Groceries

Groceries – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue
8,172 from 8,176
Rude Health Barista pistachio drink 1 l - Plant-based Drink
Rude Health Barista pistachio drink 1 l
165,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Plant-based Drink - multi-species, with flavour of nuts - 165 Kč/1 l
MaxiNutrition Electrolytes with creatine, orange flavour 128 g (8 × 20 g) - Sports Drink
MaxiNutrition Electrolytes with creatine, orange flavour 128 g (8 × 20 g)
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sports Drink – form: powder, energy value: 273 kcal
Ronnefeldt Teavelope Mountain Herbs 25 servings - Tea
Ronnefeldt Teavelope Mountain Herbs 25 servings
Discounted -25 % 149,- 199,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 3,921 Kč/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA Rooibos Cream Orange 15 servings - Tea
Ronnefeldt JOY OF TEA Rooibos Cream Orange 15 servings
189,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 12.60 Kč/pcs - from 4,200 Kč/1 kg
GymBeam ASAP Complete Bar Forest Fruit 100 g - Protein Bar
GymBeam ASAP Complete Bar Forest Fruit 100 g
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 379 kcal, weight 100 g, berry flavour - 690 Kč/1 kg
GymBeam Creatine pyruvate 250 g - Creatine
GymBeam Creatine pyruvate 250 g
649,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Creatine - lactose free, gluten free and vegan, natural, powder, total weight 250 g, storage temperature from 5 to 25 °C - 2,596 Kč/1 kg
Basilur Carnival Christmas Fantasy 75 g sheet - Tea
Basilur Carnival Christmas Fantasy 75 g sheet
349,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 4,653 Kč/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Radella tin, 100g - Tea
BASILUR Leaf of Ceylon Radella tin, 100g
from  213,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green tea, loose; Ingredients: green tea from the Radella area in Sri Lanka
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, coconut and chocolate flavour - Rice Porridge
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, coconut and chocolate flavour
New arrival 350,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rice Porridge , energy value per 100g: 355 kcal - 314 Kč/1 kg
Amix Nutrition Performance Amix® Rock’s Gel Free 20 × 32 g pineapple - Energy Gel
Amix Nutrition Performance Amix® Rock’s Gel Free 20 × 32 g pineapple
New arrival 469,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Gel -, 232kcal per 100g - 23 Kč/ks - from 361 Kč/1 l
SiS Hydro+ Electrolyte Drink Mix Sticks 20pcs, Orange & Mango - Electrolytes
SiS Hydro+ Electrolyte Drink Mix Sticks 20pcs, Orange & Mango
New arrival 599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electrolytes electrolytes - 30 Kč/pcs - from 6,965 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Papaya Guarana - 400g - Tea
Yerba Mate Green Papaya Guarana - 400g
178,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - 445 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Coconut Pineapple 20 × 2 g - Tea
BASILUR Cold Brew Coconut Pineapple 20 × 2 g
109,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.08 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
BIG BOY Strawberries in matcha and white chocolate 120 g - Dried Fruit
BIG BOY Strawberries in matcha and white chocolate 120 g
269,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - strawberry in chocolate, 176 g - 1,528 Kč/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Vintage Legacy 50 g sheet - Tea
BASILUR Ceylon Heritage Vintage Legacy 50 g sheet
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 12.42 Kč/pcs - from 2,980 Kč/1 kg
Pickwick Green with lemon 200g - Tea
Pickwick Green with lemon 200g
New arrival 199,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 995 Kč/1 kg
Apotheke Sweet Pear Tea with Watercress 20 × 2 g - Tea
Apotheke Sweet Pear Tea with Watercress 20 × 2 g
from  50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,475 Kč/1 kg
GymBeam Pecan Butter 340 g - Nut Cream
GymBeam Pecan Butter 340 g
359,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, pecan, natural, 9 g protein per 100 g, 732 kcal per 100 g, gluten-free, weight 340 g - 1,056 Kč/1 kg
In the category Groceries on Alza.cz, we currently have a total of 8175 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app. Continue

No longer sold