Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

12 Minutes (OZNÁMENÍ) – příští rok uvízneme v časové smyčce

Aktualizováno

Letošní E3 nevynechali ani tvůrci indie her a jedním z nejzajímavějších nezávislých titulů představených během losangeleského veletrhu byla adventura 12 Minutes od vývojáře Louise Antonia. Thriller, ve kterém se ocitnete v kůži muže beze jména uvězněného ve 12minutové časové smyčce, k nám dorazí příští rok. Více v našem článku.

Oznámení

12 minutes; screenshot: tančící pár

• Žánr: Interaktivní thriller, adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Louis Antonio • Vydavatel: Annapurna Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One (Q1 2020) • Homepage: twelveminutesgame.com/ • Čeština: ?


12 Minutes – Oznámení

  1. Noční můra neustále dokola
  2. HW nároky pro 12 Minutes PC

Noční můra neustále dokola

• Oznámení: 20. 6. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Louis Antonio sbíral zkušenosti ve studiích Ubisoft či Rockstar Games. Rozhodl se však proniknout do tajů programování, aby byl schopen (i se svým týmem) zhmotnit více než 6 let starý nápad.

12 Minutes je point-and-click adventura, ve které máte přesně vymezený čas (že neuhodnete kolik minut?) na přerušení časové smyčky. Hráč musí využít každou sekundu na maximum. Louis Antonio dokonce původně uvažoval o vytvoření 24hodinového titulu, ale protože by při takové délce prý bylo nemožné hráči ukázat všechny důsledky jeho rozhodnutí, zvolil nakonec kratší variantu. Prototyp si před třemi lety měli možnost vyzkoušet i redaktoři z portálu Rock Paper Shotgun.

12 Minutes – odhalení (trailer)

Oznamující video nabízí krátký pohled na pro hru typický minimalismus. Antonio podotkl, že na dialozích a pohybech v jeho díle si dal velmi záležet, protože jednotlivým postavám nevidíme přímo do obličeje. Během vývoje byl dokonce použit motion capture, což je v oblasti indie her dost neobvyklé. Další informace ze zákulisí najdete na oficiální stránce hry a na twitteru.

V Twelve Minutes máte v rukou osud neznámého muže, který je svědkem téže události každých 12 minut. Manželka mu oznámí, že čekají společného potomka, následně vrazí do bytu příslušník zákona s příkazem na její zatčení, jelikož údajně zavraždila vlastního otce. Hned potom vcházíte opět do bytu očekávajíc radostnou novinu o příchodu děťátka. Časová smyčka se spustí, jakmile zemřete, upadnete do bezvědomí, usnete nebo se vám nepodaří vyřešit klíčovou záhadu.

12 minutes; gameplay: policista 12 minutes; gameplay: prototyp

Obrázek 1: Během hraní Twelve Minutes musíte využívat znalosti z předešlých smyček ve váš prospěch. Obrázek 2: Jedna z prvních verzí hry Twelve minutes. Je zřejmé, že adventura prošla výrazným grafickým vylepšením..

V Twelve Minutes vidím obrovský potenciál. Hra se odehrává v reálném čase, což se mi mimořádně líbí, dosud mám totiž ještě v živé paměti The Occupation, ve kterém jste měli k dispozici 4 hodiny na její zdolání. Klíčovým prvkem hry je minimalismus – najdeme zde pouze tři postavy, zajímavý je také pohled shora, díky čemuž hráč získá přehled o všem, co se v inkriminovaném bytě děje. Adventura vychází na PC a Xbox One, informace o dalších platformách zatím vývojář ani vydavatel neposkytli.

• Zdroje: The Guardian, Rock Paper Shotgun, Inverse, GamesRadar+

HW nároky pro 12 Minutes PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

12 Minutes je naplánovaný na první kvartál 2020 na PC a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB28