Health Ostrava
This page includes all products from category Health that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 414
Vilgain Minute Oatmeal 4 x 500 g
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flakes - Oatmeal, unflavored, without the E's, lactose-free and without added sugar, allergens cereals containing gluten (wheat, Rye, barley, oat, spelt), contain 364 kcal per 100...
Platinium Dual Plus JH-A39, 2 pcs
-10 % off new
1,969,-
New 2,199,-
Unsealed - in stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hearing Aid - for right and left ear, fashionable minimalist design, Li-Ion battery
McDavid Hinged Knee Brace with Polycentric Hinges and Cross Straps 429X, black L
2,999,-
Unsealed - in stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Brace , size L
True Dates Dates with sour melon flavour 100 g
from
49,-
In stock > 10 pcs
Dried Fruit - dates, 100 g - from 590 Kč/1 kg
Nutrend After Training Protein, 540g, vanilla
Great price
489,-
In stock 1 pcs
Protein -, vanilla flavour - 41 Kč/portion - from 906 Kč/1 kg
Allnature Curcumin with piperine herbal extract 60 capsules
209,-
In stock > 10 pcs
Herbal Extract - combination of curcumin (200 mg) and piperine (2.5 mg) in 1 capsule, 60 capsules
LEROS Immunity SHOT 150 ml
from
42,-
In stock 2 pcs
Juice - apple juice, ginger and vitamin C (79.5 mg) in 1 bottle, without preservatives, gluten and artificial sweeteners, vegan, 150 ml
Oral-B iO Ultimate Clean 4 pcs
Amazing Deal
599,-
Save 70,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush Replacement Head - for Oral-B iO, 4 pc(s) in package - 150 Kč/ks - from 150 Kč/1 pc(s)
Urevo Spacewalk lite
7,399,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Walking treadmill - Motor, speed up to 6 km/h, engine power 2,25 HP, clear display, load capacity 120 kg, remote control
AlcoForce Professional 2.0
2,799,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Alcohol Tester - with electrochemical sensor, measuring range: 0-3‰, deviation: 0,01‰, for personal and company use, measurement method: with spout and no mouthpiece, with...
SAVO Original 4 kg
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, no applicator
Levoit VITAL 100S PRO SMART
4,190,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Purifier air delivery rate: 243m3/h, power consumption: 32W, recommended room size: 52m2, maximum noise level: 52 dB(A), minimum noise level: 23 dB(A), hepa, carbon, dust...
Siguro SC-L340SU Traveller
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Luggage Scale - load capacity up to 50 kg, adjustable limit, accuracy 50 g, choice of units kg, lb, automatic and manual shutdown, TARE function for balancing, overload and low...
Stormred Walking Pad 12km/h manual tilt
Great price
9,999,-
In stock > 5 pcs
Walking treadmill - Motor, tilt option (5, 7 a 9 %), transport wheels, steel frame, clear display, folding handle, remote control, phone/tablet holder, safety fuse, speed 1-12...
Levoit Vital 200S PRO SMART
6,290,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Purifier air delivery rate: 416m3/h, power consumption: 50W, recommended room size: 88m2, maximum noise level: 54 dB(A), minimum noise level: 24 dB(A), carbon and dust,...
Geloren Dog L/XL 420 g 60 pcs
495,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Joint Nutrition for Dogs - suitable for medium-sized and large breeds, jelly, 60 tablets in pack, weight 425 g, healthy joints and cartilage
SANYTOL Universal floor cleaner 5 l
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - floor, chlorine-free, no applicator, weight 5000 ml
Oral-B iO Ultimate Clean Black 4 pcs
669,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush Replacement Head - for Oral-B iO, 4 pc(s) in package - 167 Kč/ks - from 167 Kč/1 pc(s)
Link Natural Products Samahan 100 sachets
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 400 g, composition of cumin, liquorice and ginger - 5.99 Kč/pcs - from 1,498 Kč/1 kg
Bery Jones Beef Jerky classic 100g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 1,790 Kč/1 kg
Oral-B iO Gentle Care 4 pcs
669,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush Replacement Head - for Oral-B iO, 4 pc(s) in package - 167 Kč/ks - from 167 Kč/1 pc(s)
Mana Powder Banana Mark 8, 430 g
Great price
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free