Free delivery
to Alza branch
AlzaPlus+ Deals - Cleaning Tools and Equipment
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 401
PERFEX Mega kitchen roll XXL O14, 2 pcs
54,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Paper Towels two-layer - 27 Kč/pcs - from 0.30 Kč/1 sheet
Lauben Handheld Steam Iron 900GB
999,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Garment Steamer - power consumption 800 W, steam output 9 g/min, soleplate material: aluminium, fast heating, automatic temperature setting and vertical steaming, container volume...
HARMONY EveryDay Maxi (1 piece)
83,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Paper Towels two-layer - 0.24 Kč/1 sheet
Siguro HomeWash F605
New arrival
7,990,-
In stock > 5 pcs
Dishwasher - standard (60cm), freestanding, energy efficiency class D (86kWh/100 cycles), fits up to 15 place settings per cycle (ECO programme), noise emission class C (49dB), 6...
Severin BA 3234
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Clothes Iron steam, input 1000 W, sprinkling and thermostat, tank volume 50 ml, steam boost 40 g/min, ironing board made of stainless steel, cable length 1,5 m, blue
AlzaEco Citrus Dishwashing Detergent 500 ml
Great price
59,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Soap - for the effective removal of grease and dirt, citrus fragrance, gentle on the skin, suitable for washing dishes by hand, does not harm domestic septic tanks or...
AlzaEco Rosemary for dishes 900 ml
Great price
79,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Soap - liquid, no applicator, dermatologically friendly, perfumed, dye-free, phosphate-free and paraben free, chlorine-free, total volume 900 ml - 88 Kč/1 l
ALUFIX Mega bags black 110 l, 10 pcs
Amazing Deal
129,-
Save 19,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - classic, for mixed waste - 12.90 Kč/1 pc(s)
Siguro HomeWash F454
New arrival
7,290,-
In stock > 5 pcs
Dishwasher - slimline (45cm), freestanding, energy class D (67kWh/100 cycles), up to 10 place settings per cycle (ECO program), noise emission class C (46dB), 6 programs, removable...
ALUFIX Standard black 150 l, 10 pcs
89,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - reinforced (more durable), for mixed waste - 8.90 Kč/1 pc(s)
ETA Aron 2 3588 90010
New arrival
3,499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Robot Vacuum for allergy sufferers and animal hair, for all floor types, battery type: Li-ion, operating time: 150 min, charging time: 5 h, noise level: 65 dB, dust container...
ECOVACS DEEBOT T90 OMNI White
New arrival
16,990,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Robot Vacuum animal hair and antibacterial, for all floor types, battery type: Li-ion, operating time: 260 min, charging time: 3,5 h, noise level: 60 dB, dust container...
CANDY CIP 3D9E0B Rapido
New arrival
6,989,-
In stock > 5 pcs
Built-in Dishwasher - energy efficiency class D, noise level 49 dB,, child safety lock, cutlery storage in basket, dimensions 81.8 × 59.7 × 55.4 cm (H×W×D), front panel...
ALUFIX Premium black 160 l, 10 pcs
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bin Bags - reinforced (more durable), for mixed waste - 16.90 Kč/pytel - from 16.90 Kč/1 pc(s)
Siguro ProCare B609S
New arrival
11,990,-
In stock > 5 pcs
Built-in Dishwasher - standard (60cm), built-in and fully integrated, energy efficiency class B (66kWh/100 cycles), up to 16 place settings per cycle (ECO programme), noise...
Campgo AquaShield 400ml
New arrival
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Impregnation - creates a DWR (Durable Water Repellent) finish, repels water and helps protect against snow, most dirt and the formation of salt stains, suitable for a wide range of...
SAMSUNG DW60DG790I00U1 WaterJet Clean
23,390,-
In stock 5 pcs
Built-in Dishwasher - energy efficiency class A, noise level 43 dB,, child safety lock, overflow protection and AquaStop, touch control, wash cycle indicator light and dry...
Tefal GV9909E0 Pro Express Vision Max
New arrival
10,999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Generator with vertical steaming, power: 3260W, stream output: 210g/min, water tank volume: 1200ml, soleplate material: durilium, power cord length: 1,6 m, steam boost: 820...
Siguro ProCare B608S
New arrival
10,990,-
In stock > 5 pcs
Built-in Dishwasher - standard (60cm), built-in and fully integrated, energy efficiency class B (65kWh/100 cycles), up to 14 place settings per cycle (ECO program), noise emission...
Vileda H2PrO replacement for fringe mop
245,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Mop - replacement microfibre cover, only compatible with the Vileda H₂Pro rotary mop system, suitable for all hard floors, reusable and machine washable at 30 °C,...
HOOVER HF310P 011 HF3
4,990,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Upright Vacuum Cleaner - animal hair, for all types of floors, charging time: 3,5 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 2500 mAh, power input: 400W, operating time: 60...
Concept ZN9220
1,299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Clothes Iron steam, input 3500 W, sprinkling, fast heating and vertical steaming, tank volume 350 ml, steam output 240 g/min, steam boost 40 g/min, ironing board made of...
GORENJE GV543D15
New arrival
9,990,-
In stock > 5 pcs
Built-in Dishwasher - energy efficiency class D, noise level 44 dB,, overflow protection and AquaStop, cutlery storage in drawer, display, arm reaching to the corners and...
ProfiCare BS 3085
3,090,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Upright Vacuum Cleaner - for all types of floors, charging time: 4,5 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 2200 mAh, power input: 400W, operating time: 40 min, hepa,...