Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 495
MATRIX Food For Soft XXL Big 'N Soft 200 ml
579,-
290 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for all hair types, provides protection from high temperature, medium hold, volume 200 ml - 290 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Strong Hold Hairspray 300 ml
Great price
729,-
Save 71,-
243 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 300 ml - 243 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Nymph Salt Spray 250 ml
769,-
308 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 250 ml - 308 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Pliable Styling Paste 85 ml
729,-
858 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional and vegan, for short hair, medium hold, volume 85 ml - 858 Kč/100 ml
REDKEN Brews Molding Paste 150 ml
449,-
299 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional, for all hair types, strong hold, volume 150 ml - 299 Kč/100 ml
MILK SHAKE Conditioning Whipped Cream Flower Fragrance 200 ml
639,-
320 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from colour fading, light hold, volume 200 ml - 320 Kč/100 ml
STMNT Fiber Pomade 100 ml
699,-
699 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, medium hold - 699 Kč/100 ml
MARIA NILA Spray Wax 200 ml
559,-
280 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 280 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Professional BC Bonacure Volume Boost Volume Mousse 150 ml
239,-
159 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for fine hair, provides protection from high temperature, light hold, volume 150 ml - 159 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Hairspray Strong Hairspray 300 ml
469,-
156 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from external influences and colour fading, strong hold, volume 300 ml - 156 Kč/100 ml
MARIA NILA Cleansing Powder 60 g
409,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for all hair types
IMMORTAL NYC CHAOS SEA SALT POWDER 20 g
249,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional, for all hair types, strong hold, weight 20 g - 1,245 Kč/100 g
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Working Hairspray 300 ml
729,-
243 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from UV radiation and high temperature, volume 300 ml - 243 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Invigo Color Brilliance Miracle BB Spray 150 ml
849,-
566 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for coloured hair, protects from colour fading, volume 150 ml - 566 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Smooth Weightless Shine-oil 100 ml
419,-
419 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, for for all hair types, effect: gloss and smoothing - 419 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Style Masters 1 Memory Spray 150 ml
Discounted -20 %
189,-
239,-
126 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 150 ml - 126 Kč/100 ml
MARIA NILA Gloss Coat 50ml
Amazing Deal
375,-
750 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for normal hair, protects from high temperature, volume 50 ml - 750 Kč/100 ml
LIVING PROOF Restore Perfecting Spray 236 ml
689,-
292 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature, external influences and breakage, volume 236 ml - 292 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi Di Lino Reconstruction Reparative Anti Damage Shield Cream 125 ml
459,-
367 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for damaged hair, protects from external influences, volume 125 ml - 367 Kč/100 ml
MILK SHAKE Silver Shine Whipped Cream 200 ml
249,-
125 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, volume 200 ml - 125 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Extreme Hairspray 500 ml
549,-
110 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from UV radiation, external influences and colour fading, extra strong hold, volume 500 ml -...
BIOLAGE Full Rescue 250 ml
699,-
280 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for weak and thinning hair, volume 250 ml - 280 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Pro You The Amplifier Bump Up Volumizing Finishing Spray 250 ml
Great price
269,-
108 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 250 ml - 108 Kč/100 ml
NIOXIN Volumizing + Thickening Mousse 200 ml
579,-
290 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, medium hold, volume 200 ml - 290 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 495 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták