Czech & Slovak Wines
Czech & Slovak Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 177
VS Lechovice Chardonnay, 0,75 l, 11,5 % vol.
266,-
355 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chardonnay, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 355 Kč/1 l
Znovín Znojmo Veltlínské zelené 2021 VOC, 0,75 l, 12,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Veltliner green, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
VINO HORT Sauvignon VOC, 0,75 l, 12 % vol.
381,-
508 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon, Czech Republic, volume 0,75 l, alcohol content 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 508 Kč/1 l
HANZEL Zweigeltrebe rosé - Free field 2024 cab., 0,75 l, 11 % vol.
218,-
291 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Zweigeltrebe, Czech Republic, volume 0,75 l, alcohol content 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 291 Kč/1 l
WALDBERG Chardonnay - U sv. Urbana 2021 p. s., 0,75 l, 13 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Chardonnay, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
LAHOFER Riesling - WAVE Beton, 0,75 l, 14 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Riesling, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
LAHOFER SEKT Neuburg 2022, 0,75 l, 13 % vol.
472,-
629 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Brute, Neuburg, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
In the category Czech & Slovak Wines on Alza.cz, we currently have a total of 177 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue