Cheap additives
On this page you will find additives at the lowest prices, more so all additives ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is K2 STOP LEAK 20 g - radiator sealer powder marked at 31 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 301
SHERON E10 additive 1:1000, 250 ml
189,-
756 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, volume 250 ml for 250 l
STP Additive for reducing emissions - petrol 400ml
189,-
473 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance - removes deposits from the fuel system, cleans engine components, significantly reduces emissions
STP Gasoline injection cleaner - 200 ml
189,-
945 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - restores engine power, cleans injectors and intake valves
MOTUL Engine Oil Stop Leak, 300 ml
190,-
633 Kč/l
Currently Unavailable
- The oil additive prevents oil loss due to leakage, for both petrol and diesel engines
HOLTS Radiator sealant 250 ml
196,-
784 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, cooling system cleaner, dissolves deposits and prevents leaks, volume 250 ml for 21 l
STP Petrol Engine Cleaner Start-Stop 200 ml
199,-
995 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance - helps the engine when START-STOP mode is on, protects the engine, reduces fuel consumption
Wynn's 29601 Clean Air, 100 ml
199,-
1,990 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Cleaner - removes and neutralises odours and smells in vehicles
MOTUL Winter Booster Diesel, 300 ml
199,-
663 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance for diesel - winter, for passenger cars, trucks and motorcycles, injection cleaner, fuel system cleaner, DPF cleaner, engine cleaner and anti-freeze water in...
LIQUI MOLY Stop power steering oil leak 35ml
Great price
199,-
5,686 Kč/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - winter and summer, prevents leaks, volume 35 ml
STP Additive for emission reduction - diesel 400ml
199,-
498 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance - removes deposits from the fuel system, cleans engine components, significantly reduces emissions
STP Petrol additive - 200 ml
199,-
995 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - reduces petrol consumption, keeps engine clean, maintains intake valves
RAVENOL AdBlue® Clean & Protect Premix, 50 ml
203,-
4,060 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for AdBlue - winter and summer, for cars and trucks, dissolves deposits, volume 50 ml for 12 l
RAVENOL Petrol Quality Protect, 300 ml
206,-
687 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, against water freezing in petrol, dissolves deposits, 300 ml volume for 70 l
RAVENOL Petrol Power Performance, 300 ml
206,-
687 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner,...
SHERON Diesel additive 500 ml
206,-
412 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for diesel engines, suitable for winter, the additive is designed to improve the mechanical properties of fuel (filterability) at low temperatures,...
RAVENOL Diesel Clean Extreme, 300 ml
208,-
693 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance to diesel - winter and summer, for cars and trucks, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, dissolves deposits, 300 ml...
RAVENOL Petrol Clean Extreme, 300 ml
208,-
693 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner,...
RAVENOL Diesel Power Performance, 300 ml
208,-
693 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance to diesel - winter and summer, for cars and trucks, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, increases performance, 300...
MOTUL System Protect E-10, 300 ml
209,-
697 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, for...
Motip Fuel system cleaner petrol 300 ml
209,-
697 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, reduces friction and increases performance, 300 ml volume for 60 l
Autoprofi Stop smoke and soot - diesel 150ml
219,-
1,460 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel - winter, volume 150 ml
SHERON Power Additive - Petrol 1:1000, 500ml
New arrival
219,-
438 Kč/l
Currently Unavailable
Additive Substance
SHERON Power Aditiv - Diesel 1:1000, 500ml
New arrival
219,-
438 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
Autoprofi Stop oil loss 250ml
219,-
876 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - winter, volume 250 ml
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok