Wood Protection
Wood Protection – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 990
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 10 Chestnut
258,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (chestnut), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 8 Larch
258,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (larch), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori lacquer 0,75 l, colour 10 Chestnut
399,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (chestnut), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
Remmers Terrace oil ECO 5 l Platingrau / Platinum grey
2,318,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Wood Oil - 464 Kč/1 l
Balacryl TELUX mahogany, 0,7 kg
368,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (mahogany), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and weather resistant, glossy surface, weight 0,7 kg
KANSAI HELIOS Bori thin layer 5 l, colour 6 Cherry
1,418,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (cherry), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Xyladecor Classic HP 0,75 l Walnut
428,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 571 Kč/1 l
Wilckens German gel varnish with wood protection oil, Holzschutz gel, WI.17089100050
422,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,75 l - 563 Kč/1 l
Kansai Helios Bori 3in1, 0,75 l, shade 17 Anthracite
338,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - grey (anthracite), outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 11 Oak
258,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - yellow (oak), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Xyladecor Natur Pro 0,75 l Oregon Pine
399,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 532 Kč/1 l
Remmers DF Cover Paint 2,5 l Schwarz / Black
1,248,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Solid Wood Paint - 499 Kč/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original Vintage 0,75 l Silver Spruce
228,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 304 Kč/1 l
KANSAI HELIOS Bori waterborne 0,75 l, colour 4 Walnut
348,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (walnut), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, odorless, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original Aqua 0,75 l Teak
288,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - 384 Kč/1 l
KANSAI HELIOS Belinka Toplasur UV plus 0,75 l, colour 12 Colourless
412,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 10 m²/l,...
Wilckens Spray Wood Stain, 400 ml, AS. V407BI
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,4 l - 498 Kč/1 l
Wilckens German gel varnish with wood protection oil, Holzschutz gel, WI.17081600050
422,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,75 l - 563 Kč/1 l
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 15 Spruce
258,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (spruce), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 7540 Fire Mahogany
728,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Glaze - 291 Kč/1 l
KANSAI HELIOS Bori waterborne 0,75 l, colour 3 Teak
348,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (teak / teak), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, odorless, matt...
Remmers HK Lazura 3in1 Grey Protect [plus] 0,75 l Platingrau / Platinum Grey
497,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze for wood - grey (platinum), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, mould and weathering, thin-layer, matt finish,...
In the category Wood Protection on Alza.cz, we currently have a total of 990 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ochrana dreva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fa festékek