Cheap teas for Kids
On this page you will find teas for Kids at the lowest prices, more so all teas for Kids ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature BIO Immunity 20× 1,5 g marked at 44 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 94
Megafyt Children's decaffeinated tea 20 × 1,75 g
70,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black real for children from 6 months with low caffeine (theine) content, it can also be used by consumers who may be harmed by high caffeine content (e.g. people of older...
Megafyt Children's bronchial tea 20 × 2 g
72,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, has a beneficial effect on the bronchial tubes - 3.60 Kč/pcs - from 1,800 Kč/1 kg
Leros Organic Children's Herbal Tea 20 × 2 g
from
65,-
Currently Unavailable
Tea - herbal mixture, 20 funnel bags, package weight 40 g, Organic quality, herbal taste, sweet, sour, compostable bag without metal clip, Paper cover without PVC, Paper box...
Leros Organic Children's Soothing Tea 20 × 1,8 g
from
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit-herb mixture, 20 funnel bags, package weight 36 g, Organic quality, herbal taste, paper box & no cellophane, paper cover without PVC, compostable bag without staple -...
ORIENTAL Yerba Mate Amazonian Pearl
from
76,-
In stock according to variant
Tea - mate, sprinkled, tea blend, German, composition of holly, lemon, marigold, mango and pineapple - 304 Kč/1 kg
Megafyt Children's tea respiratory tract 20 × 2 g
77,-
Currently Unavailable
Tea - herbal, has a beneficial effect on the respiratory tract - 3.85 Kč/pcs - from 1,925 Kč/1 kg
Müller's Baby Tea® with Plantain and Thyme
79,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Plantain promotes the normal function of the respiratory system and contributes to the normal function of the immune system. Thyme supports the normal function of the...
Sunar soluble drink with pears 200 g
84,-
Currently Unavailable
Drink - soluble, without preservatives and colourings, for children from 4 months, pear and lemon balm flavour, weight 200 g
Sunar soluble strawberry drink 200 g
84,-
Currently Unavailable
Drink - soluble, without preservatives and colourings, for children from 6 months, strawberry flavour, weight 200 g
Sunar soluble apple drink 200 g
84,-
Currently Unavailable
Drink - soluble, without preservatives and colourings, for children from 6 months, apple flavour, weight 200 g
Sunar soluble raspberry drink 200 g
84,-
Currently Unavailable
Drink - soluble, without preservatives and dyes, for children from 6 months of age, raspberry flavour, weight 200 g
Tea Garden Satisfied Baby - Fennel Tea
89,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cumin and nettle - 1,113 Kč/1 kg
Megafyt Mix of fruit teas for children 20 × 2 g
90,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, for children from 6 months - 4.50 Kč/pcs - from 2,250 Kč/1 kg
Sonnentor Fruit on rye Biorarášci organic 32,4g
96,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - fruity, tea bags, tea blend, weight 32,4 g - 2,963 Kč/1 kg
Sonnentor Snot Bioraráci bio 21,6 g
99,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, weight 21,6 g - 4,583 Kč/1 kg
Nobilis Tilia Children's tea for peaceful sleep
106,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - a helper in putting babies to sleep, balanced mixture of Czech herbs, chamomile flower and lavender, supplemented with lemon balm and thyme, lime blossom and aniseed, for...
BASILUR Cold Brew Passionfruit Peach, repackaged, 20 × 2 g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.45 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Frosty Cranberry Pack 20 × 1.8g
New arrival
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.82 Kč/pcs - from 3,028 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Berry Spice Tea Bags 20 × 1.8g
New arrival
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.82 Kč/pcs - from 3,028 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Rose Lychee, repackaged, 20 × 2 g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.45 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Assorted sachet 19×2g and 6×1.5g
New arrival
119,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.98 Kč/pcs - from 2,532 Kč/1 kg
Pickwick Fruit Delight Fruit Tea Collection
119,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - "Fruit Delight" collection, gift edition of fruit teas
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Detské čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Baba- és gyerekteák