Wood Protection
Wood Protection – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 990
KANSAI HELIOS Bori lacquer 0,75 l, colour 11 Oak
399,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - yellow (oak), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
AKZO NOBEL Luxol Original Aqua 2,5 l Colourless
848,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 339 Kč/1 l
Balacryl TELUX pine, 2,5 kg
1,259,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown, indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and weather resistant, glossy surface, weight 2,5 kg
Rembrandtin BELINKA toplasur UV plus 14 larch
2,328,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (larch), outdoor, for hardwood, liquid, UV and weather resistant, glossy surface, drying time 10 h, volume 5 l - 466 Kč/1 l
AKZO NOBEL Xyladecor Oversol 2in1 2,5 l Rosewood
1,518,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 607 Kč/1 l
Wilckens Spray Wood Stain, 400 ml, AS. V407RO
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,4 l - 498 Kč/1 l
Kansai Helios Bori glaze 3in1, 0,75 l, shade 4 Walnut
338,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (walnut), outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
AKZO NOBEL Xyladecor Extreme 0,75 l Oregon Pine
Great price
478,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 637 Kč/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 4,5 l 0060 Pinie
1,178,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - 262 Kč/1 l
Remmers HK Lazura 3in1 Grey Protect [plus] 0,75 l Graphitgrau / Graphite Grey
538,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - grey (graphite), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, mould and weathering, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori waterborne 0,75 l, colour 1 Colourless
348,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, odorless, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 2 Pine
258,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - yellow (pine), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 12 Makaser
258,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (makaser), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original Vintage 2,5 l Silver Spruce
728,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 291 Kč/1 l
Balacryl TELUX pine, 0,7 kg
368,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown, indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and weather resistant, glossy surface, weight 0,7 kg
Austis Fortekryl Interior varnish 1,8 kg, semi-gloss
596,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Wood Varnish - colourless, interior, for softwood, hardwood and furniture, odorless, liquid consistency, suitable for brush, roller and spray, glossy surface after drying, drying...
Austis Fortekryl Interior paint 1,8 kg, gloss
596,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Wood Varnish - colourless, interior, for softwood, hardwood and furniture, odorless, liquid consistency, suitable for brush, roller and spray, glossy surface after drying, drying...
Kansai Helios Bori glaze 3in1, 2,5 l, shade 12 Makaser
999,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown, outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20 m²/l,...
Remmers HK Lazura 3v1 Grey Protect [plus] 0,75 l Silbergrau / Silver Grey
497,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - grey (silvery), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, mould and weathering, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 9 Rosewood
258,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (rosewood), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
Balakryl Dixol Pine 0.7kg
299,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - service life up to 3 years, for new and renovation coatings, prevents water penetration, quick-drying
PPG Primalex thick-coat glaze chestnut, 5 l
2,478,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (chestnut), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV resistant, glossy surface, coverage 13 m²/l, volume 5 l - 496 Kč/1 l
In the category Wood Protection on Alza.cz, we currently have a total of 990 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ochrana dreva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fa festékek