Interior Care
Interior Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 166
MALCO Odour Remover Fragrance-Free, 473ml
335,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Removal of Odours and Bacteria - fragrance-free, 473ml, in a spray bottle, suitable for textiles, artificial leather, plastics, car seats, upholstery and covers, car mats,...
K2 Polo Cockpit 750 ml Green Apple - protection for interior plastics
115,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plastic Restorer
K2 Polo Cockpit 750 ml New Car - protection for interior plastics
130,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plastic Restorer
K2 Polo Cockpit 750 ml Ocean - protection for interior plastics
192,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plastic Restorer
Meguiar's Quik Solutions Carpet & Cloth Kit, 473ml
1,299,-
In stock > 5 pcs
Car Cosmetics Set - complete interior deep cleaning kit, which combines the effective Gold Class Total Interior Cleaner with a handy drill brush, removes dirt, grease, spots,...
COYOTE Cockpit spray Forest fruits 400 ml
Amazing Deal
123,-
Save 46,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Plastic Restorer - antistatic, perfumed, spray, volume 400 ml
Leather, fabric and plastic cleaner Mehrzweckreiniger 1 l
327,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Leather Cleaner for cleaning the skin, textiles and plastics from common soiling, but also oils, fats, ink, soot, smoke, etc.
Koch Green Star, 1 l
from
183,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Active Foam -, for body, windscreens, discs, upholstery and covers and engine and brakes - from 212 Kč/1 l
Plast Star External Plastic Treatment 1 l without silicone
546,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Plastic Restorer - volume 1000 ml
COYOTE Glass wipes + mirror 30 pcs
Amazing Deal
61,-
Save 14.50
In stock > 20 pcs at the supplier's
Car Interior Cleaning Wipes -
AUTO FINESSE Leather and vinyl cleaner, 250 ml
299,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Leather Cleaner - Leather and vinyl cleaner, 250 ml
Marvelous Power Textile and Leather Cleaner
229,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - for cleaning textile surfaces in the car, synthetic leather and smooth leather, cleans stains deeply, 100% biodegradable, does not contain chemicals, volume 500...
Gyeon Q2M Leather Set STRONG Set for cleaning heavily soiled leather 500 ml
929,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - for skin, spray, volume 500 ml - 1,858 Kč/1 l
AUTO FINESSE Universal Interior Cleaner Total Interior Cleaner, 5 l
Amazing Deal
999,-
Save 190,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Universal Car Cleaner - Total Interior Cleaner, 5 l
Meguiar's Heavy Duty Multi-Purpose Cleaner - extra effective, multi-purpose interior and exterior cl
279,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Universal Car Cleaner - extra effective, multi-purpose interior and exterior cleaner,
Meguiar's Carpet & Cloth Re-Fresher - Odour Remover, Interior Fragrance and Fabric Revitalize, 709
339,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Removal of Odours and Bacteria - removes odours, scents the interior, revives fabrics, "new car" smell
Lotus Universal Cleaner 2.0 600ml
289,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - to clean any surface - 482 Kč/1 l
Meguiar's Citrus Power Cleaner Plus 946ml
599,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - multipurpose interior and exterior, 946ml - 633 Kč/1 l
Lotus Leather Care 600ml
329,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Leather Cleaner - adds the necessary minerals and oil to the leather surface, preserves the original condition of the skin and imitation leather, restores the natural colour of the...
OXFORD MINT Care and Protection of Silicone-based Plastics and Painted Surfaces 500ml
279,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Plastic Restorer - in spray
Lotus Plastic Cleaner 600ml
299,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - dissolves and removes all kinds of dirt from the dashboard, plastic parts - 498 Kč/1 l
Den Braven Cockpit spray 400ml TECT cool fresh
97,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Plastic Restorer For a fresh scent and high gloss interior of your car. Cleans, treats, protects and preserves all plastic, rubber, leather and rubber parts.
Meguiar's All Purpose Cleaner, 3.78 l
849,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Interior Cleaner - professional, multi-purpose - 225 Kč/1 l
SEFIS L151 cleaning and activation wipe 5pcs
50,-
In stock > 50 pcs at the supplier's
Car Interior Cleaning Wipes -
In the category Interior Care on Alza.cz, we currently have a total of 166 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Starostlivosť o interiér vozidla
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Autó beltér ápolás