Cheap insect and Pest Protection
On this page you will find insect and Pest Protection at the lowest prices, more so all insect and Pest Protection ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Arpalit Bio mosquito and tick repellent 60 ml marked at 18 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 365
PREDATOR Bio spray 150 ml
412,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 2,747 Kč/1 l
PREDATOR Repellent 500 ml
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 838 Kč/1 l
PARANIT Express spray 95 ml + comb
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medical Device Paranit Express spray kills lice and nits within 2 minutes and is 100% effective after one application.
DOCHTMANN Insect trap 11,5 × 27 cm 230 V
420,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Insect Killer - bait station, fragrance free, no insecticide, protects against flies, mosquitoes and aphids, outdoor use only, free-standing, placement location based on pest...
MosquitNo Classic bracelet with clasp, 5 pieces, (mix of colours)
425,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mosquito Repellent Bracelet -
LAPKA Trap for martens, rats, rats and weasels TRAP ZL 60 × 14 cm
429,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Marten Trap - gutter trap for martens and rats, length 60 cm, 14cm diameter, wire thickness 1,8 mm, 2 entries into the trap, bridge closing system
Incognito Protective After Sun Body Cream with Citronella, 150ml
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 2,993 Kč/1 l
ATMOSPHERA Sao lemon grass 1100 g
452,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and fruit scent, - 41 Kč/100 g
Trap for rats, rats and weasels TRAP ZL 50 × 17 × 20 cm
479,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Mouse Trap - galvanized rat trap, dimensions 50 × 17 × 20 cm, wire thickness 1,8 mm, 1 entry into the trap, gate closing system
InnovaGoods KL Silen mosquito-catching lamp
New arrival
483,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insect Killer - bait station, fragrance free, no insecticide, protects against mosquitoes, indoor use only, free-standing, placement location based on pest occurrence, material...
Incognito® Hydrating Repellent Body Lotion
489,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 4,890 Kč/1 l
Incognito® Wooden insect-repellent bracelet with capsule, size L
New arrival
494,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Mosquito Repellent Bracelet
Incognito® Wooden insect-repellent bracelet with capsule, size M
New arrival
494,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Mosquito Repellent Bracelet
BROS SONIC Mole repellent, solar 5614
Amazing Deal
499,-
Save 60,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Rodent Repellent - for repelling moles, voles and other rodents, integrated solar cell, works without chemicals, works on an area up to 700 m2
Suavinex Set in practical pouch - Repellent 50 ml and bite ball 15 ml
499,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toiletry Set contains mosquito repellent and a stick with a steel ball after the bite to soothe and cool the skin, volume 15 ml, suitable for use during pregnancy and...
Beper P206ZAN250
499,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Fly Swatter - electric, manual and stand operation, double protective grille, integrated lithium battery, USB cable and stand included
Surtep Stop ticks knitted bracelet 10 pcs, mix of colours No.3
535,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Mosquito Repellent Bracelet - also repels ticks, for adults, tie, protection duration 300 h, material artificial leather, 10 bracelets per pack
Vango Midge 180 Orange
549,-
Currently Unavailable
Insect Killer - protects against flies, mosquitoes and whiteflies, suitable for both indoor and outdoor use, hanging, free-standing, placement location based on pest occurrence,...
MyRoyalBaby Natural spray against everything 150 ml
559,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Hair Styling Spray
Viano Quadro - Portable rodent, rat, mouse, weasel and marten repellent
578,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rodent Repellent - 5-6V DC power supply, Current consumption 5 mA, dimensions 68 × 68 × 19 mm, ultrasound beam angle up to 120 degrees, ultrasonic range up to 200 meters, working...
Incognito® Wooden insect-repellent bracelet with capsule, size S
New arrival
579,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Mosquito Repellent Bracelet
Viano Strong Rodent, marten, rat and mouse repellent for 220V
598,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rodent Repellent - 230 V mains supply, Current consumption 70 mA, dimensions 85 × 85 mm, ultrasound beam angle up to 120 degrees, ultrasonic range up to 200 meters, working...
Surtep Stop mosquitoes knitted bracelet 10 pcs, mix of colours No.4
598,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Mosquito Repellent Bracelet - water-resistant, for adults, tie, protection duration 300 h, material artificial leather, 10 bracelets per pack
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ochrana proti hmyzu a škodcom
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Rovarok és kártevők elleni védelem