Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 495
MILK SHAKE Lifestyling Medium Hold Hairspray 500 ml
319,-
64 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, medium hold, volume 500 ml - 64 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Lagoom Jam 150 ml
409,-
273 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional and vegan, for all hair types, protects from external influences and colour fading, extra strong hold, volume 150 ml - 273 Kč/100 ml
REDKEN Extreme Cat Treatment 200 ml
589,-
295 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for damaged hair, volume 200 ml - 295 Kč/100 ml
STMNT Classic Pomade 100 ml
409,-
409 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, light hold - 409 Kč/100 ml
STMNT Hairspray 200 ml
679,-
340 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 340 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Flexible Mousse 250 ml
519,-
208 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for all hair types, provides protection from UV radiation, external influences and colour fading, medium hold, volume 250 ml - 208 Kč/100 ml
KERASILK Specialists Volumizing Spray 125 ml
710,-
568 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 125 ml - 568 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Ultimate colour Spray 95 ml
549,-
578 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for coloured, normal and damaged hair, volume 95 ml - 578 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Sunshine After-Sun Low Shampoo 250 ml
359,-
144 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect nourishes, volume 250 ml, professional and vegan, sulphate-free and paraffin-free - 144 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Sunshine After-Sun Treatment 200 ml
429,-
215 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, conditioner, for for all hair types, effect: nutrition - 215 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Sunshine Hair Protective Milk 125 ml
498,-
398 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for all hair types, protects from UV radiation, external influences and colour fading, volume 125 ml - 398 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO YE Curls Leave-In Butter Cr 500 ml
482,-
96 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for dry, wavy and curly hair, volume 500 ml - 96 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Refresh it Dry Shampoo 180 ml
179,-
99 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for all hair types, provides protection from external influences, volume 180 ml - 99 Kč/100 ml
IMMORTAL NYC Beard King Bear Beard Wax 50 ml
189,-
378 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 50 ml - 378 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Sunshine Hair Protective Oil 125 ml
499,-
399 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: gloss and softness, 125 ml volume, for women - 399 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Detangling Primer 125 ml
519,-
415 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature and external influences, volume 125 ml - 415 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Lock It Extreme-Strong Spray 300 ml
189,-
63 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 300 ml - 63 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Expand It Strong Hold Mousse 200 ml
209,-
105 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 105 Kč/100 ml
STMNT Wax Powder 15 g
679,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, strong hold, weight 50 g
ALFAPARF MILANO YE Curls Leave-In Cream 200 ml
330,-
165 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for wavy, curly and frizzy hair, volume 200 ml - 165 Kč/100 ml
LONDA PROFESSIONAL Start Off Extra Strong Spray 500 ml
239,-
48 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, strong hold, volume 500 ml - 48 Kč/100 ml
STMNT Gel 150 ml
599,-
399 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional and vegan, for all hair types, strong hold, volume 150 ml - 399 Kč/100 ml
MILK SHAKE Lifestyling Fixing Paste 100 ml
569,-
569 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional, for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 569 Kč/100 ml
NIOXIN Hair Thickening Gel 140 ml
519,-
371 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for all hair types, medium hold, volume 140 ml - 371 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 495 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták