Alza Days - Wines
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
47 from 49
Prosecco Superiore Asolo DOCG Brut sparkling dry 0,75 l 11 %
275,-
367 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 367 Kč/1 l
New Zealand Sauvignon Blanc tasting package, Marlborough region, 6×0,75 l
2,030,-
451 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, New Zealand, volume 4,5 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Extra Dry sparkling semi-dry 0,75 l 11 %
295,-
393 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - extra dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
PECHOR Chardonnay 2017 0,75 l 12 % vol. selection of grapes botrytis harvest
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l
PECHOR Silvaner Green 2016 0.75L 12% vol. Late Harvest – Semi-dry
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Blanc de Blancs 36 Albana Vino Spumante 36 Mesi Sur Lie Pas dose' 12 % vol.
834,-
1,112 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - dry, Albana, Emilia-Romagna region, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Fattoria Monticino Rosso Codronchio Romagna Albana DOCG 14 % vol.
840,-
1,120 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Emilia-Romagna region, Italy, Bio, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Valdobbiadene Superiore Cartizze DOCG Dry sparkling semi-dry 0,75 l 11 %
595,-
793 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - extra dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
PECHOR Ryzling Rýnský 2017 0,75 l 11,6% vol. selection of grapes botrytis harvest
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Le Morine Romagna Sangiovese Superiore DOC Riserva 14,5 % vol.
656,-
875 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sangiovese, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 875 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Frutti Rossi Romagna Sangiovese Superiore DOC Riserva 14,5 % vol.
499,-
665 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sangiovese, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 665 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Pignoletto / P DOC, Colli di Imola 13 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Italy, Bio, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 468 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Di. verso Blend Albana Trebbiano Vino Spumante Sur Lies 11,5 % vol.
595,-
793 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - dry, Trebbiano and Albana, Emilia-Romagna region, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Fattoria Monticino Rosso Pradello Cabernet Sauvignon DOC Riserva 14,5 % vol.
656,-
875 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Fattoria Monticino Rosso Cento Battiti 24 Vino Spumante Brut Rosé 11,5 % vol.
789,-
1,052 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Cabernet Blanc, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Fattoria Monticino Rosso Piratella Malvasia Vino Spumante 12% vol.
595,-
793 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Malvasia and Malvasia, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Siguro Bulk A160W
Great price
3,499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Small Fridge - total capacity 46L, energy efficiency class E, climate class N/ST, reversible door hinge, 1 fridge shelf, SOFT FREEZE compartment, 2 door shelves, manual temperature...
CANDY CWC033M
5,989,-
In stock 4 pcs
Wine Cooler - energy efficiency class G, for 33 bottles, internal volume 90 l, 1 cooling zone, 5 shelves, included features automatic defrost, lighting and UV filter, mechanical...
Siguro Set of white wine glasses Locus, 360 ml, 6 pcs
Great price
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glass - blown glass, crystalline material without heavy metal impurities, containing titanium for high strength and durability, flame polished for high gloss, dishwasher safe,...
Siguro Set of red wine glasses Locus, 580 ml, 6 pcs
Great price
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glass - 67 Kč/1 pc(s)
SNAIGE CD37DM-K300CD1
15,990,-
In stock 5 pcs
Refrigerated Display Case energy efficiency class E, refrigerator volume 369 l, 5 shelves, opening direction: Hinges on the right, height 185 cm, width 59,5 cm, depth 60 cm,...
Siguro WineMaster wine opener
Great price
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corkscrew - Electric, power supply by integrated battery (Li-Ion, 500 mAh) with up to 35 bottles, foil cutter, suitable for opening bottles with "straight" cork, blue and red LED...
SNAIGE CD29DM-S302SE
Discounted -4 %
11,990,-
12,490,-
In stock > 5 pcs
Refrigerated Display Case energy efficiency class E, refrigerator volume 290 l, 4 shelves, opening direction: Hinges on the right, height 145 cm, width 60 cm, depth 60 cm,...
HAIER Wine cooler
590,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Beverage Cooler - volume:,