Best sellers, best insecticides
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked insecticides from the most sold to the least sold. You have 61 products to choose from. Customers have the most interest in BROS Green power against food moths 500 ml, which you can buy for 124 Kč incl. VAT. If you’re intrested in insecticides in terms of the highest reviews, then look at the insecticides reviews and tests category.
All from 61
BIOCONT Insecticide LEPINOX plus, 3 x 10 g
199,-
Currently Unavailable
Insecticide suitable against: insects, package content 30 g
FORESTINA Healthy Garden Blue Sticky Boards
New arrival
109,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide
Biocont Substrate insecticide for stink bugs 15 ml
198,-
7,920 Kč/l
Currently Unavailable
Insecticide - 7,920 Kč/1 l
NOHEL GARDEN Karate Zeon 5CS 10 ml
89,-
8,900 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - 8,900 Kč/1 l
NEUDORFF Insecticide against aphids Neudosan - concentrate, 250 ml
329,-
1,316 Kč/l
Currently Unavailable
Insecticide suitable against: insects and animal pests, packing volume 250 ml, packing content 200 g - 1,316 Kč/1 l
AGRO NATURA Rock Effect NEW, 1 l
669,-
669 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide concentrate based on natural substances, plant protection against a wide range of pests and against the American blight, suitable for a wide range of ornamental and...
AGRO Insecticide NATURA Insecticide for caterpillars, 6 ml
from
114,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide
Tree protection glue HEALTHY GARDEN 400ml
229,-
573 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - 573 Kč/1 l
Healthy garden glue strip for aphids and aphids 15x50cm 4pcs
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide -
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Insekticídy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Rovarirtó szerek