Best sellers, best additives
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked additives from the most sold to the least sold. You have 298 products to choose from. Customers have the most interest in VIF Super Petrol Additive 500 ml, which you can buy for 229 Kč incl. VAT. If you’re intrested in additives in terms of the highest reviews, then look at the additives reviews and tests category.
All from 298
Motip Engine Rinse 300 ml
249,-
830 Kč/l
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Engine Cleaner - volume 300 ml, Prevents re-contamination of new oil with deposits from previous used oil, Permanently removes deposits and residues from the top of the cylinder,...
SONAX Fuel System Cleaner petrol, 250ml
237,-
948 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for cleaning your fuel system, clean the carburettor and valves, for the impellers and passages and piston heads
JLM Petrol Extreme Clean - Effective Fuel System Cleaner 500 ml
639,-
1,278 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, increases the octane number, dissolves deposits and increases performance, 500 ml volume...
RAVENOL Professional Engine Cleaner, 300 ml
225,-
750 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - Tool for cleaning and flushing the entire engine system
Autoprofi Diesel Common Rail - system cleaning and protection 250ml
339,-
1,356 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance diesel fuel - winter, engine cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
LIQUI MOLY Diesel antifreeze additive K 1l
599,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel - winter, volume 1000 ml
RAVENOL Diesel Power Performance, 300 ml
208,-
693 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance to diesel - winter and summer, for cars and trucks, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, increases performance, 300...
Wynn's 46751 Diesel System Cleaner, 325 ml
289,-
889 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - professional product designed as a diesel fuel additive, intended for fuel system cleaning and pump lubrication
LIQUI MOLY Gasoline additive for improved acceleration 250ml
289,-
1,156 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for engine injection systems, improves engine thrust
STP Diesel additive - 200 ml
179,-
895 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - keeps injectors free from impurities and biofuels in fuel, maintains consistent engine power
SONAX Diesel Protection System-Common Rail, 250ml
258,-
1,032 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance improves lower quality diesel and ensures the best performance for the modern diesel system, the lubrication of diesel fuel
LIQUI MOLY Additive for AdBlue® K, 2500 ml
3,459,-
1,384 Kč/l
In stock 1 pcs
Additive Substance for AdBlue - for cars and trucks, dissolves deposits, volume 2500 ml for 1000 l
SHERON Diesel additive 500 ml
206,-
412 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for diesel engines, suitable for winter, the additive is designed to improve the mechanical properties of fuel (filterability) at low temperatures,...
Autoprofi HYBRID Gasoline system cleaner, 250ml
339,-
1,356 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Engine Cleaner - volume 250 ml, - injection cleaner, fuel system cleaner, carbon remover, special for hybrids
JLM Performance DPF/GPF Foam Spray 500ml
630,-
1,260 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
DPF Cleaner - effectively removes particulates, carbon and other deposits in diesel/gasoline particulate filters (DPF/GPF) – without needing to dismantle them, 500ml volume
RAVENOL Professional Radiator Cleaner, 250 ml
149,-
596 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, cooling system cleaner, dissolves deposits, 250 ml volume is sufficient for 10 l
Wynn's 45941 Cooling System Flush, 325 ml
259,-
797 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Radiator Cleaner - Powerful, acid-free radiator cleaner, removes scale, rust, deposits and grease
Wynn's 45641 Cooling System Stop Leak, 325 ml
259,-
797 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Radiator Cleaner - stops and prevents fluid leaks from the radiator and cooling system, use - for all water-cooled systems of petrol and diesel engines
Autoprofi Cooling System Cleaner 250ml
259,-
1,036 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Radiator Cleaner - suitable for the entire cooling system, removes limescale and rust, suitable for all water-cooled engines, 250ml
SONAX Octane Boost, 250ml
237,-
948 Kč/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - increases the octane number from 2 to 3 units, protects the catalytic converter and sensors, also suitable for turbo engines
K2 Gasoline additive E10, 50 ml
83,-
1,660 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - for cars and motorcycles, fuel system cleaner, increases octane number, volume of 50 ml is sufficient for 60 l
VP Racing 7-IN-1 complete petrol additive, 473 ml
499,-
1,055 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
SHERON Power Aditiv - Diesel 1:1000, 500ml
New arrival
219,-
438 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
LIQUI MOLY Wear Protection 200ml
469,-
2,345 Kč/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - winter and summer, engine cleaner, reduces friction, volume 200 ml
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok