Cheap loose Leaf Teas
On this page you will find loose Leaf Teas at the lowest prices, more so all loose Leaf Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is JUKL Fennel fruit 50 g marked at 56 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,678
SPECIAL Green tea Gunpowder Special - 200 g
129,-
645 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Chinese, weight 200 g - 645 Kč/1 kg
Tea Garden - China Gunpowder - green tea, 90 g
129,-
1,433 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 1,433 Kč/1 kg
Naturalis Ginger Tea Organic 70g
129,-
1,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - contains a combination of ginger and lemon, often used for colds, with only natural organic ingredients, slightly sour taste - 1,843 Kč/1 kg
Naturalis Vanilla Tea Organic 70g
129,-
1,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - organic quality, delicious sweet taste, antioxidant effects, aroma of natural vanilla - 1,843 Kč/1 kg
Naturalis Rooibos Organic Tea 70g
129,-
1,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - organic quality, the leaves do not undergo oxidation, they remain green, have a very delicious taste, have antioxidant effects - 1,843 Kč/1 kg
Naturalis Orange Tea ORGANIC 70g
129,-
1,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - natural organic premium orange tea, fresh taste, pleasant aroma, tone of ripe rosehip and fullness of hibiscus flowers with marigold - 1,843 Kč/1 kg
Naturalis Mint Tea ORGANIC 70g
129,-
1,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - traditional herbal tea, organic quality, fresh mint with the addition of unroasted cocoa beans, interesting and pleasant taste experience - 1,843 Kč/1 kg
Selecta Yerba Mate Maracuja 500 g
130,-
260 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly - 260 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Valerian root - cut (Valerianae) - 200 g
130,-
650 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 200 g - 650 Kč/1 kg
Selecta Yerba Mate Energy Guarana 500 g
131,-
262 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly and guarana - 262 Kč/1 kg
JUKL Primrose flower 30 g
132,-
4,400 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is parsley with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
Organic India Tulsi Masala, Sprinkled 50g
135,-
2,700 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - ayurvedic - a mixture of sacred basil, known as “Tulsi“, black tea “Assam“, - a mixture of ground exotic spices “Masala“ and other herbs. - 2,700 Kč/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Male Strength 50 g
135,-
2,700 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal mixture of 7 herbs with Tribulus - vitality, energy - 2,700 Kč/1 kg
Serafin Winter herbal loose tea 50 g
136,-
3,676 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - black and herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 37 g, composition sea buckthorn, rosehip and ginger - 3,676 Kč/1 kg
BASILUR Festival Frosty Night Paper 100g
New arrival
139,-
1,390 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.32 Kč/pcs - from 1,390 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries Paper 100g
New arrival
139,-
1,390 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.32 Kč/pcs - from 1,390 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Blackcurrant Paper 100g
New arrival
139,-
13,900 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.32 Kč/pcs - from 13,900 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Winter Holidays Paper 85g
New arrival
139,-
1,635 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.32 Kč/pcs - from 1,635 Kč/1 kg
BASILUR Festival Frosty Evening Paper 100g
New arrival
139,-
1,390 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.32 Kč/pcs - from 1,390 Kč/1 kg
Ye-ba Yerba Mate Maracuja 250 g
139,-
556 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - maté, loose, tea blend, weight 250 g - 556 Kč/1 kg
Ye-ba Yerba Mate 100% 250 g
139,-
556 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, tea blend, weight 250 g - 556 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Christmas Tree 85 g, paper
139,-
1,635 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 85 g, composition of the cornflower, apple, passion fruit and mango - 1,635 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas teák