Dry Wines
Dry Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 448
B\V vinařství, Chardonnay, 2021, 0,75 l, 13,5 %
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 307 Kč/1 l
San Marzano Gran Trio Rosso Salento IGP 0,75 l, 10 % vol.
256,-
341 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 341 Kč/1 l
Rock De l Abbaye Sancerre Blanc AOP, Florian Mollet Cuvée 0,75 l, 13 % vol.
767,-
1,023 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, France, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,023 Kč/1 l
Principi Sani Passione di Corterosso Negroamaro Appassimento 100% vol. 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
Ake`nta Cuve´e 71 Vermentino di Sardegna DOC 0,75 l 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Vermentino, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 512 Kč/1 l
Fattoria Monticino Rosso Frutti Rossi Romagna Sangiovese Superiore DOC Riserva 14,5 % vol.
499,-
665 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sangiovese, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 665 Kč/1 l
Lenz Moser Merlot Order of Malta barrique, 0,75 l, 14 % vol.
495,-
660 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red and baricas, Merlot, the Weinviertel region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
WEINGUT FUSSER Paradiesgarten Riesling 0,75l
650,-
867 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Riesling, dry, white, Weingut Martin & Georg Fusser, area Falcko, Germany, 2018 - 867 Kč/1 l
LA TUNELLA Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Refosco dal Peduncolo Rosso, dry, red, La Tunella, area Friuli, Italy, 2019 - 599 Kč/1 l
B\V winery, Aurelius, 2022, 0,75 l, 12,5 %
210,-
280 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 280 Kč/1 l
B\V vinařství, Müller Thurgau, 2023, 0,75 l, 12 %
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 307 Kč/1 l
Chateau Siaurac 2014 Lalande de Pomerol 0,75 l, 13,5 % vol.
685,-
913 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Cantine Teanum Otre Aglianico di Puglia IGP 0,75 l, 13 % vol.
292,-
389 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Aglianico, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 389 Kč/1 l
Tenuta Rapitala Le Maioliche Syrah Sicilia DOC 0,75 l, 13 % vol.
237,-
316 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Syrah, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 316 Kč/1 l
Borgo Molino Frizzante Glera Secco corte IGT 0,75 l, 11 % vol.
175,-
233 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 233 Kč/1 l
Cantina Lenotti Le Olle Bardolino Classico Superiore DOCG 0,75 l, 14 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Corvinella, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Le Manzane Prosecco Superiore Extra dry Conegliano Valdobbiadene DOCG 0,75 l, 11,5 % vol.
512,-
683 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Glera, Italy, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER Riesling - 2021 m. z. v. WAVE Kvevri, 0,75 l, 13 % vol.
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Riesling, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Sutto Bianco di Sutto Cuvée IGT Trevenezie 2021 0,75 l 13 %
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Menicucci Primitivo Puglia IGP - Masseria Jucco 0,75 l, 14 % vol.
374,-
499 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 499 Kč/1 l
Menicucci Tenute Sirinada - Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 14 % vol.
426,-
568 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 568 Kč/1 l
Cantina Lavis Chardonnay Trentino DOC 0,75 l, 7 % vol.
341,-
455 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 455 Kč/1 l
In the category Dry Wines on Alza.cz, we currently have a total of 448 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue