Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 493
LONDA PROFESSIONAL Men Solidify It Extreme Hold Gel 100 ml
139,-
139 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for short hair, extra strong hold, volume 100 ml - 139 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Defining Wax 75 ml
369,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for normal hair, protects from external influences and colour fading, medium hold
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Flex Blowdry 150ml
New arrival
603,-
402 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 150 ml - 402 Kč/100 ml
MARIA NILA Shaping Heat Spray 100 ml
309,-
309 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 100 ml - 309 Kč/100 ml
MARIA NILA Texture Spray 100 ml
319,-
319 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, medium hold, volume 100 ml - 319 Kč/100 ml
MILK SHAKE Lifestyling Let It Shine 200 ml
309,-
155 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 200 ml - 155 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Pro You The Twister Waves Beach Style Activator 250 ml
259,-
104 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from external influences, light hold, volume 250 ml - 104 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Dramatize It X-Strong Hold Mousse 200 ml
209,-
105 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 105 Kč/100 ml
STMNT Curl Cream 150 ml
429,-
286 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for wavy and curly hair, protects from high temperature, strong hold, volume 150 ml - 286 Kč/100 ml
MARIA NILA Extreme Spray 300 ml
539,-
180 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, extra strong hold, volume 300 ml - 180 Kč/100 ml
Oribe Invisible Defense Universal Protection Spray protective spray for all hair types 175 ml
1,089,-
622 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 175 ml - 622 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Layer Up Flexible Spray 500 ml
259,-
52 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, light hold, volume 500 ml - 52 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Protect It Heat Protection Spray 150 ml
Amazing Deal
199,-
Save 290,-
133 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 150 ml - 133 Kč/100 ml
IMMORTAL NYC Chaos Sea Salt Pomade 100 ml
249,-
249 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, medium hold, volume and matte - 249 Kč/100 ml
KÉRASTASE Blonde Guard 190 ml
Discounted -6 %
799,-
859,-
421 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 190 ml - 421 Kč/100 ml
KÉRASTASE Blonde Guard 45 ml
Discounted -6 %
399,-
429,-
887 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 45 ml - 887 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Gritty Wax Paste 85 ml
729,-
858 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional, for all hair types, volume 85 ml - 858 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Heat Styling Everyday Blow-dry Spray 200 ml
419,-
210 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for fine and normal hair, protects from high temperature and external influences, medium hold, volume 200 ml - 210 Kč/100 ml
MARIA NILA Sculpting Wax 100 ml
519,-
519 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 100 ml - 519 Kč/100 ml
NISHMAN Hair Styling M1 Hair Defining Matte Paste Argan 100 ml
249,-
249 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 249 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Volume Bodifying Control Mousse 500 ml
Great price
459,-
Save 340,-
92 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for all hair types, provides protection from high temperature, strong hold, volume 500 ml - 92 Kč/100 ml
FANOLA Fan Touch Be Elastic Volumizing Hair Spray 500 ml
Great price
149,-
30 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, strong hold, volume 500 ml - 30 Kč/100 ml
TOMAS ARSOV Hair Booster boosting spray 110 ml
829,-
754 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for coloured, damaged, weak and thinning hair, volume 110 ml - 754 Kč/100 ml
KÉRASTASE Soleil Huile Sirene, 150ml
989,-
659 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: hydration, nutrition and regeneration - 659 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 493 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták