Herbal Teas
Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 2,740
Moya Cult Japanese Rice and Green Tea BIO Genmaicha 60g
249,-
4,150 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Teekanne Vitality + concentration 10 × 1,8 g
from
39,-
2,722 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, weight 18 g, composition lemongrass, mint and ginger - from 3.90 Kč/pcs - from 2,722 Kč/1 kg
Dr. Müller Klimakterin 20 × 1.5 g herbal tea for menopause sachets
95,-
3,167 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Red clover helps women to manage the symptoms associated with menopause (hot flushes, sweating, restlessness). Lemon balm contributes to optimal relaxation and good calm rest...
JUKL Anaemia Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, volume 8300ml, ingredients: strawberry, raspberry, horsetail, rosemary, yarrow, sage, centaury, mistletoe and juniper -...
Apotheke Gift tea from the heart 20 × 2 g
from
59,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.93 Kč/pcs
Megafyt Sea Buckthorn with elderberry and linden 20 × 1,5 g
76,-
2,533 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - bagged herbal tea, sea buckthorn with elderberry and linden - 3.80 Kč/pcs - from 2,533 Kč/1 kg
Harney & Sons Peppermint Herbal Classic 20 pcs
335,-
1,496 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,496 Kč/1 kg
Fluidum Jasmine Green Tea Bio 10 × 10 ml
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition jasmine - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
BASILUR Orient Moroccan Mint tin, 100g
from
213,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green tea flavored with flavoring plant parts (pieces of fruit), sprinkled; Ingredients: Young Hyson green tea, mint, aroma (Moroccan mint)
Harney & Sons Green Tea with Coconut HT 20 pcs
335,-
1,709 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,709 Kč/1 kg
Tarlton Green Jasmine cover 20 × 1,5 g
75,-
2,500 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.56 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
BASILUR Orient Caramel Dream cover 25 × 2 g
New arrival
109,-
2,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.08 Kč/pcs - from 2,180 Kč/1 kg
Megafyt Detox Tea Blend
75,-
2,500 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, weight 30 g, composition of nettle, Mint, Arrow, ginger and blackberry - 2,500 Kč/1 kg
Harney & Sons Raspberry HT 20 pcs
368,-
1,227 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,227 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Recovery 20 × 1.5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA Lung Ching 15 servings
189,-
5,250 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 12.60 Kč/pcs - from 5,250 Kč/1 kg
BASILUR Orient Magic Nights tin, 100g
from
213,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black tea flavored with plant elements (pieces of fruit), loose; Ingredients: black FBOP tea, cornflower 0,25%, blue malva 1%, cranberry 4,25%, aroma (strawberries, apricots,...
Yerba Mate Green Tutti Frutti - 400g
174,-
435 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 435 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Fruit Force - 500g
232,-
464 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 464 Kč/1 kg
Apotheke Menses Tea with Chaste Tree 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Moya BIO Japanese Green Tea Bancha for Everyday Use 60g
225,-
3,750 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 3,750 Kč/1 kg
BASILUR Herbal Energize 20 × 1,5 g packaging
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA English Breakfast 15 servings
189,-
5,727 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 12.60 Kč/pcs - from 5,727 Kč/1 kg
Pickwick Morning 175g
New arrival
199,-
1,137 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1,137 Kč/1 kg
In the category Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 2740 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógyteák