AlzaPlus+ Deals - Facial Cleansing Gels
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 43
NIVEA MAN Sensitive 100 ml
139,-
139 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - - 139 Kč/100 ml
BULLDOG Energising Face Wash 150 ml
Discounted -7 %
129,-
139,-
86 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for mixed and oily skins - 86 Kč/100 ml
YVES ROCHER Pure Menthe Deep Cleansing Gel 390 ml
459,-
118 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, suitable for mixed and oily skins - 118 Kč/100 ml
NIVEA Men Hydrocare 150 ml
199,-
133 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 133 Kč/100 ml
NIVEA Normal/mix Cleansing Gel 150 ml
119,-
79 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for sensitive skin - 79 Kč/100 ml
YVES ROCHER Pure Algue Moisturising Make-up Remover Jelly 150 ml
499,-
333 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 333 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Men Expert Hydra Energetic Refreshing Cleansing Gel, 260ml
219,-
84 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin, suitable for dry skin, suitable for mixed and oily skins - 84 Kč/100 ml
Dr. ALTHEA Premium Quick Step Sebum Cleanser 100 ml
Amazing Deal
349,-
Save 100,-
349 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 349 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Men Expert Power Age Moisturizing Cleansing Gel, 260ml
219,-
84 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, suitable for dry skin - 84 Kč/100 ml
SOME BY MI Super Matcha Pore Clean Cleansing Gel 100 ml
409,-
409 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 409 Kč/100 ml
MIXA Anti-Reaction Soothing Non-Foaming Cleansing Gel, 150ml
153,-
102 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin - 102 Kč/100 ml
SOME BY ME Gentle cleansing gel with low pH 100 ml
419,-
419 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for women, suitable for mixed and oily skins - 419 Kč/100 ml
NIVEA Men Sensitive 150 ml
199,-
133 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 133 Kč/100 ml
AXIS-Y Quinoa One-Step Balanced Gel Cleanser 180 ml
339,-
188 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - - 188 Kč/100 ml
NIVEA Luminous Skin Glow Cleansing Gel 150 ml
159,-
106 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 106 Kč/100 ml
BULLDOG End of Day Recovery Cleansing Face Gel 125 ml
399,-
319 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin - 319 Kč/100 ml
MEDI-PEEL Green Cica Collagen Clear 2.0 - Cleansing Gel with Centella 300 ml
519,-
173 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for women, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin - 173 Kč/100 ml
Dr. ALTHEA Green Relief Amino Gel Cleanser 100 ml
318,-
318 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleansing Gel - for women, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 318 Kč/100 ml
Weleda For Men 2in1 Cleansing Gel for face and beard 100 ml
199,-
199 Kč/100 ml
In stock 5 pcs at the supplier's
Cleansing Gel - for men, for normal skin - 199 Kč/100 ml