AlzaPlus+ Deals - Baking & Confectionery Supplies
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 231
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 598 Kč/1 kg
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg
Great price
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 459 Kč/1 kg
Bery Jones Walnuts 1kg
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Great price
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg
Great price
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - finely ground, source of unsaturated fatty acids, protein (24 g per 100 g) and fibre, gluten-free, palm oil, dyes or preservatives, weight 1 kg - 189 Kč/1 kg
ETA 7149 90040 Delicca II Max
4,999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breadmaker - power: 850W, max capacity: 1500g, delayed start, temperature maintenance, data retention in case of power outage, baking programme suspension, acoustic signal and...
Bery Jones Natural Macadamia Nuts South Africa 500g
Great price
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural macadamia nuts, 500 g - 838 Kč/1 kg
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural almond, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 500g
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes...
Bery Jones Tasting set mix 380g
Great price
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Box
Bery Jones Tri-coloured almonds 500g
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almond kernels coated in three different glazes (dark chocolate [26%]), yogurt glaze [26%], and white chocolate with caramel [22%]), high-quality chocolate with a...
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 1kg
Great price
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural cashew, 1000 g - 339 Kč/1 kg
Bery Jones Chia Seeds 1kg
Great price
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - chia, - 159 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Dates Medjoul jumbo 1kg
Great price
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Bery Jones Mixed nuts natural 1kg
Great price
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 1000 g - 499 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Coffee Beans 500g
Great price
299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate - crisp texture and distinctive taste, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (90%) with a coffee solids content of at least 38% and a...
Bery Jones Mixed nuts natural Exclusive 500g
Great price
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, natural, 500 g - 618 Kč/1 kg
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 1kg
Great price
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 1000 g - 529 Kč/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Peanuts 500g
Great price
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of milk chocolate (31%) with a minimum cocoa solids content of 25% and roasted peanuts, quick energy for on the go, at work or at school, can be used...
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 1kg
Great price
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - shelled almond, 1000 g - 329 Kč/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Great price
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or...
Bery Jones Freeze-dried Raspberries in White Chocolate 200g
Great price
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavor and aroma, coated in white chocolate, made in the Czech Republic, practical resealable packaging - 1,095 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almond kernels coated in high-quality dark chocolate (78%) with a cocoa solids content of at least 38%, a perfectly balanced combination of crunchiness and intense...
Bery Jones Prunes 1kg
Great price
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - plum, 1000 g - 259 Kč/1 kg