Drugstore AVENE
Drugstore AVENE – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 115
AVENE DermAbsolu Smoothing Eye Cream 15 ml
929,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 6,193 Kč/100 ml
AVENE SunsiStick KA SPF 50+ 20 g
729,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen Stick with SPF 50, 20 ml volume, for body - 3,645 Kč/100 g
AVENE Mineral lotion SPF 50+ for hypersensitive, intolerant or allergic skin 100 ml
879,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 100 ml volume - 879 Kč/100 ml
AVENE Sun Milk for children SPF50+ 250 ml
946,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 250 ml volume - 378 Kč/100 ml
AVENE Couvrance Mosaic Powder Light for Sensitive Skin 10g
Discounted -8 %
569,-
619,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Powder dermatologically tested, suitable for sensitive skin, powdery consistency, product belongs to dermo cosmetics, weight 10 g, package also includes mirror, effect: matte -...
AVENE Sun oil SPF30 200 ml
829,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tanning Oil -, with sun protection factor 30 SPF - 415 Kč/100 ml
AVENE XeraCalm A. D. Relipidating balm 200 ml
599,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Balm - helps to restore the skin barrier and restore the balance of the microbiome, I-MODULIA⁺, LIPID Complex: B2, soothed skin, without perfume, non-comedogenic, for the most...
AVENE Cleanance Cleansing Gel 200 ml
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 200 Kč/100 ml
AVENE Cicalfate+ Renewing Lip Balm 10 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lip Balm moisturizing,
AVENE Soothing Toning Lotion 200 ml
489,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive and normal skin types - 245 Kč/100 ml
Avene Compact Makeup SPF 50 - Dark Shade for Hypersensitive, Intolerant or Allergic Skin
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, dermatologically tested, long-lasting and hypoallergenic, tone dark, suitable for sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature skin, compact consistency, lasts...
AVENE Ultra Serum SPF 50+ 30 ml
1,159,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 3,863 Kč/100 ml
AVENE BODY 24h Deodorant 50 ml
309,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, roll-on, fresh, antibacterial and soothing, does not stain, volume: 50 ml - 618 Kč/100 ml
AVENE Cleanance Aqua gel mattifying 50 ml
649,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Gel - moisturising, soothing and matte, dermo, with a volume of 50ml, suitable for unisex, for oily and mixed skin type(s) - 1,298 Kč/100 ml
AVENE Hydrance Hydratign Emulsion 40 ml
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Emulsion - emulsion, dehydrated skin - 1,323 Kč/100 ml
AVENE XeraCalm A. D Ultra 100 g
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for sensitive and dry skin, cleaning, nourishing and soothing, suitable for sensitive skin, weight 100 g - 179 Kč/100 g
AVENE 3in1 Make-up Remover 200 ml
479,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
Avene Couvrance High Definition Black 7 ml
489,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mascara - mascara type: classic, colour: black - 6,986 Kč/100 ml
AVENE Hyaluron Activ Procedure Micro-Lift Eye and Lip 15 ml
1,249,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily and night, skin type: normal, effect: moisturising, lifting and smoothing, 15 ml - 8,327 Kč/100 ml
AVENE Soothing Hydrating Mask 50 ml
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - washing means, moisturising, nourishing, soothing and cleansing, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature - 1,198 Kč/100 ml
AVENE Cleanance detoxifying mask 50 ml
499,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - washing means, soothing, matte and cleansing, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature - 998 Kč/100 ml
AVENE Gentle gel peeling 50 ml
509,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Scrub - mechanical, for the sensitive, greasy, normal, problematic, mixed and dry skin, medium deep effect, moisturizing, cleansing and softening, volume 50 ml -...
AVENE XeraCalm A. D Relipidating Wash Oil Refill 400 ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - unisex for children, suitable for dry skin, moisturising, regenerating, nourishing, soothing and softening, fragrance-free, active ingredients include thermal water,...
AVENE Intense Protect Ultra fluid SPF50+ 150 ml
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen with SPF 50, 150 ml volume - 459 Kč/100 ml