Obnovit stránku

WowME Kids: dvojice chytrých hodinek dodávajících rodičům klid

Článek

Aktualizováno • Autor: Václav Švec

Chytré hodinky nemusí sloužit jen jako prodloužená ruka vašeho smartphonu či jako fitness tracker. Na trhu je i řada modelů určených pro děti – nebo spíše jejich rodiče, aby se svými ratolestmi mohli být v neustálém kontaktu a zároveň měli přehled o tom, kde se nachází. Navíc takovéto hodinky nemusí stát hotové jmění, ale stačit na ně může i tisícovka či dvě. Stejně jako v případě hodinek WowME Kids Smile a WowME Kids 4G.

WowME Kids

Dětské chytré hodinky WowME Kids – OBSAH

 1. Bezpečnostní funkce hodinek WowME Kids
 2. Odolná konstrukce
 3. WowME Kids Smile
 4. WowME Kids 4G
 5. Srovnání WowME Kids Smile a WowME Kids 4G
 6. WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

S hodinkami WowME Kids budete mít přehled kde vaše děti jsou

U dětských hodinek budou pro většinu rodičů těmi zřejmě nejdůležitější částmi výbavy vestavěná GPS a slot na SIM kartu. Právě ty totiž umožňují zjišťování polohy vašeho dítěte. GPS lokalizace může probíhat celkem ve třech režimech. Jednotlivé režimy se od sebe liší intervalem aktualizace polohy. Ten může být každou minutu, deset minut či hodinu.

Hodinky také podporují takzvané „bezpečnostní zóny“. V jejich případě rodič na mapě nadefinuje konkrétní oblast a hodinky jej skrze aplikaci WowME Tracker v telefonu upozorní, že jeho potomek tuto oblast opustil.  Oba modely WowME Kids jsou pak vybaveny SOS tlačítkem, ke kterému lze přiřadit až 3 čísla. Po podržení tlačítka po dobu 5 sekund hodinky postupně vytočí první číslo a v případě, že hovor nepřijme, budou pokračovat ve vytáčení dalších čísel. Nastavit lze také odeslání SMS o nouzovém volání. 

WowME Kids 4G, dětské hodinky
V případě obou typů dětských hodinek využijete aplikaci WowME Tracker.

Bezpečnostní funkce dětských hodinek mohou najít své uplatnění v řadě situací.

 1. Chytré dětské hodinky WowME Kids můžete používat například k hlídání cesty dítěte ze školy. Pokud se dítě opozdí, stačí jen zkontrolovat jeho pozici v aplikaci WowME Tracker a hned uvidíte, zda se na cestě domů jen zdrželo, nebo se při zkoušení nové zkratky někde ztratilo a vy tak pro něj můžete ihned vyrazit.
 2. Pokud se dítě ztratí, nebo třeba "jen" přejede zastávku kde má vystoupit. Může také použít SOS tlačítko a ihned se telefonicky spojit s některým z rodičů nebo jiným SOS kontaktem.
 3. V neposlední řadě jsou užitečné také bezpečnostní zóny. Ty můžete použít třeba když si jde dítě hrát ven s kamarády, aby se nezatoulalo příliš daleko, či si třeba nehrálo u řeky nebo na jiných potenciálně nebezpečných místech.
 4. Dítě na kole či kolečkových bruslích upadne a zraní se. Stačí aby stisklo SOS tlačítko a ihned se s vámi spojí a vy pro něj můžete vyrazit.

Odolná konstrukce hodinek WowME Kids

Oba modely chytrých hodinek WowME Kids sdílí velmi podobnou konstrukci. Ta je v případě pouzdra tvořena z většiny plastem. Displej ovšem kryje chemicky tvrzené sklo, které je mnohem odolnější vůči poškrábání než v této kategorii běžný plast. Toto sklo se navíc tříští na malé, neostré kousky, a tak při případné nehodě nemusíte mít strach, že by se dítě poranilo. Oboje dětské hodinky WowME pak využívají silikonový pásek a oba modely jsou i přes relativně mohutně působící konstrukci překvapivě lehké. WowME Kids Smile se 40mm pouzdrem váží 42 gramů a WowME Kids 4G se 43,6mm pouzdrem mají hmotnost 55 gramů.

WowME Kids 4G, dětské hodinky
Dětské chytré hodinky WowME Kids jsou dostupné v několika barevných provedeních.

Vhod pak rozhodně přijde také zvýšená ochrana vůči vodě a prachu. Zde narážíme na první odlišnost. Zatímco levnější WowME Kids Smile nabídnou certifikaci IP54, dražší model se může pochlubit standardem IP67. V praxi to znamená, že WowME Kids Smile odolají běžnému vystavení prachu a stříkající vodě (například při umývání rukou či při dešti). WowME Kids 4G by pak měly prachu odolat za všech situací a navíc zvládnout i úplné ponoření do vody. K řádění v bazénu však nejsou ani tak přímo určeny.

WowME Kids Smile: dětské hodinky za hubičku

Technická výbava obou modelů je do značné míry podobná. Již levnější z této dvojice, a sice WowME Smile, toho tak za svou cenu nabízí až překvapivě hodně. V první řadě se pochopitelně jedná o již zmíněné bezpečnostní funkce. WowME Kids Smile se pak mohou připojit k sítím 2. generace – tedy GPRS a EDGE. To s sebou nese jistá omezení spojená s nízkou přenosovou rychlostí. Nicméně na odeslání informací o poloze, telefonáty či příjem/odeslání textové nebo hlasové zprávy skrze vestavěnou chatovací aplikaci je i to dostatečné.

Nevyžádaných SMS či hovorů se bát nemusíte. U hodinek lze nastavit, aby bylo spojení možné jen s uloženými kontakty. Vložená SIM pak musí mít aktivní také datové přenosy. Dle výrobce pak hodinky při běžném použití spotřebují v průměru 30 MB dat měsíčně. Tento údaj bychom však raději brali skutečně jen jako orientační. WowME Kids Smile pak nabídnou také pro chytré hodinky běžné funkce jako krokoměr, monitor spánku, výpočet kalorií či upomínky k pohybu. Aplikace WowME tracker pak slouží také ke správě nastavení hodinek – například nastavení režimu „Nerušit“ během výuky.

WowME Kids Smile, dětské hodinky
WowME Kids Smile jsou možná levné, zato překvapivě dobře vybavené hodinky pro děti.

Ovládání hodinek probíhá zejména přes dotykový displej. Rozhraní hodinek je přitom navrženo na míru dětem a je kompletně v češtině – stejně jako aplikace WowME Tracker. Hodinky WowME Kids Smile disponují 1,44" TFT TN displejem. U něj je potřeba počítat s horšími pozorovacími úhly, kontrastem i čitelností na slunci. Vedle dotykového displeje však hodinky disponují také dvojicí tlačítek, přičemž jedno slouží pro příjem hovorů a druhé jako SOS tlačítko k upozornění vybraného kontaktu. Nejednoho malého objevitele pak jistě potěší vestavěná svítilna či fotoaparát. Ten lze použít také na vzdálené pořízení snímku, který je následně odeslán do aplikace WowME Tracker v telefonu rodiče. Vestavěná baterie by měla stačit na až 4 dny provozu, reálná výdrž však bude patrně o něco nižší.

i

Nízká cena WowME Kids Smile je vykoupena použitím starší 2G sítě – což je i hlavní (nikoliv však jediný) rozdíl oproti WowME Kids 4G. Ty nabízí výrazně rychlejší LTE. Rozdíl se může projevit zejména při prvotním nastavování hodinek. 2G sítě totiž neumožňují automatické nastavení po vložení SIM karty. Nejedná se ale o žádnou nepřekonatelnou překážku, stačí odeslat SMS ve správném tvaru a hodinky restartovat. Vše je podrobně popsáno v návodu, případně v rozbalovacím textu níže. V případě WowME Kids 4G nastavení nemusíte řešit: hodinky se nastaví automaticky.

Jak aktualizovat nastavení sítě?

Nastavení WowME Kids Smile není žádná věda. Níže jsme pro vás vykopírovali příslušnou část z NÁVODU. Pokud byste narazili na jakýkoliv problém, doporučujeme si v prvé řadě projít návod, zejména FAQ (str. 27 a dále). Pakliže zde nenajdete odpověď, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis.

Takže jak nastavit síť na WowME Kids Smile? V prvé řadě zkontrolujte, zda jsou hodinky zapnuté a zda je zařízení připojeno k mobilní síti. Podle používaného mobilního operátora odešlete z mobilního telefonu na SIM kartu v zařízení textovou zprávu v následujícím tvaru. Upozorňujeme, že tyto kódy platí pro českou mobilní síť.

 • O2 - pw,123456,apn,internet,,,23002#
 • T-Mobile – pw,123456,apn,internet.t-mobile.cz,,,23001#
 • Vodafone – pw,123456,apn,internet,,,23003#

Po odeslání této textové zprávy vyčkejte jednu minutu a poté restartujte zařízení odesláním následující textové zprávy na kartu SIM v zařízení: pw,123456,reset#.

Po odeslání zprávy o resetování počkejte, dokud se zařízení automaticky nerestartuje. Zkontrolujte nastavení svého zařízení dle návodu, postup najdete v části „Často kladené otázky“ v této příručce (část „Nastavení APN je nesprávné“).

Poznámka: Pokud používáte jiného mobilního operátora, musíte na kartě SIM najít nastavení svého operátora. Nejjednodušší je zjistit, jakou mobilní síť váš poskytovatel používá. Většina menších českých mobilních operátorů používá sítě některého z výše uvedených velkých poskytovatelů. Pokud tuto informaci nemůžete zjistit, můžete buď přímo zkontrolovat nastavení SIM karty po jejím vložení do telefonu. Tato metoda je dostupná pouze pro telefony se systémem Android. V nastavení mobilní sítě vyhledejte název APN, MCC a MNC. Název APN, MCC a MNC můžete také vyhledat na webových stránkách svého mobilního operátora.

Poté můžete na SIM kartu v hodinkách odeslat textovou zprávu v následujícím tvaru. Nahraďte tučné číslice svými hodnotami: pw,123456,apn,APNNAME,,,MCCMNC#

WowME Kids 4G přináší vylepšení v několika směrech

Dražší z dvojice dětských chytrých hodinek sdílí s prvním jmenovaným modelem řadu parametrů. Ohledně konstrukce je nejzásadnějším rozdílem již zmiňovaná vyšší ochrana IP67 spolu s vyšší hmotností 55 gramů. Vzhled hodinek je pak o něco decentnější než v případě základního modelu. Boční tlačítka byla redukována a zbylo zde pouze SOS tlačítko. Nově však přibylo jedno kapacitní tlačítko pod displejem sloužící jako tlačítko zpět. Největším rozdílem oproti WowME Kids Smile je však pochopitelně podpora 4G konektivity, která se dostala i do samotného názvu hodinek.

WowME Kids Smile, dětské hodinky
Dětské chytré hodinky WowME Kids 4G s IPS displejem.

Díky podpoře mnohem rychlejších datových sítí a zabudovanému fotoaparátu tak můžete se svým potomkem také videochatovat. K internetu se ovšem hodinky mohou připojit také prostřednictvím WiFi a (zejména) při videohovoru vám tím pomohou ušetřit mobilní data na vložené SIM. V případě WowME Kids 4G výrobce odhaduje měsíční spotřebu dat na 100 MB.

WowME Kids 4G, dětské hodinky
WowME Kids 4G nabídnou také zvýšenou odolnost s certifikací IP68.

Ocenit pak můžete také použití 1,4" IPS displeje, který by měl nabídnout mnohem lepší pozorovací úhly než ten u levnějšího modelu hodinek. S lepší výbavou však souvisí i vyšší spotřeba energie. U WowME Kids 4G tak počítejte nanejvýš s výdrží 3 dny na jedno nabití. Menším ústupkem ve výbavě pak může být chybějící integrovaná svítilna. Jinak můžete u hodinek WowME Kids 4G počítat s prakticky stejnou funkcionalitou jako v případě výše popsaných WowME Kids Smile. Nechybí rozhraní v češtině, několik režimů sledování polohy, bezpečnostní zóny, sledování pohybových aktivit a spánku či ochrana proti nevyžádaným hovorům a SMS.

i

Rozhodnout se můžete také pro chytré dětské hodinky WowME Kids 4G Safe+. Ty sice vycházejí z modelu WowME Kids 4G, navíc však přidávají také detekci sundání hodinek. Pokaždé, když dítě WowMe Kids 4G Safe+ sundá z ruky, dorazí do aplikace ve smartphonu rodiče upozornění. Je pak na zvážení rodiče, zda je sundání hodinek z ruky v danou chvíli podezřelé a dítěti na ně například zavolá. Hodinky by mohli notifikovat i při položení na stůl a opětovném zvednutí. Proto je doporučujeme odkládat displejem dolů. V případě, že tuto funkci nebudete chtít využívat, není nic snažšího, než ji deaktivovat v nastavení aplikace.

Srovnání WowME Kids Smile a WowME Kids 4G

Model WowME Kids Smile
WowME Kids 4G
WowME Kids 4G Safe+
Rozměry pouzdra 14 x 20 mm 14,5 x 23,5 mm 14,5 x 23,5 mm
Hmotnost 42 gramů 55 gramů 55 gramů
Stupeň krytí IP54 IP67 IP67
Displej 1,44", dotykový, TFT TN 1,4", dotykový, IPS 1,4", dotykový, IPS
Určování polohy GPS v hodinkách GPS v hodinkách GPS v hodinkách
Určování polohy dle WiFi
Bezpečnostní funkce opuštění bezpečné zóny, SOS tlačítko opuštění bezpečné zóny, SOS tlačítko opuštění bezpečné zóny, SOS tlačítko, sundání hodinek z ruky
Konektivita GPRS LTE, Wi-Fi LTE, Wi-Fi
Komunikace telefonní hovory, textové / hlasové zprávy telefonní hovory, textové / hlasové zprávy, videohovory telefonní hovory, textové / hlasové zprávy, videohovory
Zdravotní a sportovní funkce krokoměr, výpočet kalorií,monitoring spánku, připomenutí pohybu krokoměr, výpočet kalorií,monitoring spánku, připomenutí pohybu krokoměr, výpočet kalorií,monitoring spánku, připomenutí pohybu
Chytré funkce režim spánku/nerušit, hry, datum , budík , den v týdnu režim spánku/nerušit, hry, datum , budík , den v týdnu režim spánku/nerušit, hry, datum , budík , den v týdnu
Výdrž baterie 96 h 72 h 72 h
Cena 990 Kč 2.490 Kč 3.490 Kč

Vybrat WowME Kids 4G nebo WowME Kids Smile?

Proč WowME Kids Smile?

 • Chytré dětské hodinky WowME Kids Smile nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon.
 • Až čtyřdenní výdrž na jedno nabití zajistí, že hodinky nestráví víc času na nabíječce než na zápěstí vašeho dítěte.
 • Jsou o pětinu lehčí než WowME Kids 4G.

Proč WowME Kids 4G?

 • LTE konektivita umožňuje i videohovory a rychlejší posílání obrázků – model Smile disponuje pouze 2G připojením.
 • Díky standardu odolnosti IP68 hodinkám neublíží ani prach, ani voda.
 • IPS displej zajistí dobré pozorovací úhly i čitelnost na slunci.

WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

Důležitou devízou obou hodinek WowME Kids je bezesporu i jejich poměr cena / výkon. I přesto, že toho oba modely po funkční stránce nabízí hodně vás tak jejich pořízení rozhodně nezruinuje.

i

Pro limitovaný počet kusů WowME Kids Smile | 4G nabízíme i SIM kartu GoMobil s kreditem ve výši 100 Kč zdarma. Jak zjistíte, že SIM kartu získáte? Informace se případně zobrazí u produktu pod hlavním obrázkem.

 • Chytré dětské hodinky WowME Kids Smile se prodávají v modré, žluté a růžové barevné variantě za velmi sympatických od 790 Kč.
 • Chytré dětské hodinky WowME Kids 4G jsou k dispozici v modré, černé a růžové barevné variantě za cenu 2.129  Kč.
 • Chytré dětské hodinky WowME Kids 4G Safe+ jsou k dispozici v modré, černé a růžové barevné variantě za cenu 3.490  Kč.

Výše uvedené ceny jsou platné k 20. 2. 2022. Hodinky mohou být i levnější, pokud se nacházejí v akci –⁠ aktuální cenu zjistíte z níže uvedeného náhledu produktů.

Chytré hodinky WowME Kids

WowME Kids Smile blue
Chytré hodinky WowME Kids Smile Dětské inteligentní hodinky WowME Kids Smile vám umožní být s vašimi dětmi neustále ve spojení. Tyto praktické
Více
790 Kč
WowME Kids Smile yellow
Chytré hodinky WowME Kids Smile Dětské inteligentní hodinky WowME Kids Smile vám umožní být s vašimi dětmi neustále ve spojení. Tyto praktické
Více
590 Kč
i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky WowME Kids u nás můžete zakoupit po kliknutí na jeden z následujících odkazů.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB23