Best sellers, best additives
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked additives from the most sold to the least sold. You have 299 products to choose from. Customers have the most interest in VIF Super Petrol Additive 500 ml, which you can buy for 229 Kč incl. VAT. If you’re intrested in additives in terms of the highest reviews, then look at the additives reviews and tests category.
All from 299
JLM Bortec Oil Additive - Ceramic Engine Protector 250 ml
529,-
2,116 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, engine cleaner, suitable for hybrid engine, reduces friction, volume 250 ml
JLM Petrol GPF Cleaner - Petrol Particulate Filter Cleaner 250ml
579,-
2,316 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleaner cleans the GPF to help restore engine performance
JLM Petrol Injector Cleaner 250ml
279,-
1,116 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Injector Cleaner universal injector cleaner
GOLD EAGLE Engine Sealing Additive 355 ml
285,-
803 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, for manual and automatic gearboxes, prevents leaks, volume 355 ml for 7 l
EUROL Visco Oil Plus 250 ml
220,-
880 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, for manual and automatic transmissions, reduces friction and increases power, 250 ml volume for 6 l
CYCLO Premium Oil Treatment 443 ml
274,-
619 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive - a premium additive that clearly improves the performance of older run-out engines
EUROL Petrol Octane Improver 250 ml
331,-
1,324 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, increases octane number and power, volume 250 ml
EUROL Transmission Flush 500 ml
269,-
538 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance to the oil, to the gearbox - winter and summer, for passenger cars, flushing oil and gear oil additive, for automatic transmissions, dissolves deposits, 500 ml...
EUROL Petrol Injection Cleaner 250 ml
229,-
916 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - is formulated to clean dirty gasoline injection systems, restore injector efficiency and improve fuel atomization
JLM Diesel Rapid Fuel System Cleaner injector flush, 500 ml
439,-
878 Kč/l
Currently Unavailable
Injector Cleaner - 500 ml, increases performance, dissolves deposits, for diesel engines, for summer and winter season
EUROL Engine Flush 500 ml
317,-
634 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars and motorcycles, rinsing oil, suitable for four-stroke engine, for manual and automatic transmissions, dissolves...
AMSOIL Dominator Octane Boost (+4 Octane) 355 ml
330,-
930 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for cars and trucks, suitable for two-stroke, four-stroke engine, increases the octane rating and boosts performance, Volume 355...
Autoprofi Diesel injector, catalytic converter and DPF cleaner gift set
1,099,-
1,465 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel - for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 750 ml
Autoprofi E10! gasoline additive - engine protection for bioethanol fuels
279,-
1,116 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, reduces friction and dissolves deposits, volume 250 ml for 300 l
Walker DPF EOLYS DPX42 including filler kit, 1 l
1,629,-
1,629 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
Walker DPF EOLYS Powerflex including filler kit, 3 l
3,279,-
1,093 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 3000 ml
Walker DPF EOLYS DPX42 including filler kit, 4.5 l
4,039,-
898 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 4500 ml
Walker DPF EOLYS DPX176 including filler kit, 1 l
1,769,-
1,769 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
Bosal DPF Gen 4 including filler kit, 3 l
2,648,-
883 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 3000 ml
Bosal DPF Gen 4 including filler kit, 1 l
1,335,-
1,335 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
LIQUI MOLY Gasoline additive E10, 150 ml
189,-
1,260 Kč/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - for cars and motorcycles, 150 ml volume for 70 l
SHERON E10 additive 1:1000, 250 ml
189,-
756 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, volume 250 ml for 250 l
SHERON E10 additive One Shot, 250 ml
149,-
596 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, volume 250 ml for 60 l
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok