Cheap additives
On this page you will find additives at the lowest prices, more so all additives ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is K2 STOP LEAK 20 g - radiator sealer powder marked at 31 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 301
MOTUL Valve & Injector Clean, 300 ml
219,-
730 Kč/l
Currently Unavailable
Gasoline additive for cleaning valves and injectors, for petrol engines
MOTUL Diesel System Clean Auto, 300 ml
219,-
730 Kč/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - Diesel additive to remove dirt from the fuel system, suitable for DFP engines
LIQUI MOLY Quick action rust remover XXL 600ml
Amazing Deal
219,-
365 Kč/l
Currently Unavailable
Rust Dissolver - 600 ml, for loosening rusted joints, penetrates into tight spots
EUROL Visco Oil Plus 250 ml
220,-
880 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, for manual and automatic transmissions, reduces friction and increases power, 250 ml volume for 6 l
SONAX Injection and carburettor cleaner, 250ml
225,-
900 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - serves to prevent problems such as starting, engine idling, weak engine response to throttle position, and power loss
RAVENOL Professional Engine Cleaner, 300 ml
225,-
750 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - Tool for cleaning and flushing the entire engine system
Motip Gasoline Injection Cleaner 300 ml
228,-
760 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, injection cleaner, dissolves deposits and increases performance, 300 ml volume for 60 l
EUROL Petrol System Cleaner 250 ml
229,-
916 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Engine Cleaner - volume 250 ml, Additive designed for quick cleaning of the entire petrol fuel system. It is recommended for use if you find that the quality of the gasoline is...
EUROL Petrol Injection Cleaner 250 ml
229,-
916 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - is formulated to clean dirty gasoline injection systems, restore injector efficiency and improve fuel atomization
BG 2426 DFC Plus HP Diesel Fuel Conditioner, 177 ml
229,-
1,294 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
Millers Oils Stop Leak 250 ml - Additive for engine or gear oil
229,-
916 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for oil, volume 250 ml
VIF Super Petrol Additive 500 ml
229,-
458 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - reduces consumption by 5-7% thanks to the lubricant additive, dissolves deposits and ensures gradual cleaning of the fuel system and suction valves,...
VIF Super Diesel Summer Additive 500 ml
229,-
458 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - a multifunctional anti-corrosive additive, prolongs the life of the fuel pump and nozzles
LIQUI MOLY Vehicle interior cleaner 500ml
229,-
458 Kč/l
Currently Unavailable
Interior Cleaner - intensive and gentle cleaning of your car's interior - 458 Kč/1 l
Motip Diesel Fuel System Cleaner 300 ml
232,-
773 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, reduces friction and increases power, 300 ml volume for 80 l
SONAX Diesel Fuel System Cleaner, 250ml
237,-
948 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - ensures optimal combustion, removes deposits from the injection and combustion chambers of the piston, cleans the entire fuel system, protects against...
SONAX Fuel System Cleaner petrol, 250ml
237,-
948 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for cleaning your fuel system, clean the carburettor and valves, for the impellers and passages and piston heads
SONAX Octane Boost, 250ml
237,-
948 Kč/l
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - increases the octane number from 2 to 3 units, protects the catalytic converter and sensors, also suitable for turbo engines
Motip Diesel Injection Cleaner 300 ml
238,-
793 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel - winter and summer, for passenger cars, injection cleaner, dissolves deposits and increases performance, 300 ml volume for 60 l
Autoprofi Stop bacteria - Diesel 250ml
239,-
956 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel - winter and summer, fuel system cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
Autoprofi Cetane Boost - cetane number booster 250ml
239,-
956 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel - winter, volume 250 ml
Autoprofi Octane Boost - octane booster 250ml
239,-
956 Kč/l
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter, increases octane number, volume 250 ml
MOTUL Boost And Clean Moto, 200 ml
239,-
1,195 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance for petrol - winter and summer, for motorcycles, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, suitable for four-stroke...
RAVENOL Petrol Octane Booster, 300 ml
240,-
800 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, fuel system cleaner, increases the octane rating and boosts performance, 300 ml...
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok