SALOOS
We can deliver SALOOS products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 190
SALOOS Retinol bioactive serum 50 ml
399,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 798 Kč/100 ml
SALOOS Inhale & Exhale 50 ml
Discounted -6 %
149,-
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 2,980 Kč/1 l
Saloos Ricin & Aloe vera & Nine Flowers (150 ml)
459,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Gift Set contains: Bio Aloe Vera Oil + Nine Flowers Oil + Bio Castor Oil
SALOOS Bio Body and massage oil Atopikderm 50 ml
159,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 50 ml - suitable for sensitive and dry skin, eczema and psoriasis, with retinol (vitamin a) and with vitamins - 318 Kč/100 ml
SALOOS Organic Body and Massage Oil Rose 50 ml
209,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 50 ml - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, with retinol (vitamin a) - 418 Kč/100 ml
SALOOS Organic Body and Massage Oil Cellulinie 50 ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 50 ml - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cellulitis, with retinol (vitamin a) - 278 Kč/100 ml
SALOOS Organic Shea Butter 50 ml
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, regenerating, nourishing, soothing and strengthening, suitable for sensitive skin, no artificial colours and fragrance-free,...
SALOOS Intimia Shower Oil 125 ml
Discounted -6 %
139,-
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Essential oils from geranium, tea tree and manua are very suitable for the delicate and gentle care of intimate parts (even for seating baths). -...
Saloos Organic Calendula Foam for children 150 ml
249,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - aloe vera, for children, nourishing, formula: vegan, 150 ml volume - 166 Kč/100 ml
SALOOS Organic Coconut Oil 125 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 125 ml - suitable for sensitive and dry skin, dry skin - 127 Kč/100 ml
SALOOS Green clay 100% French 140 g
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - washing means, moisturising, nourishing, soothing and regenerating, meant for the following skin type(s): oily and mixed
SALOOS Extra Organic Argan Oil 20 ml
169,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing and brightening, moisturises and contributes to the healthy appearance...
SALOOS Shower Oil Lavender 125ml
169,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and regenerating, no artificial colours, 125 ml volume - 135 Kč/100 ml
SALOOS Squalane & Q10 20 ml
259,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal, effect: brightening, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 1,295 Kč/100 ml
SALOOS Organic Plum Oil 20 ml
249,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive, dry and mature, effect: moisturising, soothing and protective, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin...
SALOOS White clay 100% French 100 g
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - washing means, brightening, matte and detox, meant for the following skin type(s): sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature
SALOOS Organic Marigold Baby Butter 150ml
199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Butter - children's, for sensitive skin, stretch marks, moisturising and strengthening, 150 ml volume - 133 Kč/100 ml
SALOOS Organic Shea Hemp Balm 50 ml
199,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Balm - for both men and women, hydrating and nourishing, suitable for sensitive and problematic skin, with natural oil, contains also shea butter and hemp oil, applicable...
SALOOS Organic Castor Oil 50 ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil 50 ml - for children, suitable for normal and dry skin, scars and irritated skin, with natural ingredients, active substances include castor oil - 278 Kč/100 ml
SALOOS Organic Pregnancy Cream Butter 110 ml
259,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Butter - women's, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, stretch marks, soothing and softening, contains shea butter and coenzym Q10, 110 ml volume -...
SALOOS Organic Body and Massage Oil Lymph Fit 50 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 50 ml - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cellulitis, vegan - 318 Kč/100 ml
SALOOS Organic Shea Butter Cream 110 ml
229,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Butter - women's and men's, for oily, normal, combination, dry and mature skin, stretch marks, dry skin and anti-ageing , regenerating, nourishing and softening, contains shea...
SALOOS 100% Organic Rose Water 100 ml
199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Lotion for cleansing or final cleansing of the face, ideal for skin type: sensitive, normal and mixed - 199 Kč/100 ml
SALOOS Hydrophilic Facial Oil Neutral 200 ml
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - - 130 Kč/100 ml