Cheap herbal Teas for Children
On this page you will find herbal Teas for Children at the lowest prices, more so all herbal Teas for Children ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature BIO Immunity 20× 1,5 g marked at 44 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 46
Allnature BIO Immunity 20× 1,5 g
44,-
Currently Unavailable
Tea composition from organic raw materials - 2.20 Kč/pcs
GOLDIM Babio Children's bio tea sea buckthorn 20 pcs
46,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea in a bag for children from the end of 8 months, in organic quality, without added sugar - 1,533 Kč/1 kg
Allnature BIO Good digestion with fennel 20× 1,5 g
58,-
Currently Unavailable
Tea with fennel - 2.90 Kč/pcs
Apotheke Organic Children's Sea Buckthorn Tea for immunity 20 × 1.5 g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, 20 sachets per pack, weight 30 g, composition mint, Lemon balm, marigold, sea buckthorn, rosehip and goldenrod - from 2.51 Kč/pcs -...
Apotheke Organic children's bronchial tea with plantain 20 × 1.5 g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, 20 sachets per pack, weight 30 g, anise composition, plantain, Mint, Motherwort, sea buckthorn and rosehip - from 2.51 Kč/pcs -...
Apotheke BIO Children's tea with chamomile 20 × 1,5 g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, anise composition, Chamomile, licorice, mallow flower, Arrowhead and starling - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Apotheke BIO For good digestion 20 × 1,5 g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fennel, cumin and lemon balm support good digestion, mint supports normal digestive system and intestinal function, the composition of the tea has been approved by the Czech...
Apotheke CHILDREN'S TEA ORGANIC Chamomile 20 x 1g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - chamomile supports digestion, supports respiratory system functioning and natural defenses, contributes to relaxation and good sleep, the tea has been approved by the Czech...
Apotheke Children's TEA BIO for Immunity 20 x 1,5g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mint, rosehip, goldenrod and sea buckthorn support natural defenses and immune system, lemon balm contributes to normal function of respiratory system and normal digestion,...
Apotheke ORGANIC CHILDREN'S TEA Fennel 20 x 1,5g
from
50,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fennel helps good digestion, contains antioxidants, supports the immune system and proper functioning of the respiratory system, the tea has been approved by the Czech...
Jukl Podbiel leaf 50 g
63,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, powdered, the raw material used is podzbel with a positive impact on the respiratory tract, single-species, weight 50 g - 1,260 Kč/1 kg
Allnature BIO Garden mix with lemon balm 20× 1,5 g
66,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea garden mixture with lemon balm, suitable for supplementing the drinking regime for children from the end of the 9th month - 3.29 Kč/pcs
Leros Children' s herbal 20 × 1.8 g
from
59,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea LEROS Children's herbal tea 20x1,8g - from 2.95 Kč/pcs
Leros Children's sea buckthorn tea funnel bags 20×2 g
from
59,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - with rosehip flavor, lime blossom and rooibos, contains rose hip, a large-leaved lime tree, black currant, sea buckthorn, tea tree and large-flowered mullein, packed in...
Megafyt Children's bronchial tea 20 × 2 g
72,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, has a beneficial effect on the bronchial tubes - 3.60 Kč/pcs - from 1,800 Kč/1 kg
Leros Organic Children's Herbal Tea 20 × 2 g
from
65,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal mixture, 20 funnel bags, package weight 40 g, Organic quality, herbal taste, sweet, sour, compostable bag without metal clip, Paper cover without PVC, Paper box...
Leros Organic Children's Soothing Tea 20 × 1,8 g
from
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit-herb mixture, 20 funnel bags, package weight 36 g, Organic quality, herbal taste, paper box & no cellophane, paper cover without PVC, compostable bag without staple -...
Megafyt Children's tea respiratory tract 20 × 2 g
77,-
Currently Unavailable
Tea - herbal, has a beneficial effect on the respiratory tract - 3.85 Kč/pcs - from 1,925 Kč/1 kg
Müller's Baby Tea® with Plantain and Thyme
79,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Plantain promotes the normal function of the respiratory system and contributes to the normal function of the immune system. Thyme supports the normal function of the...
Sunar soluble drink with pears 200 g
84,-
Currently Unavailable
Drink - soluble, without preservatives and colourings, for children from 4 months, pear and lemon balm flavour, weight 200 g
Tea Garden Satisfied Baby - Fennel Tea
89,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cumin and nettle - 1,113 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Detské bylinkové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövényes gyerekteák