Cheap herbal Tea Bags
On this page you will find herbal Tea Bags at the lowest prices, more so all herbal Tea Bags ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature BIO Immunity 20× 1,5 g marked at 44 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 953
ETS Paper Collection RED 48 Bags Bio
289,-
4,014 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.02 Kč/pcs - from 4,014 Kč/1 kg
Teabag - Georgian portioned tea
299,-
2,265 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gift Set a collection of portioned Georgian Manna teas. Purely natural tea without chemical treatments, without flavours, without preservatives.
Dilmah Ceylon Gold Black Tea 100 × 2 g + mug
299,-
426 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.99 Kč/pcs - from 426 Kč/1 kg
Megafyt Mysterious Tea Collection 9 × 8 bags - tin
299,-
2,231 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, Czech, weight 134 g, composition lemon, lemongrass, Chicory, pear, hibiscus, apple, Strawberry, cardamom, Lavender, Linden,...
Dilmah EARL GREY 100 × 2 g
299,-
1,495 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.99 Kč/pcs - from 1,495 Kč/1 kg
Dilmah ENGLISH BREAKFAST 100 × 2 g
Amazing Deal
299,-
Save 216,-
1,495 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.99 Kč/pcs - from 1,495 Kč/1 kg
Pickwick Strawberry Mug and Tea
299,-
2,492 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set teas - a kind of tea: fruity, herbal, 60 sachets, suitable for adults
English Tea Shop Advent calendar Chest 25x1,5g
299,-
7,973 Kč/kg
Currently Unavailable
Advent Calendar Tea, Bio, British brand, a great gift, 25 pyramids of syp tea, 13 flavours - 11.96 Kč/packet - from 7,973 Kč/1 kg
English Tea Shop Paper Collection White Classic Tea, 48 bags
299,-
3,051 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.23 Kč/pcs - from 3,051 Kč/1 kg
BASILUR Book Assorted Speciality tin containing 32 catering-size sachets
from
233,-
4,983 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Blend of black and green tea, portioned; Ingredients: Breakfast, composition: black tea. Darjeeling, composition: black tea. Sencha, composition: green tea. Earl Gray,...
English Tea Shop Favourites at ease 40x1,5g, mix
309,-
5,150 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 40 bags, 5 flavours - 5,150 Kč/1 kg
English Tea Shop Cool Moments 32x1,5g, mix
309,-
6,438 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 32 bags, 4 flavours - 6,438 Kč/1 kg
English Tea Shop Green Advent Calendar Puzzle, 48g, 25pcs, Organic, ETS25
309,-
6,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, blended teas - 12.36 Kč/pcs - from 6,180 Kč/1 kg
English Tea Shop 25 pcs Pyramid, Advent Calendar White, Puzzles, Organic
309,-
6,438 Kč/kg
Currently Unavailable
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, tea mix - 12.36 Kč/packet - from 6,438 Kč/1 kg
Paper & Tea Muse No 504 Darjeelin g Second Flush, BIO 15 x 3 g
314,-
6,280 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 6,280 Kč/1 kg
BASILUR Book Assorted Orient sheet 32 gastro bags
New arrival
319,-
5,317 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 53 Kč/pcs - from 5,317 Kč/1 kg
Pickwick Horeca Variation box 190g
New arrival
319,-
1,679 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1,679 Kč/1 kg
BASILUR European Breakfast Tea Book Assorted tin 32 × 2 g
319,-
4,984 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition bergamot, Chocolate and roses - 53 Kč/pcs - from 4,984 Kč/1 kg
English Tea Shop Seasonal Wellness Favourites 40 sachets Organic
319,-
4,984 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g - 7.98 Kč/pcs - from 4,984 Kč/1 kg
English Tea Shop Vintage Favoriti 40 sachets Bio
319,-
4,557 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, weight 70 g, composition lemon, lemongrass, Fennel, cloves, hibiscus, apple, cocoa, cardamom, turmeric, cinnamon, Arrow,...
English Tea Shop Uplifting Moments 32x1,5g, mix
319,-
6,646 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 32 bags, 4 flavours - 9.97 Kč/pcs - from 6,646 Kč/1 kg
BASILUR Book Assorted 32 Magic Fruit sheet 32 × 2 g
from
249,-
4,984 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - Mix of black teas, flavoured with parts of plants (pieces of fruit), portioned; Ingredients: Strawberry & Kiwi. Ingredients: black tea, apple, aroma (strawberry, kiwi),...
Kyosun Bio rooibos 30 x 2 g
319,-
5,317 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - other - 10.63 Kč/pcs - from 5,317 Kč/1 kg
Lovaré Great Partea Collection
329,-
2,123 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - bags, tea set, weight 155 g - 2,123 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Filteres gyógyteák