Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Střílečka XIII (OZNÁMENÍ) se dočká své předělávky

Aktualizováno

Psal se rok 2003 a na počítače, PS2 a první Xbox se přihnal svěží vítr v žánru stříleček z první osoby. Zatímco hardcore pařani nedali dopustit na Doom, Half Life a další tituly s důrazem na realističnost, studio Ubisoft Paris zvolilo cestu komiksového vizuálu, čímž vnikl projekt XIII. Jeho nadčasovosti si všimli také tvůrci z PlayMagic a rozhodli se vytvořit remake, který vyjde již letos.

Oznámení

XIII; screenshot: cover

• Žánr: FPS • Multiplayer: Neoznámeno • Vývojář: PlayMagic • Vydavatel: Microids • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One, Switch (2020) • Čeština: Neoznámeno


XIII – Oznámení

  1. Kdo zabil prezidenta?
  2. HW nároky pro XIII

Kdo zabil prezidenta?

• Oznámení: 3. 5. 2019 • Autor: Jakub Němec

Možná patříte k těm, kdo tvrdí, že velcí vydavatelé jako Ubisoft nedokáží riskovat a dávat pravidelně šanci svěžím projektům. Jenže i tito giganti nějak začínali a originálními hrami v jejich portfoliu se nešetřilo. Mezi nejzajímavější tituly roku 2003 zcela jistě můžeme zařadit špiónskou střílečku XIII, jež vedle své pohodové hratelnosti nalákala spoustu zájemců na komiksovou grafiku, která pro FPS není zrovna typická. Příběh se zajímavě větvil, konspiracemi se to jen hemžilo, zbraňový arsenál byl široký a hlas hlavního hrdiny Jasona Flye zvučně zněl díky Davidu Duchovnému. Přes některé nešvary, jakou byla třeba přemrštěná obtížnost některých částí, si XIII odnesla nadprůměrné hodnocení přes 70%.

XIII - First Person Shooter: Teaser | PS4

Bondovská stylizace traileru k cel-shadové střílečce XIII nádherně sedí.

Takže se dnes, kdy žijeme v době remaků na tisíc a jeden způsob, nelze vůbec divit, že někoho napadlo předělat zajímavě vypadající střílečku pro silnější počítače a novou generaci konzolí. Otázkou zůstává, jakými úpravami původní XIII projde. Doufejme, že se tvůrcům z PlayMagic zdaří odladit některé neduhy původní hry, dokonce přislíbili i nový obsah, jenž se zakomponuje do stávajícího příběhu, v němž se ústřední hrdina probudí na pláži a postupně bude oprašovat drobky ze své amnézie, během níž prý měl figurovat v atentátu na prezidenta jako hlavní aktér. Cesta za očištěním vlastního jména bude jako u správné střílečky lemována krví.

Ovšem rudé flákance nebudou hýřit realističností, ale komiksovou stylizací. Každý zdařilý úder tupou zbraní či výstřel z širokého arsenálu zbraní zdůrazní trojice vložených okýnek, která jakoby vypadla ze superhrdinských sešitů. Plížení po vojenských komplexech a tichá likvidace nepřátel tak získá punc neobvyklosti, jež vás od první  minuty uhrane originalitou. Snad se tak nestane na úkor hratelnosti, o níž se budeme moci přesvědčit 13. listopadu tohoto roku, kdy XIII spustíme na PC, PS4, Xbox One a Nintendu Switch.

(Aktualizace, 12. 8. 2019): podle posledních informací je jasné, že hra vyjde až někdy v roce 2020. Jakmile se dozvíme konkrétní datum vydání, budeme vás informovat.

• Zdroje: Youtube (PlayStation)

HW nároky pro XIII


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Bude oznámeno Bude oznámeno
Procesor Bude oznámeno Bude oznámeno
Grafická karta Bude oznámeno Bude oznámeno
DirectX Bude oznámeno Bude oznámeno
Operační paměť Bude oznámeno Bude oznámeno
Pevný disk Bude oznámeno Bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

XIII vychází někdy v roce 2020. Vychází na PC,  PS4, Xbox One a Switch. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB24