Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,678
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Green tea China Sencha Wildcherry - 50 g
68,-
1,360 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 50 g - 1,360 Kč/1 kg
SAHARA Green tea Gunpowder Sahara - 400 g
300,-
750 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 400 g - 750 Kč/1 kg
Tea Garden Catuaba - herb 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden Chia Seeds
99,-
660 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sage with a positive impact on immunity, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Mexican, weight 150 g -...
Tea Garden Nepal FTGFOPI Maloom - black tea, 80g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Nepalese, weight 80 g - 2,363 Kč/1 kg
Serafin Dried herb powdered Anemone 30 g
99,-
3,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is anchorage with a positive impact on the regulation of female hormones and the reproductive tract and male hormonal balance,...
JUKL Bearberry leaf 50 g
67,-
1,340 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is bearberry with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
Jukl Roman Chamomile Herbal Tea 30 g
112,-
3,733 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is chamomile with a positive impact on digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g - 3,733 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea China Wujuan 50 g
118,-
2,360 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 2,360 Kč/1 kg
Green flavored tea Blackberry Jasmine - 200 g
250,-
1,250 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, blueberry composition, strawberry and jasmine - 1,250 Kč/1 kg
Semi-green flavored tea Orange Flower Oolong - 50 g
60,-
1,200 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition orange - 1,200 Kč/1 kg
Nobilis Tilia Tea for women
108,-
1,479 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 73 g, composition chamomile, deaf-ruffles and borage - 1,479 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea Children's Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: camomile, strawberry and raspberry - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam BOP Mijicajan - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Earl Grey English Rose - black flavoured tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Vietnam OP Ho Chi Black - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Vietnamese, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Imuhelp 50 g
185,-
3,700 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal mixture of 7 herbs with elderberry and echinacea - immunity - 3,700 Kč/1 kg
Grešík Valdemar Strawberry cup 100 g
154,-
1,540 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 1,540 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Loose Tea English Breakfast
334,-
1,336 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 250 g - 1,336 Kč/1 kg
Selecta Yerba Mate Ginger, lemon and honey 500 g
140,-
280 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly - 280 Kč/1 kg
Dark flavoured tea Fruit Explosion - 200 g
320,-
1,600 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, German, weight 200 g, composition of the cornflower, strawberry and raspberry - 1,600 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1678 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák