Herbal Tea Bags
Herbal Tea Bags – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 500
ORGANSIA BIO Apple Cinnamon and Rosehip 18 × 1,8 g
109,-
3,364 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 18.17 Kč/pcs - from 3,364 Kč/1 kg
ORGANSIA BIO Assorted Canister paper 30 bags
209,-
4,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 17.42 Kč/pcs - from 4,180 Kč/1 kg
Fluidum Pure Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition of nettle, horsetail and rosemary - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Apotheke Menses Tea with Chaste Tree 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Immunity 20 × 1,5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Recovery 20 × 1.5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Harney & Sons Raspberry HT 20 pcs
368,-
1,227 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,227 Kč/1 kg
Fluidum Little Flower Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition elderflower, blueberry and cranberry - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Pickwick Magic Herbs
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - The ‘Magical Herbs’ collection is a gift range of Pickwick herbal teas
Harney & Sons Yellow and Blue HT 20 pcs
335,-
1,496 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,496 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Energize 20 × 1,5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Apotheke Urolog Acute Tea 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Apotheke Memory and Concentration Tea 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Fluidum Immunity Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition lemongrass, rosehip and ginger - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Apotheke BIO Buckwheat Tea with Elderflower 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Apotheke EXTRACTea Sleep&Relax Tea 30 × 5g
Discounted -10 %
179,-
199,-
1,193 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.97 Kč/pcs - from 1,193 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Detox 20 × 1,5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Fluidum Harmony Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Apotheke EXTRACTea Hot&Forte Tea 30 × 5g
New arrival
199,-
1,327 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 6.63 Kč/pcs - from 1,327 Kč/1 kg
Apotheke EXTRACTea Immunity Tea 30 × 5g
New arrival
199,-
1,327 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 6.63 Kč/pcs - from 1,327 Kč/1 kg
Lipton Digestion 17 × 1.9g
89,-
2,755 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 7.42 Kč/pcs - from 2,755 Kč/1 kg
ORGANSIA BIO Three Roots 18 × 1,5 g, cover
109,-
4,037 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 27 g - 18.17 Kč/pcs - from 4,037 Kč/1 kg
Fluidum Power Berries Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition strawberry and raspberry - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Lipton Gut Health Biotin 17 × 1.9g
89,-
2,781 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 7.42 Kč/pcs - from 2,781 Kč/1 kg
In the category Herbal Tea Bags on Alza.cz, we currently have a total of 500 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje bylinné
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövényes filteres teák