Best sellers, best additives
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked additives from the most sold to the least sold. You have 299 products to choose from. Customers have the most interest in VIF Super Petrol Additive 500 ml, which you can buy for 229 Kč incl. VAT. If you’re intrested in additives in terms of the highest reviews, then look at the additives reviews and tests category.
All from 299
VP Racing Cool Down coolant additive for temperature reduction, 473ml
599,-
1,266 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
AMSOIL Dominator Coolant Boost coolant additive 473 ml
490,-
1,036 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Radiator Cleaner - increases cooling system efficiency, protects against deposits and corrosion, volume 473 ml
SHERON DPF Cleaner & Regenerator Premium, 150ml
New arrival
119,-
793 Kč/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
DPF Cleaner - helps keep the DPF, catalytic converter, exhaust gas recirculation system (EGR) and turbocharger free from deposits, recommended use every 3,000 km, contents are...
SHERON Power Additive - Petrol, 150ml
New arrival
99,-
660 Kč/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
Millers Oils Petrol Power Additive ECOMAX - One Shot Boost 250 ml
350,-
1,400 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - injection cleaner and engine cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
LIQUI MOLY Motorcycle engine flush 250ml
340,-
1,360 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - summer, rinse oil, volume 250 ml
AMSOIL Slip Lock Differential Additive 118 ml
330,-
2,797 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance transmission oil - for cars and trucks, transmission oil additive, for manual transmission, volume 118 ml
Autoprofi Petrol system cleaner 250ml
329,-
1,316 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, engine cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
Autoprofi Gasoline - LPG system cleaner 250ml
329,-
1,316 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, engine cleaner, suitable for LPG engine, dissolves deposits, volume 250 ml
CASTROL Engine Shampoo 300 ml
316,-
1,053 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars and motorcycles, rinsing oil, suitable for four-stroke engine, for manual and automatic transmissions, dissolves...
VP Racing Power Boost petrol additive, 473 ml
Discounted -40 %
299,-
499,-
632 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance
Autoprofi Diesel system cleaner 250ml
299,-
1,196 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance diesel fuel - winter, engine cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
Motip DPF Cleaner 300 ml
279,-
930 Kč/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
DPF Cleaner - Protects the diesel particulate filter and the environment, improves engine cold starts, regular use helps keep the filter clean and prevents costly repairs, reduces...
Dynamax E10 Gasoline additive, 500 ml
280,-
560 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars and motorcycles, suitable for two-stroke, four-stroke engine, reduces friction and increases performance, 500...
Wynn's 47241 Oil System Cleaner, 325 ml
279,-
858 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Engine Cleaner - volume 325 ml, - professional flush that cleans the engine lubrication system and prevents contamination of new engine oil
RAVENOL Professional Radiator Stop Leak, 300 ml
275,-
917 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance - Professional Radiator Stop Leak is a sealant for the cooling circuit, which protects the cooling circuit and the combustion chamber from leakage and increases...
EUROL Engine Oil Treat 250 ml
269,-
1,076 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, reduces friction and increases performance, 250 ml volume for 6 l
Autoprofi Transmission Optimizer 50ml
269,-
5,380 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter, volume 50 ml
BG 2426 DFC Plus HP Diesel Fuel Conditioner, 177 ml
229,-
1,294 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
Millers Oils Stop Leak 250 ml - Additive for engine or gear oil
229,-
916 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for oil, volume 250 ml
SHERON Power Additive - Petrol 1:1000, 500ml
New arrival
219,-
438 Kč/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
RAVENOL Petrol Quality Protect, 300 ml
206,-
687 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, against water freezing in petrol, dissolves deposits, 300 ml volume for 70 l
HOLTS Radiator sealant 250 ml
196,-
784 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, cooling system cleaner, dissolves deposits and prevents leaks, volume 250 ml for 21 l
LIQUI MOLY Starter ether spray 200ml
159,-
795 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel, for petrol - winter, volume 200 ml
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok