Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 495
WELLA PROFESSIONALS SP Repair Perfect Hair 150 ml
Discounted -11 %
369,-
419,-
246 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: volume - 246 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Pack Equave Hydro Instant Detangling Conditioner & Equave Sun Detangling Conditi
399,-
1,330 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set Shake to activate our dual-action Kinetic Technology™: instant care and control of frizz. Apply to damp or dry hair and comb through. Don't rinse.
ORIGINAL&MINERAL Thique Volumising Powder 45 ml
849,-
1,887 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 45 ml
ZENZ No. 91 Hair Styling Mousse Extra Volume Orange 200 ml
870,-
435 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for normal, wavy and curly hair, provides protection from high temperature, strong hold, volume 200 ml - 435 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Sculpting Hairspray 250 ml
519,-
208 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from UV radiation, external influences and colour fading, extra strong hold, volume 250 ml -...
WELLA Wellaflex Men Dynamic Texture 75 ml
129,-
172 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, extra strong hold, volume 75 ml - 172 Kč/100 ml
GOLDWELL Dualsenses Sun Reflects After-sun 60 Sec Treatment 50 ml
119,-
238 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for for all hair types and dry, 50ml volume, effect: hydration and regeneration - 238 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Blow Dry Cream 200 ml
519,-
260 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature and external influences, light hold, volume 200 ml - 260 Kč/100 ml
ORIGINAL&MINERAL Rootalicious 300 ml
659,-
220 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for all hair types, provides protection from breakage, volume 300 ml - 220 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Smooth Air-dry BB Cream 125 ml
419,-
335 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for all hair types, protects from external influences, medium hold, volume 125 ml - 335 Kč/100 ml
MARIA NILA Extreme Wax 100 ml
Discounted -3 %
519,-
539,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, medium hold, volume 100 ml - 519 Kč/100 ml
FANOLA Wonder Color Locker Sealing Cream 480 ml
439,-
91 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for coloured hair, protects from colour fading, volume 480 ml - 91 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL PRO YOU Spray The Fixer Shield 250 ml
259,-
104 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature and external influences, volume 250 ml - 104 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Soft Twirl Mousse 200 ml
249,-
125 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for wavy and curly hair, provides protection from colour fading, medium hold, volume 200 ml - 125 Kč/100 ml
Gummy Professional Hair Wax Bright Finish 150 ml
119,-
79 Kč/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, light hold, volume 150 ml - 79 Kč/100 ml
ghd Bodyguard All Hair Types Heat Protect Spray 120 ml
New arrival
735,-
613 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 120 ml - 613 Kč/100 ml
Tomas Arsov Hold up hairspray with natural hold 300 ml
299,-
100 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, medium hold, volume 300 ml - 100 Kč/100 ml
STMNT Definition Spray 200 ml
739,-
370 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 370 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Twisted Curls 150 ml
599,-
399 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for wavy, curly, unruly and frizzy hair, protects from high temperature and external influences, medium hold, volume 150 ml - 399 Kč/100 ml
MARIA NILA Power Powder
576,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for all hair types
ghd Pick Me Up Root & Volume Spray 120 ml
New arrival
469,-
391 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 120 ml - 391 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Excel Extra Strong Finish 500 ml
226,-
45 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, volume 500 ml - 45 Kč/100 ml
STMNT Powder Spray 4 g
679,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional and vegan, for all hair types, light hold, weight 4 g - 16,975 Kč/100 g
LONDA PROFESSIONAL Create It Spray 250 ml
189,-
76 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, medium hold, volume 250 ml - 76 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 495 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták