Cheap toothpastes for Sensitive Teeth
On this page you will find toothpastes for Sensitive Teeth at the lowest prices, more so all toothpastes for Sensitive Teeth ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is SENSODYNE Repair & Protect Whitening 3 × 75ml marked at 77 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 126
ELMEX Sensitive 2 x 75 ml
209,-
1,393 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 105 Kč/pcs -...
ELMEX Sensitive Professional Whitening 75 ml
209,-
2,787 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 2,787 Kč/1 l
CURASEPT Biosmalto Caries Abraze&Eroze 75 ml
219,-
2,920 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 2,920 Kč/1 l
PROMIS fluoride-free toothpaste 75 ml
Discounted -11 %
229,-
259,-
3,053 Kč/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, sulfate-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, herbal flavour, volume 75 ml - 3,053 Kč/1 l
CURASEPT Biosmalto Sensitive Teeth 75 ml
239,-
3,187 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 3,187 Kč/1 l
ELMEX Sensitive mouthwash 400 ml + toothpaste 75 ml
249,-
3,320 Kč/l
Currently Unavailable
Toothpaste - gum protection, for sensitive teeth, volume 75 ml, 2 toothpastes in the pack - 125 Kč/ks - from 3,320 Kč/1 l
OPALESCENCE Sensitivity Relief Whitening Toothpaste 133 g
249,-
2,490 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 100 ml - 2,490 Kč/1 l
Green Earth CBD toothpaste, 50 ml
249,-
4,980 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toothpaste - for exposed tooth necks, gum protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, herbal flavour, volume 50 ml - 4,980 Kč/1 l
LYSS Watermelon whitening toothpaste without fluoride
249,-
4,150 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toothpaste - whitening, fluoride-free, children's, sulfate-free, enamel protection, vegan, for sensitive teeth, with hydroxyapatite, fruit flavour, volume 60 ml - 4,150 Kč/1 l
Wald Pharmaceuticals Enzymel Parodont, enzyme, 75 ml
269,-
3,587 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - sulfate-free, gum protection, helps prevent gum disease, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 3,587 Kč/1 l
Wooden Spoon Whitening Toothpaste for Enamel Remineralisation 75ml
New arrival
272,-
3,627 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Toothpaste - whitening, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 3,627 Kč/1 l
Wald Pharmaceuticals Enzymel Intensive 35, antimicrobial, 75 ml
279,-
3,720 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 3,720 Kč/1 l
SENSODYNE Anti Caries anti caries 3×75 ml
279,-
1,240 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 93 Kč/pcs - from 1,240 Kč/1 l
SENSODYNE Fluoride 3 × 75 ml
279,-
1,240 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 93 Kč/pcs - from 1,240 Kč/1 l
SENSODYNE Pronamel Whitening 3x75ml
289,-
1,284 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 96 Kč/pcs - from 1,284 Kč/1 l
SENSODYNE Extra Whitening 3x 75 ml
299,-
1,329 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 225 ml - 1,329 Kč/1 l
ApaCare & Repair Intensive Dental Care Paste 30 ml
from
283,-
10,500 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, with hydroxyapatite, mentol flavour, volume 30 ml - from 10,500 Kč/1 l
BIOMED Superwhite 3×100 g
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, cavity protection, vegan, for sensitive teeth, with hydroxyapatite, mentol flavour, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/ks
BIOMED Calcimax 3×100 g
329,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, for exposed tooth necks, gum protection, vegan, for sensitive teeth, with hydroxyapatite, mentol flavour, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/ks
BIOMED Charcoal 3×100 g
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, with activated charcoal, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/ks
SENSODYNE Rapid 3×75 ml
329,-
1,462 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/ks - from 1,462 Kč/1 l
SENSODYNE Sensitivity & Gum Whitening 3×75 ml
329,-
1,462 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/pcs - from 1,462 Kč/1 l
SENSODYNE Sensitivity & Gum 3×75 ml
Discounted -5 %
329,-
349,-
1,462 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/pcs - from 1,462 Kč/1 l
SENSODYNE Rapid Whitening 3 × 75 ml
329,-
1,462 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 110 Kč/pcs - from 1,462 Kč/1 l
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Zubné pasty na citlivé zuby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fogkrémek érzékeny fogakra