Zalman ZM850-ARX
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Performance and format
Performance 850 W
Format ATX
ATX version 2.3
Modularity Full
Equipment
Efficiency
Certification 80 PLUS Platinum
Connectors
Connectors ATX 20+4pin, CPU 8pin / 4+4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin
PCI Express 8pin / 6+2pin 6pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 12pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 8pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 135 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 180 mm (18 cm)