME Kids jsou dostupné v několika barevných provedeních.

Vhod pak rozhodně přijde také zvýšená ochrana vůči vodě a prachu. Zde narážíme na první odlišnost. Zatímco levnější WowME Kids Smile nabídnou certifikaci IP54, dražší model se může pochlubit standardem IP67. V praxi to znamená, že WowME Kids Smile odolají běžnému vystavení prachu a stříkající vodě (například při umývání rukou či při dešti). WowME Kids 4G by pak měly prachu odolat za všech situací a navíc zvládnout i úplné ponoření do vody. K řádění v bazénu však nejsou ani tak přímo určeny.

WowME Kids Smile: dětské hodinky za hubičku

Technická výbava obou modelů je do značné míry podobná. Již levnější z této dvojice, a sice WowME Smile, toho tak za svou cenu nabízí až překvapivě hodně. V první řadě se pochopitelně jedná o již zmíněné bezpečnostní funkce. WowME Kids Smile se pak mohou připojit k sítím 2. generace – tedy GPRS a EDGE. To s sebou nese jistá omezení spojená s nízkou přenosovou rychlostí. Nicméně na odeslání informací o poloze, telefonáty či příjem/odeslání textové nebo hlasové zprávy skrze vestavěnou chatovací aplikaci je i to dostatečné.

Nevyžádaných SMS či hovorů se bát nemusíte. U hodinek lze nastavit, aby bylo spojení možné jen s uloženými kontakty. Vložená SIM pak musí mít aktivní také datové přenosy. Dle výrobce pak hodinky při běžném použití spotřebují v průměru 30 MB dat měsíčně. Tento údaj bychom však raději brali skutečně jen jako orientační. WowME Kids Smile pak nabídnou také pro chytré hodinky běžné funkce jako krokoměr, monitor spánku, výpočet kalorií či upomínky k pohybu. Aplikace WowME tracker pak slouží také ke správě nastavení hodinek – například nastavení režimu „Nerušit“ během výuky.

WowME Kids Smile, dětské hodinky
WowME Kids Smile jsou možná levné, zato překvapivě dobře vybavené hodinky pro děti.

Ovládání hodinek probíhá zejména přes dotykový displej. Rozhraní hodinek je přitom navrženo na míru dětem a je kompletně v češtině – stejně jako aplikace WowME Tracker. Hodinky WowME Kids Smile disponují 1,44" TFT TN displejem. U něj je potřeba počítat s horšími pozorovacími úhly, kontrastem i čitelností na slunci. Vedle dotykového displeje však hodinky disponují také dvojicí tlačítek, přičemž jedno slouží pro příjem hovorů a druhé jako SOS tlačítko k upozornění vybraného kontaktu. Nejednoho malého objevitele pak jistě potěší vestavěná svítilna či fotoaparát. Ten lze použít také na vzdálené pořízení snímku, který je následně odeslán do aplikace WowME Tracker v telefonu rodiče. Vestavěná baterie by měla stačit na až 4 dny provozu, reálná výdrž však bude patrně o něco nižší.

i

Nízká cena WowME Kids Smile je vykoupena použitím starší 2G sítě – což je i hlavní (nikoliv však jediný) rozdíl oproti WowME Kids 4G. Ty nabízí výrazně rychlejší LTE. Rozdíl se může projevit zejména při prvotním nastavování hodinek. 2G sítě totiž neumožňují automatické nastavení po vložení SIM karty. Nejedná se ale o žádnou nepřekonatelnou překážku, stačí odeslat SMS ve správném tvaru a hodinky restartovat. Vše je podrobně popsáno v návodu, případně v rozbalovacím textu níže. V případě WowME Kids 4G nastavení nemusíte řešit: hodinky se nastaví automaticky.

Jak aktualizovat nastavení sítě?

Nastavení WowME Kids Smile není žádná věda. Níže jsme pro vás vykopírovali příslušnou část z NÁVODU. Pokud byste narazili na jakýkoliv problém, doporučujeme si v prvé řadě projít návod, zejména FAQ (str. 27 a dále). Pakliže zde nenajdete odpověď, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis.

Takže jak nastavit síť na WowME Kids Smile? V prvé řadě zkontrolujte, zda jsou hodinky zapnuté a zda je zařízení připojeno k mobilní síti. Podle používaného mobilního operátora odešlete z mobilního telefonu na SIM kartu v zařízení textovou zprávu v následujícím tvaru. Upozorňujeme, že tyto kódy platí pro českou mobilní síť.

 • O2 - pw,123456,apn,internet,,,23002#
 • T-Mobile – pw,123456,apn,internet.t-mobile.cz,,,23001#
 • Vodafone – pw,123456,apn,internet,,,23003#

Po odeslání této textové zprávy vyčkejte jednu minutu a poté restartujte zařízení odesláním následující textové zprávy na kartu SIM v zařízení: pw,123456,reset#.

Po odeslání zprávy o resetování počkejte, dokud se zařízení automaticky nerestartuje. Zkontrolujte nastavení svého zařízení dle návodu, postup najdete v části „Často kladené otázky“ v této příručce (část „Nastavení APN je nesprávné“).

Poznámka: Pokud používáte jiného mobilního operátora, musíte na kartě SIM najít nastavení svého operátora. Nejjednodušší je zjistit, jakou mobilní síť váš poskytovatel používá. Většina menších českých mobilních operátorů používá sítě některého z výše uvedených velkých poskytovatelů. Pokud tuto informaci nemůžete zjistit, můžete buď přímo zkontrolovat nastavení SIM karty po jejím vložení do telefonu. Tato metoda je dostupná pouze pro telefony se systémem Android. V nastavení mobilní sítě vyhledejte název APN, MCC a MNC. Název APN, MCC a MNC můžete také vyhledat na webových stránkách svého mobilního operátora.

Poté můžete na SIM kartu v hodinkách odeslat textovou zprávu v následujícím tvaru. Nahraďte tučné číslice svými hodnotami: pw,123456,apn,APNNAME,,,MCCMNC#

WowME Kids 4G přináší vylepšení v několika směrech

Dražší z dvojice dětských chytrých hodinek sdílí s prvním jmenovaným modelem řadu parametrů. Ohledně konstrukce je nejzásadnějším rozdílem již zmiňovaná vyšší ochrana IP67 spolu s vyšší hmotností 55 gramů. Vzhled hodinek je pak o něco decentnější než v případě základního modelu. Boční tlačítka byla redukována a zbylo zde pouze SOS tlačítko. Nově však přibylo jedno kapacitní tlačítko pod displejem sloužící jako tlačítko zpět. Největším rozdílem oproti WowME Kids Smile je však pochopitelně podpora 4G konektivity, která se dostala i do samotného názvu hodinek.

WowME Kids Smile, dětské hodinky
Dětské chytré hodinky WowME Kids 4G s IPS displejem.

Díky podpoře mnohem rychlejších datových sítí a zabudovanému fotoaparátu tak můžete se svým potomkem také videochatovat. K internetu se ovšem hodinky mohou připojit také prostřednictvím WiFi a (zejména) při videohovoru vám tím pomohou ušetřit mobilní data na vložené SIM. V případě WowME Kids 4G výrobce odhaduje měsíční spotřebu dat na 100 MB.

WowME Kids 4G, dětské hodinky
WowME Kids 4G nabídnou také zvýšenou odolnost s certifikací IP68.

Ocenit pak můžete také použití 1,4" IPS displeje, který by měl nabídnout mnohem lepší pozorovací úhly než ten u levnějšího modelu hodinek. S lepší výbavou však souvisí i vyšší spotřeba energie. U WowME Kids 4G tak počítejte nanejvýš s výdrží 3 dny na jedno nabití. Menším ústupkem ve výbavě pak může být chybějící integrovaná svítilna. Jinak můžete u hodinek WowME Kids 4G počítat s prakticky stejnou funkcionalitou jako v případě výše popsaných WowME Kids Smile. Nechybí rozhraní v češtině, několik režimů sledování polohy, bezpečnostní zóny, sledování pohybových aktivit a spánku či ochrana proti nevyžádaným hovorům a SMS.

i

Rozhodnout se můžete také pro chytré dětské hodinky WowME Kids 4G Safe+. Ty sice vycházejí z modelu WowME Kids 4G, navíc však přidávají také detekci sundání hodinek. Pokaždé, když dítě WowMe Kids 4G Safe+ sundá z ruky, dorazí do aplikace ve smartphonu rodiče upozornění. Je pak na zvážení rodiče, zda je sundání hodinek z ruky v danou chvíli podezřelé a dítěti na ně například zavolá. Hodinky by mohli notifikovat i při položení na stůl a opětovném zvednutí. Proto je doporučujeme odkládat displejem dolů. V případě, že tuto funkci nebudete chtít využívat, není nic snažšího, než ji deaktivovat v nastavení aplikace.

Vybrat WowME Kids 4G nebo WowME Kids Smile?

Proč WowME Kids Smile?

 • Chytré dětské hodinky WowME Kids Smile nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon.
 • Až čtyřdenní výdrž na jedno nabití zajistí, že hodinky nestráví víc času na nabíječce než na zápěstí vašeho dítěte.
 • Jsou o pětinu lehčí než WowME Kids 4G.

Proč WowME Kids 4G?

 • LTE konektivita umožňuje i videohovory a rychlejší posílání obrázků – model Smile disponuje pouze 2G připojením.
 • Díky standardu odolnosti IP68 hodinkám neublíží ani prach, ani voda.
 • IPS displej zajistí dobré pozorovací úhly i čitelnost na slunci.

WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

Důležitou devízou obou hodinek WowME Kids je bezesporu i jejich poměr cena / výkon. I přesto, že toho oba modely po funkční stránce nabízí hodně vás tak jejich pořízení rozhodně nezruinuje.

i

Pro limitovaný počet kusů WowME Kids Smile | 4G nabízíme i SIM kartu GoMobil s kreditem ve výši 100 Kč zdarma. Jak zjistíte, že SIM kartu získáte? Informace se případně zobrazí u produktu pod hlavním obrázkem.

 • Chytré dětské hodinky WowME Kids Smile se prodávají v modré, žluté a růžové barevné variantě za velmi sympatických od 790 Kč.
 • Chytré dětské hodinky WowME Kids 4G jsou k dispozici v modré, černé a růžové barevné variantě za cenu 2.129  Kč.
 • Chytré dětské hodinky WowME Kids 4G Safe+ jsou k dispozici v modré, černé a růžové barevné variantě za cenu 3.490  Kč.

Výše uvedené ceny jsou platné k 20. 2. 2022. Hodinky mohou být i levnější, pokud se nacházejí v akci –⁠ aktuální cenu zjistíte z níže uvedeného náhledu produktů.

Chytré hodinky WowME Kids

i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky WowME Kids u nás můžete zakoupit po kliknutí na jeden z následujících odkazů.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB16