Laundry Detergents
Laundry Detergents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,172
LENOR Pink Blossom 34 pcs
108,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Dryer Sheets - fresh floral scent, in the clothes dryer, in the closet, in a sports bag, in the drawer, in the shoe closet, prevent the laundry from electrifying, soften the...
NIKWAX Tech Wash and TX kit. Direct Spray-On (300 + 300 ml)
489,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleaning Kit - Cleaner and impregnator set, for waterproof clothing, 2x 300 ml
WASCHKÖNIG Universal Lavendel Kroatien 3,305 l (110 washes)
166,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, 110 wash cycles, volume 3305 ml - 1.51 Kč/pcs - from 50 Kč/1 l
Grangers Wash + Repel Clothing 2 in 1, 1 l
Discounted -5 %
697,-
739,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Washing Gel - for sports, waterproofing, for feathers, volume 1000 ml - 697 Kč/1 l
WASCHKÖNIG Frühling In Holland 3,305 l (110 washes)
166,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, 110 wash cycles, volume 3305 ml - 1.51 Kč/pcs - from 50 Kč/1 l
Cleaning for peace of mind Reflector in spray bottle - 500 ml
149,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Stain Remover - for stains: sweat, teas, chocolate and fruit, vegetables, 500ml - 298 Kč/1 l
NIKWAX Tech Wash 300 ml (3 washes)
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - for sports, suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, for regular washing, 3 wash cycles, for softshell / functional underwear,...
COCCOLINO Fresh Lavender Mist 1,702 (74 washes)
139,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Fabric Softener - characteristics: preserves fabric softness, for routine maintenance and perfumed, floral and fresh fragrance, 74 Washes washes, volume of 1702 ml -...
NIKWAX Down Wash kit. Direct and Down Proof (300 + 300 ml)
489,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleaning Kit - Cleaner and impregnation set, for down fillings and sides, 2x 300 ml
NIKWAX Tech Wash and Softshell Proof Kit (300 + 300 ml)
459,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleaning Kit - Detergent and impregnation set, for softshell garments, 2x 300 ml
TOKO ECO Down Wash 250 ml (10 washes)
299,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - for sports, suitable for colour clothing, 10 wash cycles, for feathers, volume 250 ml - 30 Kč/pcs - from 1,196 Kč/1 l
WASCHE MEISTER Universal 6 kg (80 washes)
292,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Washing Powder - all-purpose, for white, removes stains while washing and for routine maintenance, from Germany, number of washes: 80 Washes, 6000 g - 3.64 Kč/washing -...
NIKWAX Softshell Proof Wash-in 300 ml (3 washes)
299,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Impregnation - for sportswear, for for softshell / performance clothing, for coloured cloth, white cloth and black fabrics, special features: impregnation, 3 washes, volume of...
SONETT Olive washing gel for wool and silk - Sensitive 1 l
314,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Washing Gel - for woolen clothing, for regular washing, volume 1000 ml - 314 Kč/1 l
DEDRA Parfumage AG by AGATA Laundry and cleaning perfume, 500 ml
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Laundry Perfume - for intense and long-lasting laundry fragrance, fresh fruity and citrus notes, long lasting even on tumble-dried laundry, 500 ml - 398 Kč/1 l
BONUX Professional Pure Magnolia 8,12 kg (125 washes)
890,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Washing Powder - all-purpose, for colour, for routine maintenance and with fabric softener, from EU, number of washes: 125 Washes, 8120 g - 7.12 Kč/washing -...
CHICCO Sensitive Concentrato flower hug 750 ml (30 washes)
75,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Fabric Softener - characteristics: for allergy sufferers, makes ironing easier, sensitive skin and with fabric softener, floral fragrance, 30 Washes washes, volume of 750 ml -...
NIKWAX Wool Wash 300 ml (6 washes)
149,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Washing Gel - for sports and soft, suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, for regular washing, preserves fabric softness, 6 wash cycles,...
ATTITUDE Washing Gel with Scent of Meadow Flowers 1,05l (35 Washes)
349,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for allergy sufferers, for regular washing, 35 wash cycles, volume 1050 ml - 9.97 Kč/pcs - from 332 Kč/1 l
ExAller house dust mite allergy spray 150 ml
599,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Scent Neutraliser Spray - fast relief from dust mite allergy, eliminates up to 99% of dust mites from mattresses, carpets and upholstery, 100% natural composition
CHICCO 6 × Concentrated fabric softener Sweet Powder 750 ml (6 × 30 washes)
415,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Fabric Softener - characteristics: softens laundry and sensitive skin, fresh fragrance, 180 Washes washes, volume of 4500 ml - 2.31 Kč/washing - from 92 Kč/1 l
DELUXE Enzo 2in1 Universal 4 l (100 washes)
229,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, removes stains while washing, for regular washing, 100 wash cycles, volume 4000 ml - 2.29 Kč/pcs - from 57 Kč/1 l
ExAller house dust mite allergy spray 300 ml
899,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Scent Neutraliser Spray - fast relief from dust mite allergy, eliminates up to 99% of dust mites from mattresses, carpets and upholstery, 100% natural composition
P&S Double Black Rags to Riches Detergent, 946 ml
599,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel -, removes stains while washing, 32 wash cycles, for microfibre, volume 946 ml - 633 Kč/1 l
In the category Laundry Detergents on Alza.cz, we currently have a total of 1172 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Pracie prostriedky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Mosószerek