Drugstore COLLISTAR
Drugstore COLLISTAR – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 243
COLLISTAR Not Smooth Base 30 ml
519,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Primer - long-lasting, softening and smoothing makeup type: vegan, volume 30 ml - 1,730 Kč/100 ml
COLLISTAR Not Glow Base 30 ml
519,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Primer - long-lasting, smoothing, brightening and moisturising makeup type: vegan, volume 30 ml - 1,730 Kč/100 ml
COLLISTAR Vitamin C Gloss Spray 100 ml
519,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: gloss - 519 Kč/100 ml
COLLISTAR Silk Effect Bronzing Powder Malibu' Glow
699,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Powder light coverage, long-lasting, shade: medium, suitable for normal skin, compact consistency, lasts up to under 24 hours, weight 10 g, effect: bronzing and highlighting -...
COLLISTAR Make-Up Removing Cleansing Balm 100 ml
489,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Balm -
COLLISTAR Mascara Infinito High Precision 11 ml
-9 % off new
469,-
New 519,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mascara - mascara type: classic, colour: blue, effect: extension, rotating and separation - 4,264 Kč/100 ml
COLLISTAR Impeccabile Long Wear Foundation 3N - Naturale 30 ml
769,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, dermatologically tested, long-lasting and water-resistant, tone medium, suitable for normal, mixed and mature skin, liquid consistency, lasts up to over 24 hours,...
COLLISTAR Magico Beautifying Foundation 2N Beige 30 ml
769,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, dermatologically tested, long-lasting and water-resistant, tone medium, suitable for normal, mixed and mature skin, liquid consistency, lasts up to 24 hours,...
COLLISTAR Impeccabile Compact Eyeshadow 520 Eden Shimmer 4 g
Discounted -35 %
459,-
715,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeshadow shades: green, number of shades: Mono - 11,475 Kč/100 g
COLLISTAR Impeccabile Compact Eyeshadow 505 Bronzo Shimmer 4 g
719,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeshadow shades: brown, number of shades: Mono - 17,975 Kč/100 g
COLLISTAR Impeccabile Compact Eyeshadow 430 Brunito Shimmer 4 g
719,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeshadow shades: beige, number of shades: Mono - 17,975 Kč/100 g
COLLISTAR Impeccabile Compact Eyeshadow 410 Greige Matte 4 g
719,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeshadow shades: beige, number of shades: Mono - 17,975 Kč/100 g
COLLISTAR Impeccabile Long Wear Foundation 3R - Naturale Rosato 30 ml
1,239,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, dermatologically tested, long-lasting and water-resistant, tone medium, suitable for normal, mixed and mature skin, liquid consistency, lasts up to over 24 hours,...
COLLISTAR Impeccabile Compact Eyeshadow 515 Argento Shimmer 3 g
Discounted -35 %
459,-
715,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeshadow shades: grey, number of shades: Mono - 15,300 Kč/100 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Eye Pencil 03 Blu Oltremare Matte 0,5 g
429,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyeliner - pencil, waterproof, long-lasting, matte effect, blue colour, lasts under 24 hours, for normal, combination and mature skin, weight 0.5 g
COLLISTAR Professionale Clear Fixing Brow Gel 6 g
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eyebrow Gel - gel, long-lasting, matte effect, transparent colour, lasts under 24 hours, for normal, combination and mature skin, weight 6 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Lip Pencil 161 Perla Rosa 0,4 g
659,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 164,750 Kč/100 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Lip Pencil 4 Caffe 0,4 g
Discounted -35 %
429,-
660,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 107,250 Kč/100 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Lip Pencil 172 Zircone Rosa 0,4 g
Discounted -35 %
429,-
660,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 107,250 Kč/100 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Lip Pencil 109 Papavero Ipnotico 0,4 g
Discounted -35 %
429,-
660,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 107,250 Kč/100 g
COLLISTAR Twist Design Automatic Lip Pencil 5 Rosa Del Deserto 0,4 g
Discounted -35 %
429,-
660,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 107,250 Kč/100 g
COLLISTAR Puro Gioiello Lipstick Luminous 182 - Specchio Rosso 2,8 g
559,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lipstick creamy and glossy, properties: long-lasting, moisturising and carer
COLLISTAR Impeccabile Compact Powder 10N Ivory 8 g
669,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Powder light coverage, dermatologically tested, long-lasting and non-comedogenic, shade: medium, suitable for sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature skin, compact...
COLLISTAR Impeccabile Maxi Blush 03 Terracotta 8 g
649,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Blush - suitable for normal, mixed and mature skin, compact consistency, brightening, lasts up to 24 hours, weight: 8 g, package also includes mirror - 8,113 Kč/100 g