LUCAFFÉ
We can deliver LUCAFFÉ products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 44
Lucaffé CREMA CAFFE BIO 500 g
539,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - 1,078 Kč/1 kg
Lucaffe Your Excelent Breakfast Colombia - beans 500g
539,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Colombia, roasted in: Italy, - 1,078 Kč/1 kg
Lucaffé Classic The Original, grain, 1000g
859,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 826 Kč/1 kg
Lucaffé Colombia Specialty, 500 g
1,549,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Colombia, roasted in: Italy, roast: dark - 3,098 Kč/1 kg
Lucaffé Pulcinella, 1000 g
799,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - 799 Kč/1 kg
Lucaffé Espresso Crema, grain, 1000g
New arrival
579,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 557 Kč/1 kg
Lucaffe 100% ARABICA Mr Exclusive 700g
659,-
Ordered on request
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, - 941 Kč/1 kg
Lucaffe Decafeinato 700g
Great price
739,-
Save 60,-
Ordered on request
Coffee - beans, caffeine‑free, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: medium - 1,056 Kč/1 kg
Lucaffe PODS Mamma Lucia 150pcs
1,119,-
Ordered on request
E.S.E. Pods - Lucaffe Mamma Lucia has a higher caffeine content, effectively waking you up and giving you an energy boost for a busy workday ahead, the pods are an ecological form...
Lucaffé PICCOLO DOLCE 1000g
769,-
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - 769 Kč/1 kg
Lucaffé Der Pate, grain, 1000g
579,-
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 557 Kč/1 kg
Lucaffé 100% Arabica, ground, 250g
Great price
279,-
Currently Unavailable
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roast: medium - 1,116 Kč/1 kg
Lucaffé 100% Arabica, 250g
279,-
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, - 1,116 Kč/1 kg
Lucaffé Classic, 250g
from
209,-
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - from 956 Kč/1 kg
Lucaffé Classic, ground, 250g
from
229,-
Currently Unavailable
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, - from 1,036 Kč/1 kg
Lucaffé Brasile, 250g
from
379,-
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Italy, roast: dark - from 1,756 Kč/1 kg
Lucaffé NOCCIOLA 44 mm 25 pcs
from
319,-
Currently Unavailable
E.S.E. Pods - a blend of coffee varieties, dark, for espresso and suitable for full-automatic coffee machines blend of different origins, the roasting place of Italy,, package...
Lucaffé Decaffeinato 25 pcs
from
259,-
Currently Unavailable
E.S.E. Pods - dark, for espresso and suitable for full-automatic coffee machines, the roasting place of Italy,, package weight 230 g, 25 servings - from 1,300 Kč/1 kg
Lucaffé, instant, 25 pcs
from
189,-
Currently Unavailable
Coffee - instant, 100 % arabica, roasted in: Italy, roast: dark - from 4,644 Kč/1 kg
Lucaffé ORZO nespresso 22 pcs, barley
from
289,-
Currently Unavailable
Kávové kapsle , without caffeine, brazil, 22 servings servings - from 14.95 Kč/1 pc(s)