Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Zakladatel sociální sítě Reddit: kryptoměny jsou základem „nového internetu“

Krypto bleskovky

Aktualizováno

Krypto Bleskovky

Alexis Ohanian, zakladatel sociální sítě Reddit v úterý 8. 5. v Show Stephena Colberta prohlásil, že bitcoin a další kryptoměny jsou zárodkem nového internetu. Dle Ohaniana je velkou předností skutečnost, že kryptoměny nejsou vydávané a kryté žádnou konkrétní vládou.

„Mnohým z nás se to může zdát hloupé, protože věříme, že Spojené státy budou úspěšnou zemí i během deseti či dvaceti let, v mnoha jiných zemích ale panuje vysoká nejistota ohledně vlády a peněz. Lidé vidí, jak jim životní úspory mizí před očima. Mít měnu – ač volatilní jako bitcoin – s větší stabilitou než hyperinflační měny, představuje opravdu vysokou přidanou hodnotu.“

Sociální síť Reddit je kryptoměnám nakloněná. Na Redditu se vyskytují početné komunity kryptoměnových projektů – bitcoinová komunita zde má přes 800 tisíc členů; technický ředitel Redditu rovněž nedávno oznámil, že na síti bude v blízké budoucnosti opět možné platit za prémiové členství v bitcoinu, ethereu a litecoinu. Platby v bitcoinu byly možné již v minulosti, v březnu však byly dočasně přerušeny vzhledem k problémům s platebním procesorem směnárny Coinbase.

i Mohlo by vás zajímat
WEB7