Health Ostrava
This page includes all products from category Health that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 410
Bery Jones Pecans 1kg
Great price
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 1000 g - 599 Kč/1 kg
ESPEON Nitrile Ideal Black Size M, 100pcs
Amazing Deal
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medical Gloves - hypoallergenic, powder-free, nitrile, size M, black colour, 100 pieces per pack - 1.39 Kč/1 pc(s)
Bery Jones Pineapple slices 1kg
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pineapple, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Roasted corn with honey 500 g
Great price
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corn - intense delicious flavour and great crunch, unique combination of honey and mustard, provides the body with quick and easily accessible energy, in eco-friendly resealable...
Stormred Acupressure Set Grey
Great price
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Acupressure Mat
GymBeam Magnesium chelate (bisglycinate), 90 capsules
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Magnesium - magnesium bisglycinate (625 mg), of which magnesium (75 mg) in 1 capsule, highly absorbable chelate form, 90 capsules
Bery Jones Gluten free, high fibre, protein source crispy oat pads 300g
Great price
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - gluten-free, Oatmeal, extruded, source of protein and fibre, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 300 g - 363 Kč/1 kg
Namman MUAY Active cream 100 g
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cream - relieves tension in muscles and joints
Bery Jones Para nuts 250g
Great price
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural para, 250 g - 956 Kč/1 kg
BrainMax Liposomal Vitamin C, Liposomal Vitamin C, 500 mg, 60 vegetable capsules
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vitamin C - capsules, 500 mg of the active substance, 625% RHP, liposomal release, 60 capsules, for adults - 9.98 Kč/pcs
Bery Jones Freeze-dried plums 100 g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,790 Kč/1 kg
Bery Jones Coconut slices natural "smileys" 500g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural coconut, 500 g - 358 Kč/1 kg
BrainMax Energy Magnesium®, 200 capsules
649,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Magnesium - malate, capsules, adult, 200 tablets/capsules
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 199 Kč/1 kg
NATIOS Vitamin D3 & K2 (MenaQ7 MK-7), 2000 IU & 75 mcg, 100 capsules
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vitamins - Vitamins D3 and K2 offer a powerful combination of two important vitamins that are key not only for maintaining bone health, but also for boosting immune function
Xiaomi Body Composition Scale S400
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Scale - digital diagnostic, load capacity 150 kg, fat measurement, pairing with a mobile app and heart rate monitoring, Bluetooth connectivity, plate material glass,...
Bery Jones Cashew natural WW240 1kg
Great price
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural cashew, 1000 g - 349 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Pretzels 500g
Great price
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pretzels - crispy pretzels covered in dark chocolate, balanced combination of salty and intensely chocolate flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an...
GRIZLY Chia seeds 500 g
Amazing Deal
107,-
Save 17,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - chia, - 214 Kč/1 kg
Amix Nutrition Creatine Monohydrate, Capsules, 220 Capsules
379,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Creatine monohydrate - micronized, natural, capsules, storage temperature to 25 °C - 1.72 Kč/pcs
Puhdistamo Triple Magnesium 120 capsules
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Magnesium - Bisglycinate, taurate, Malate, capsules, for adults, from 3 years old, 120 tablets / capsules
ESPEON Nitrile Ideal Black Size XL, 100pcs
Amazing Deal
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medical Gloves - hypoallergenic, powder-free, nitrile, size XL, black colour, 100 pieces per pack - 1.39 Kč/1 pc(s)
Geloren Active 90 jelly tablets, blackberry flavour
519,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Joint Nutrition - combination of hydrolysed collagen (183.3 mg), chondroitin sulfate of porcine origin (93.3 mg), hyaluronic acid (20 mg), vitamin C (26.7 mg) and gelatin (466.7...
Compass kit I. textile bag - 216/2010 Coll. MD
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vehicle First Aid Kit size I., closable textile bag, dimensions 26 × 16 × 5 cm